Gdzie jesteś » Forum » Drzewa i krzewy iglaste » Problemy z tujami

Pokaż wątki Pokaż posty

Problemy z tujami

parodia1 19:32, 05 cze 2016


Dołączył: 13 mar 2016
Posty: 19
to nic nie będę już kombinował tylko obficie podlewał wodą, mam nadzieję, że tujkę da się uratować.
TiM 19:36, 05 cze 2016

Dołączył: 05 cze 2016
Posty: 2


Karol99 22:10, 05 cze 2016


Dołączył: 01 mar 2014
Posty: 11801
parodia1 napisał(a)
to nic nie będę już kombinował tylko obficie podlewał wodą, mam nadzieję, że tujkę da się uratować.



Szkoda czekania, tuja na 95% padnie. Ona właściwie jest już cała brązowa. W takim stanie odratowanie rośliny iglastej jest praktycznie niemożliwe. Te brązowe gałązki na pewno się już nie zazielenią.
____________________
Karol- Ogród tworzony z pasją *** Wizytówka
parodia1 21:21, 06 cze 2016


Dołączył: 13 mar 2016
Posty: 19
Karol99, aż nie chce mi się wierzyć, że od garści nawozu zabiłem tuje!
jeszcze nie będę jej wycinać, poczekam, będę podlewał wodą co drugi dzień i może coś się uratuje???
parodia1 21:23, 06 cze 2016


Dołączył: 13 mar 2016
Posty: 19
tylko pod tymi brązowymi gałązkami w głąb gałązki są zielone a od strony zacienionej to gałązki są całe zielone. może nie będzie tak źle ?
skarabeusz 21:38, 06 cze 2016


Dołączył: 15 wrz 2014
Posty: 561
parodia1 napisał(a)
Karol99, aż nie chce mi się wierzyć, że od garści nawozu zabiłem tuje!
jeszcze nie będę jej wycinać, poczekam, będę podlewał wodą co drugi dzień i może coś się uratuje???


ha ha ha ha "zabiłem tuje" padłam Możesz ją teraz ostrzyc do zielonego, może ci wybaczy jak wróci zza światów
____________________
Magdalena Enklawa w mieście
AgnieszkaKch 23:03, 09 cze 2016

Dołączył: 26 lip 2015
Posty: 30
nie jestem znawca tematu......ale może popryskac czymś od grzyba. zawsze nie zaszkodzi, a może pomoże.
osobiście miałam zbliżony problem, jednak moje tuje były tylko roczne, wyglądały fatalnie z róznych przyczyn: nornica, za dużo kory, wcześniej folia, itp... człowiek uczy się na błędach.... prawie 40 z nich wyrzucilam i wsadziłam nowe. Pozostałe tez wyglądały bardzo kiepsko, ale nei tak tragicznie jak te wyrzucone, ale dałam im szansę, wpierw spryskałam pinivitem, widziałam minimalną poprawę, ale na krótko. Ponownie moje tuje zrobiły sie prawie całe brązowe, ale w środku widziałam nowe pędy. Spryskałam specyfikiem od grzyba (w tej chwili wyleciała mi z glowy nazwa) i po 2 tygodniach, kolor tuj się zmienił na zielony. Nawet te brązowe, okropne gałązeczki już się zielenią. Nie wiem jak to możliwe, ale u mnie to zadziałało.
parodia1 12:02, 11 cze 2016


Dołączył: 13 mar 2016
Posty: 19
ja mam pod reką środek topsin to może i spryskam moją tujkę?
KasiaBawaria 21:26, 14 cze 2016


Dołączył: 19 mar 2012
Posty: 6443
Orientuje sie ktos, jak wygladaja korzenie tui smaragd?Chodzi mi o to jak moga gleboko siegnac po wode.Mam poludniowo-zachodni odcinek dzialki obsadzony smaragdami. Ziemia gliniasto...hmm piaszczysta na pewno nie jest. Ale pod warstwa gliny szybko zaczynaja sie skaly, i zolta, twarda ziemia, skamienialiny. Kopalam roznymi ostrymi narzedziami, bo lopata sie nie da. Dostaly dobra ziemie. Od 5 lat (to ich piate lato) rosna bardzo dobrze. Maja wysokosc 2 metry. Interesuje mnie jak sie korzenia. Dolki wykopalam glebokie. Nie wiem, jak je podlewac w czasie upalow, jak znow beda. Co doradzacie?Tu czasem 6 tygodni nie spadnie kropla wody. Podlewac raz na dwa tygodnie ale porzadnie?Czy czesciej/rzadziej?Tu nikt nie podlewa niczego oprocz kwiatow.I czasem cos uschnie wolalabym tego uniknac
____________________
Zapraszam na kawe
Karol99 22:36, 14 cze 2016


Dołączył: 01 mar 2014
Posty: 11801
Tuje mają płytki system korzeniowy i nawet stare egzemplarze przy suszy mogą zamierac. Jeżeli nie pada to powinnaś je podlać raz w tygodniu pożądanie i obficie.
____________________
Karol- Ogród tworzony z pasją *** Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies