Gdzie jesteś » Forum » Drzewa i krzewy iglaste » Problemy z tujami

Pokaż wątki Pokaż posty

Problemy z tujami

agawa1 00:12, 10 maj 2016


Dołączył: 22 kwi 2016
Posty: 5
Norman napisał(a)



Jeżeli faktycznie zaszkodziła im susza, czy powinny się z tego w końcu otrząsnąć? Od zeszłego lata minęło sporo czasu, a moje tuje są nadal wiotkie i lekko pokładające się. Jak im pomóc?


Widocznie potrzebują więcej czasu na otrząśniecie sie.

Przeczytanie tego wątku jesienią pomogła mi uratować wszystkie 220szt thuji szmaragd. 190szt sadzonych wiosną a 30 sadzonych wzdłuż głównego ogrodzenia w sierpniu, bo dopiero wtedy zamontowano nam front.

Przez przenawożenie, zaczęły chorować zbrązowiały niektóre do tego stopnia, że jak to Danusia kiedyś do kogoś pisała mozna zrobić thuję na pniu, bo zostały praktycznie tylko czubki zielone.

Większość z nich już ma od dawna ma przyrosty ale te co najbardziej ucierpiały dopiero teraz zaczynają wypuszczać nowe igiełki a koloru jeszcze nie nabrały. Co nam pozostaje, jak nie czekać i je głaskać



Norman 08:49, 10 maj 2016

Dołączył: 24 kwi 2016
Posty: 11
Na początku kwietnia podałem nawóz 100 dni (YARA do iglaków) i podlałem ziemię wokół roślin Rosahumusem zgodnie z zalecanym dawkowaniem. Czyli pozostaje teraz czekać? Może jakiś nawóz interwencyjny, dolistny...?
____________________
skarabeusz 16:30, 10 maj 2016


Dołączył: 15 wrz 2014
Posty: 561
Norman napisał(a)
Na początku kwietnia podałem nawóz 100 dni (YARA do iglaków) i podlałem ziemię wokół roślin Rosahumusem zgodnie z zalecanym dawkowaniem. Czyli pozostaje teraz czekać? Może jakiś nawóz interwencyjny, dolistny...?


Ja co 10 dni pryskam pinivitem 250ml/5l i rosną jak głupie. Zrobiły się wypasione, że oko cieszy
____________________
Magdalena Enklawa w mieście
kami 07:49, 11 maj 2016

Dołączył: 22 maj 2015
Posty: 564
Czy można jeszcze Topsinem opryskać tuje? Bo mam takie grzybowe przyschnięcia.
adriana_osuc... 14:37, 13 maj 2016

Dołączył: 06 maj 2016
Posty: 4
Karol99 napisał(a)


Czy mogłabyś wstawić ich zdjęcie?
W zeszłym roku było bardzo sucho, a tuje mają płytki system korzeniowy. Jeżeli roślina gubi ze środka igły to najprawdopodobniej z powodu suszy i to jest jej reakcja obronna.


Tuje sie pokładają okrutnie - na ostatnim zdjęciu widać tez te ktore rosną obok i wyglądają pięknie. Nawożone były tak samo, podlewane identycznie. Co jest? Jak to ratować?
skarabeusz 10:57, 14 maj 2016


Dołączył: 15 wrz 2014
Posty: 561
Moje tuje, chociaż ładne trochę się też przewieszają.
Wyczytałam:
"..Trzeba uważać jednak, aby nie przenawozić krzewów azotem, ponieważ tuja szmaragdowa może stać się bardziej podatna na choroby, a także może zostać zaburzona forma, przez zwieszające się gałązki.."

____________________
Magdalena Enklawa w mieście
adriana_osuc... 22:31, 14 maj 2016

Dołączył: 06 maj 2016
Posty: 4
Udało sie wreszcie wstawić zdjęcie. Jak je ratować?
Gardenarium 18:11, 16 maj 2016


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Mario_Gdynia napisał(a)
Witam serdecznie, już drugi tydzień dbam i pielęgnuje zakupione i posadzone Tuje 120cm. Mam ich około 40-stu. Zauważyłem,że od tygodnia występują na niektórych, pojedyńcze żółte gałązki, zaś jedna tuja delikatnie robi się czarna. Nie posiadam żadnego psa,aby niszczył mi iglaki. Codziennie o około 9-tej rano i 21-szej , podlewam każde drzewko każdorazowo po około 2-3 litry. Czy nie zamało? Staram się zareagować w miarę szybko. Proszę o pomoc i sugestie w odnośnie podlewania. W necie wszyscy wypisuą,aby intensywnie podlewać i tyle. Dodam,że mam zrobione "rynienki" do okoła drzewek,aby trzymały wodę dłużej.


Musisz pokazać zdjęcia, pojedyncze żółte gałązki mogą być nadłamane i schną, przytnij je, jeśli zdiagnozujesz złamanie.

Podlewanie bez przesady bo zalejesz i zgniją. Dwa razy dziennie to za dużo, potrzeba wyobraźni i zdrowego rozsądku.

Czarna może robić się od podsikiwania przez kota. Przechodniego, nie musi być twój.

Pomoc i sugestie pojawią się po pokazaniu zdjęcia problemu.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Mario_Gdynia 18:55, 16 maj 2016

Dołączył: 28 kwi 2016
Posty: 18
Dziękuje za wklejenie mojego wątku w odpowiednie miejsce. Zdjęcia wykonam jutro, gdyż dzisiaj pracuję do nocy... Czyli rozumie,że moje podlewanie świeżo posadzonych drzewek, na każde po około 2-3 litry z rana i podobnie wieczorem, to za dużo?
Karol99 21:28, 16 maj 2016


Dołączył: 01 mar 2014
Posty: 11801
Pewnie, że za dużo. Podlej raz na 3 dni ale porządnie.

Lepiej jest podlać raz, a dobrze, niż ciągle po trochu.
____________________
Karol- Ogród tworzony z pasją *** Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies