Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Przyjazny ogród

Pokaż wątki Pokaż posty

Przyjazny ogród

Piotr_ 22:14, 25 lis 2014


Dołączył: 13 sty 2014
Posty: 2987
O to superowo dzięki wielkie
____________________
Egzotyczna wyspa na Podkarpaciu / Wizytówka-Egzotyczna wyspa na Podkarpaciu Pozdrawiam Piotrek
Mariusz 22:20, 25 lis 2014


Dołączył: 01 paź 2012
Posty: 3349
Klamber napisał(a)
Mariusz, Witam się zimową fotką. To prawda, że proso wykłada się po każdym deszczu ale ja nie wiązałem, w chochole traci swój piękny wygląd. Na razie moje trawy jakoś się trzymają

Anka, nie martw się, jak ogrodzisz to przefruną przez ogrodzenie ale cała reszta zostanie odcięta.
Mira, lubią owies ale ja karmiłem wszystkim, chlebem, ziemniakami, zupą, wszystkim co zostawało mi w domu, szałasów nie rób ,będą się bały. Udepcz śnieg i syp w jedno miejsce, resztę same udepczą i znajdą nawet pod śniegiem, nie przejmuj się tym. Syp im w takim miejscy żeby czuły się bezpiecznie, blisko krzewów. Moje nawet spały u mnie w żywotnikach i na sosnach czarnych. Ja miałem ich tyle, że zbierałem chleb z osiedla i kroiłem w kostkę. Bogdzia mówi, że chleb nie dobry ale ja kury karmiłem ospą i chlebem i nic im nie było. Pokaże Wam swojego Raniuszka.




Robert dziękuję za wspaniałe fotki, a co do traw, to postanowiłem większość z nich ściąć na zimę. Otóż dowiedziałem się z mocnego źródła, że lepiej wytrzymają zimę przerzucone ściętymi pędami i innymi śmieciami z ogrodu. Wiosną szybciej wystartują, bo z paków położonych tuz pod ziemią, a nie tych głębiej i mają szansę zakwitnąć.
Pożyjemy zobaczymy Pozdrawiam
____________________
Pozdrawiam Mariusz Przyjazny ogród
Bogdzia 22:32, 25 lis 2014


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58526
Śliczny raniuszek Roberta ale patrzę na date to jeszcze sprzed wyjazdu z Polski, czyli z jego ogrodu, chyba sie nie mylę. Karmienia chlebem nie popieram nadal . Spytam Roberta : kury po zabiciu nie miały chorej wątroby???Oby nie. Pozdrówka Chłopaki.
____________________
Rododondrenowy ogród II. Rododendronowy ogród. Wizytówka-rododendronowy ogród
Bogdzia 19:40, 30 lis 2014


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58526
Mariusz czy u Was też takie przenikliwe zimno jak u mnie ? Wyjsc się z domu nie chce ani na chwile.Pozdrówka.
____________________
Rododondrenowy ogród II. Rododendronowy ogród. Wizytówka-rododendronowy ogród
Mariusz 20:21, 30 lis 2014


Dołączył: 01 paź 2012
Posty: 3349
Zimno i ponuro Bogdziu, siedzę i nosa na pole nie wystawiam . Spozieram jedynie co chwilę na forum.
Dzisiejszej nocy ma być ok. 10 na minusie, z każdym dniem zimniej. Śnieg by się przydał jako poduszka, ale ten ma padać dopiero w czwartek. Otulę rodki stroiszem.
____________________
Pozdrawiam Mariusz Przyjazny ogród
Bogdzia 20:33, 30 lis 2014


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58526
Mariusz napisał(a)
Zimno i ponuro Bogdziu, siedzę i nosa na pole nie wystawiam . Spozieram jedynie co chwilę na forum.
Dzisiejszej nocy ma być ok. 10 na minusie, z każdym dniem zimniej. Śnieg by się przydał jako poduszka, ale ten ma padać dopiero w czwartek. Otulę rodki stroiszem.


Też bym śnieżek chciała.
____________________
Rododondrenowy ogród II. Rododendronowy ogród. Wizytówka-rododendronowy ogród
Mariusz 20:43, 30 lis 2014


Dołączył: 01 paź 2012
Posty: 3349
Bogdzia, piszmy do Mikołaja? Dwie armatki śnieżne wystarczy
____________________
Pozdrawiam Mariusz Przyjazny ogród
Agania 21:00, 30 lis 2014


Dołączył: 06 wrz 2013
Posty: 26053
Zaglądam do Ciebie i zobaczyłam śnieg na miskantach, ale to nie twoje i nie tegoroczna zima....W okolicach Krakowa, lekki mróz jest, ale zimy nie widać, oczka przymroziło i pompy już pracują, ziemię już przy gruncie zmroziło...też czekam na śnieżek

Pozdrawiam
____________________
Agata - Ogrodowe radości i rozterki - ogród Agani | Wizytówka Radości Agani | Dolomity Super Ski
Mariusz 21:16, 30 lis 2014


Dołączył: 01 paź 2012
Posty: 3349
Witaj , to śnieg Roberta . To macie nieco spokojniej, u nas kilka stopni na minusie. Oczka już warto natleniać, ale tym najważniejszym okresem jest koniec zimy, wtedy może dojść do przyduchy.
My też z Bogdzią czekamy, Mikołaj raczej nie pomoże, trzeba czekać do końca tygodnia - ma padać. Przypuszczam, że pierwszy śnieg szybko w wodę się zamieni, tak zawsze prorokowali dziadkowie.
____________________
Pozdrawiam Mariusz Przyjazny ogród
anka_ 21:51, 30 lis 2014


Dołączył: 24 sty 2012
Posty: 5340
Mariusz napisał(a)
Tylko dla bażantów kupuję karmę.
Mariuszu jakąś specjalną mieszankę dla nich kupujesz? Pytam bo u mnie mrozem i śniegiem powiało i pierwszy bażant do stołówki przyszedł. Tyle tylko, że u mnie to do tej pory z ogólnoptasiej korzystały.
____________________
Anka Kiedyś będzie tu ogród "Będziesz mieć w życiu ciężkie chwile, ale to one własnie zawsze są tym, co pozwala otworzyć oczy na znaczące rzeczy w twym życiu, których wcześniej nie mogłeś dostrzec" Robin Williams
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies