Gdzie jesteś » Forum » Drzewa i krzewy iglaste » Problemy z tujami

Pokaż wątki Pokaż posty

Problemy z tujami

Nesti 21:06, 31 maj 2016

Dołączył: 25 paź 2015
Posty: 9
poza tym jeszcze - korą podsypać obowiązkowo! bo tam widać ziemię jak popiół
milka4 22:08, 31 maj 2016

Dołączył: 31 maj 2016
Posty: 6
Nie zauwazylam jak dotad zadnego nalotu, ale jutro dokladnie je obejrze i dam znac. Zdjecie nie jest wystarczajace wyraziste, tam sa wlasnie przebarwienia luski na brazowo (tak jakby poczatki).
milka4 14:14, 01 cze 2016

Dołączył: 31 maj 2016
Posty: 6
Obejrzalam dokladnie drzewka i zadnego nalotu nie ma, mam pytanie, czy taku stan mogby byc wywolany brakuem wody? wygladaja jakby byly zwiedniete a ziemia mimo iz gliniasta to wcale nie maja mokro. byly podlewane codziennie od posadzenia przez 3 tygodnie. Nie wiedzielismy ile lac tej wody i tak mniej wiecej 15l (konewka) szlo na 2-3szt a po ok 3 tygodniach zauwazylismy zmiany poczatkowe. Doradzalam sie kilku osob i stwierdzili ze przelalismy je bo nie podlewa sie codziennie, tylko raz na tydzien wiec tak zaczelismy podlewac i to w znacznie wiekszej ilosci na szt. Czy to nie za malo wody jak na taka pogode za oknem?.
milka4 14:53, 01 cze 2016

Dołączył: 31 maj 2016
Posty: 6
Dodam ze sa to drzewka o wysojosci 1-1.20m
Mazan 15:07, 01 cze 2016

Dołączył: 23 wrz 2012
Posty: 4141
Milka4

Wyjaśnij dlaczego korzenie mają tak ciemną barwę. Druga rzecz: utnij i zrób przekrój 'zwiędniętej' gałązki podłużny i poprzeczny. Iglaki nie więdną z braku wody - one wtedy usychają. Same podejrzenia nie będą miarodajne.
U mnie dwie uschły w ub.r. i nie z powodu suszy ale zbyt wysokiej temperatury podłoża.



Pozdrawiam
____________________
Mazan - Walerek
Nesti 15:08, 01 cze 2016

Dołączył: 25 paź 2015
Posty: 9
Jeśli nie ma nalotu to moja diagnoza się nie potwierdza na szczęście
Codzienne podlewanie to za dużo, potem gwałtowne odstawienie wody. Myślę że nikt nie da gotowego przepisu ile podlewać, zależy od pogody i gleby. Ja u siebie widzę po stanie działki, najlepiej po warzywniku (odkryte miejsce) - jak ziemia zaczyna przesychac to znak że trzeba podlać.
Ja bym odcięła suche, podsypala kora i podlewala czesciej niz raz na tydz, ale nie przelewala.
Ale niech wypowiedza się inni, bo moze to choroba ktorej nie potrafie rozpoznac
milka4 15:30, 01 cze 2016

Dołączył: 31 maj 2016
Posty: 6
Ciemna barwa korzenia to wynik slabej jakosci zdjecia z aparatu w telefonie. Wrzucam przekroj galazki

Mazan 15:49, 01 cze 2016

Dołączył: 23 wrz 2012
Posty: 4141
Milka4

Na przekrojach są widoczne /ciemniejsze/ wiązki przewodzące. Możliwa werticilioza. Podlej Aliette lub Previcurem i opryskaj Mildexem. Nie wiem czy to pomoże, ale spróbować warto.
Zwiędnięte gałązki to objaw tej choroby, której grzybnia zatyka wiązki przewodzące powodując usychanie od góry.



Pozdrawiam
____________________
Mazan - Walerek
Krzysiek1973 20:20, 01 cze 2016

Dołączył: 13 cze 2013
Posty: 107
Mam nadzieję, że mi podpowiecie jak uratować moje tuje.
Pierwsze zdjęcie, jeden z pędów całkiem wyschnięty.

Drugie i trzecie zdjęcie tuja ma inny kolor niż pozostałe i od dołu coś się z nią dzieje niedobrego.

____________________
Krzysiek
milka4 21:48, 01 cze 2016

Dołączył: 31 maj 2016
Posty: 6
Dziekuje za odpowiedz, prosze jeszcze o instrukcje co do podlewania i pryskania jesli mozna. Ile srodka na ile litrow wody i jak duzo tego wlac pod krzak.
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies