Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Moje Takie Tam w Ogródku

Pokaż wątki Pokaż posty

Moje Takie Tam w Ogródku

bociek 19:20, 15 paź 2012


Dołączył: 05 paź 2011
Posty: 7991
Hej Aga,

Witaj na Ogrodowisku.

No faktycznie zabalaganilas na tej rabacie - lacze sie z Toba w bolu, bo ja tez z podobnego chaosu wylaniam uporzadkowane oblicze ogrodu. Niestety ze sporej czesci tych drzewek trzeba bedzie zrezygnowac lub jakos je wkomponowac gdzie indziej. A moze masz miejsce u rodzicow lub tesciow, albo jest ktos inny kto chetnie zaopiekuje sie roslinami (moze jakas szkola?). Moje np. przejela tesciowa i jest zachwycona

Sluchaj sie Danusi, jesli cos Ci proponuje bierz w ciemno, sukces gwarantowany

A masz tez rabaty, ktore uczeszesz bez wiekszego trudu Cala zima na kombinacje przed Toba.

Pozdrawiam serdecznie.
____________________
Wiosne trzeba miec przez caly rok w sercu :D Bockowe perypetie ogrodkowe
aga_k 07:15, 16 paź 2012


Dołączył: 09 paź 2012
Posty: 1269
bociek napisał(a)
Hej Aga,

Witaj na Ogrodowisku.

No faktycznie zabalaganilas na tej rabacie - lacze sie z Toba w bolu, bo ja tez z podobnego chaosu wylaniam uporzadkowane oblicze ogrodu. Niestety ze sporej czesci tych drzewek trzeba bedzie zrezygnowac lub jakos je wkomponowac gdzie indziej. A moze masz miejsce u rodzicow lub tesciow, albo jest ktos inny kto chetnie zaopiekuje sie roslinami (moze jakas szkola?). Moje np. przejela tesciowa i jest zachwycona

Sluchaj sie Danusi, jesli cos Ci proponuje bierz w ciemno, sukces gwarantowany

A masz tez rabaty, ktore uczeszesz bez wiekszego trudu Cala zima na kombinacje przed Toba.

Pozdrawiam serdecznie.


Niestety, chyba będę musiała kilka sztuk oddać, bo bezsensem byłoby przesadzać z miejsca na miejsce....
Słucham Danusi i wszystkich waszych porad za co jestem bardzo wdzięczna

____________________
Aga_k- http://www.ogrodowisko.pl/watek/2432-moje-takie-tam-w-ogrodku
Lena 17:42, 16 paź 2012


Dołączył: 08 lip 2011
Posty: 2499
Hej Aga
Ogród bardzo ładny ,a ja ciekawa jestem rabaty po zmianach.Wklej fotkę - łatwiej będzie teraz doradzić

Trawnik jak marzenie - podziwiam

____________________
Ogród Leny "Lekarz leczy, natura uzdrawia"
alinak 21:25, 16 paź 2012


Dołączył: 31 sie 2010
Posty: 7524
Aga nie myślę że nie umiesz , ale jeszcze nadmienię o przesadzaniu że 100 % pomysł na udane przesadzanie , to jak zrobisz dołek zalej przed posadzeniem prawie całą dziurę wodą . daj trochę ziemi i zrób taką papę . wsadzaj bryłę i dopiero potem ziemia . wtedy masz pewność że korzenie są dobrze obiegnięte ziemią . potem to już nawet nie jest w jesieni takie ważne podlewanie
____________________
zapraszam do ogrodu u stóp klasztoru- pozdrawiam Alina ++wizytówka ++przebudowa przedogródka ++OGRÓD U STóP KLASZTORU CZ.II ++-http://ogrodustopklasztoru.blogspot.com/?spref=fb
aga_k 09:00, 17 paź 2012


Dołączył: 09 paź 2012
Posty: 1269

Właśnie tak zrobiłam, mam nadzieję, że brzoza przeżyje ten zabieg. O resztę się nie martwię bo one miały o wiele mniejsze korzenie i z nimi poszło łatwo.
____________________
Aga_k- http://www.ogrodowisko.pl/watek/2432-moje-takie-tam-w-ogrodku
aga_k 09:30, 17 paź 2012


Dołączył: 09 paź 2012
Posty: 1269
tak wygląda działka,

dla lepszego rozeznania w terenie
świerki z robiniami


zainspirowana waszymi ogrodami, pomyślałam żeby z tego miejsca usunąć wszystkie tuje i inne, pozostawiając świerki oraz robinię, poszerzyć rabatę i posadzić tam rododendrony z którymi teraz nie wiem co zrobić.Rabata obecnie ma ok.3m szerokości.
Co o tym myślicie????
____________________
Aga_k- http://www.ogrodowisko.pl/watek/2432-moje-takie-tam-w-ogrodku
Bogdzia 11:23, 17 paź 2012


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58526
Agnieszko szanse na to by rh przetrwały zimę w doniczkach moim zdaniem są bardzo małe , prawie żadne wiec musisz szybko sie zdecydowac i je posadzic. Mam nadzieję że wiesz ze do kwaśnej ziemi. Jesli juz całkiem nie możesz sie zdecydowac gdzie będzie ich miejsce to wsadz na razie gdziekolwiek ale w takim miejscu by choc zrok tam mogły byc . Po roku a najlepiej dwóch je przesadzisz , one dobrze znoszą przesadzanie.
____________________
Rododondrenowy ogród II. Rododendronowy ogród. Wizytówka-rododendronowy ogród
betysia 11:19, 18 paź 2012


Dołączył: 18 cze 2012
Posty: 1810
Agus....dzien dobry i dziekuje za towarzystwo przy kawusi.....
cudniastego dnia i duzooooooooooooo slonka!!!!!!
buziam
____________________
Stary dom, zapomniany ogrod i ... ja na francuskiej ziemi http://starydomzapomnianyogrodija.blogspot.fr/
gregx 01:22, 19 paź 2012


Dołączył: 07 paź 2012
Posty: 43
Witam
fajny misz masz
ja bym RH wsadził za wrzosami (i to i to lubi kwaśne)
____________________
Jak stalem sie chlopem panszczyznianym w weekend
Mala_Mi 17:46, 19 paź 2012


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50484
Sadzonki jak sadzonki... ale coś w nich jest, że szybko rosną, może dobrze rozbudowany system korzeniowy... te Pony też sadzone w tym roku... ... wstawię Ci kilka fotek jak urosły od wiosny Daj potem znać, że obejrzałaś to usunę.. mam na to tylko 24 godziny
I większość trawek kupowałam właśnie w trawki.pl Konwalniki (czarna trawka) kupowałam, ale wypasione to one nie były.. W szkółkach można za podobne pieniądze lub nawet taniej kupić trawki i duże sadzonki, ale trzeba mieć taką szkółkę blisko, mieć czas....
Szukam fotek i jak trzeba to gdzieś się ukryły trawki... głupio je posadziłam, w przyszłym roku łopata i przekomponowanie kompozycji A kupiłam tyle trawe... i nie widac.... grrr
Ciemna rozplenica...


Zebrinus Miskant, ale z tych miniaturowych.. faktycznie dość niski, ale w objętości niezły..



Te na pierwszym planie 9U mnie to tylny plan...... trzeba przekopac odwrotnie..)... to tegoroczne.. ale odmiany maja być niskie... bo wysokie już mam, też z trawki (jak widać..)


Ufff....
____________________
Ogród Małej Mi - sezon 2017 / Sezon 2016 / Sezon 2015 / Część II / Część I / Wizytówka / Zlot-2014 / Zlot-2012 Mózg to nie mydło; nie ubędzie go, gdy się go użyje.
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies