Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Przyjazny ogród

Pokaż wątki Pokaż posty

Przyjazny ogród

paniprzyroda 21:35, 06 lis 2014

Dołączył: 19 sie 2012
Posty: 7826
Raniuszki cudne, prześliczne ptaszki, a Klub Raniuszka jest mi znany
____________________
Dwa ogrody
Klamber 04:42, 07 lis 2014


Dołączył: 02 lut 2012
Posty: 1924
Witaj Mariusz, mam jeszcze kilka jeleniowatych na swoich zdjęciach. Moje zwierzaki robione są z bliska, nie są płochliwe, więc korzystam z okazji i podchodzę na 3 metry od tylu ostrzy moja lufa. Nieraz podchodzą jeszcze bliżej i wtedy muszę oddalać się aby coś wyszło.


Tę samice Elka zrobiłem w spalonych górach w Kelowna nad J. Okanagan. 10 lat temu spaliło się tam 200 h lasu, byłem ciekawy jak to wygląda z bliska. Był tam kanion z wodospadami i tylko tam było zielono Jak w oazie, ogień tam nie zrobił spustoszenia. Piłem herbatkę i nagle widzę taką dużą łanie. Elk to duży jeleń z rogami podobnymi do renifera.

Te sarny często widziałem na naszej budowie, było ich tam wiele jak w jakim parku. Myśliwych jest tu b. dużo ale strażników chyba jeszcze więcej. Kanada to policyjny kraj, Policjant, strażnik i inspektor BHP, to najważniejsi ludzie, boją się ich wszyscy jak ognia. Tu np. za zastrzelenia łośa i zostawienie go, zabierają ci samochód i dożywotnio licencje, to samo jak byś miał papier na odstrzał sarny a stuknąłbyś lisa to samo. Nawet za złapanie nie takiej ryby jak na papierze, zabierają Ci samochód. Nawet za przekroczenie prędkości o 40 konfiskowany jest samochód a za mniej tymczasowo np. na miesiąc. Tu każdy jest w bazie danych, jeśli za coś podpadniesz, jesteś już spalony. Tu na drodze nie spotkasz wariata ani pijaka. Tu strażnicy mają taki sprzęt, że nawet nikt nie próbuje kombinować.
Zobacz jakie tu są piękne bażanty, niestety fotkę robiłem przez siatkę, ja byłem w parku a on na terenie firmy.

Zrobiłem też bizona ale fota słaba, padał wtedy śnieg.

W BC było bardzo dużo zwierząt, czułem się jak bym mieszkał w ogromnym parku. Orłów było tyle że nieraz siedziało 5 na jednym drzewie jak tu.


Niedźwiedzia widziałem 5 razy ale nigdy nie miałem aparatu ze sobą.
Były nie tylko piękne zwierzęta ale i przepiękne widoki.

To dla mnie jedno z piękniejszych zdjęć, lecące bernikle nad doliną z jeziorem. Bernikli było tam wiele, łaziły po ulicach, dachach, jak nasze wróble. Co do wróbli to jest ich tu Baaardzo dużo, jak u nas 30 lat temu.

Jeśli chcesz mogę pokazać Ci jeszcze kilka świetnych fot zwierząt. Raniuszka znam, miałem je u siebie i mam foty, robią bardzo ładne gniazdo w kształcie kuli utkanej z mchu. Piękny ptasio. Pozdrawiam.
____________________
Pozdrawiam Robert - Mój jesienny ogród - http://www.fotosik.pl/slideshow.php?id=884294&type=album&add1=klamber
Mariusz 12:37, 07 lis 2014


Dołączył: 01 paź 2012
Posty: 3349
Mala_Mi napisał(a)
Dzięki za raniuszki Nigdy ich na oczy własne nie widziałam..

Zazwyczaj przelatują przez ogród w koronach drzew, szybko opuszczają ogród, wówczas można nie zwrócić na nich uwagę. Po głosie jaki wydają o tej porze można łatwo je namierzyć, może uda mi się go znaleźć w internecie.
Gnieżdżą się też nad Sanem w łozach, zakładając takie ładnie okrągłe gniazdo jak pisał Robert. Takie gniazdko widziałem tylko raz w życiu i co mnie zdziwiło, to trzy dorosłe ptaki karmiło młode, później dowiedziałem się, ze to normalne.
____________________
Pozdrawiam Mariusz Przyjazny ogród
Mariusz 12:43, 07 lis 2014


Dołączył: 01 paź 2012
Posty: 3349
Robert, ja również wole lufę o której piszesz, a na bielika oko leci, jest piękny. Oczywiście wstawiaj zdjęć ile Ci pasuje, tylko pamiętaj tez o swoim wątku, bo tam masz ogrom wielbicieli.
Podziwiam Twoje fotografie już od dawna, spostrzegawczość to cenna cecha. Mnóstwo ciekawych ujęć przyrody i nie tylko z nieznanego nam kraju, zachwyca.
Pozdrawiam
____________________
Pozdrawiam Mariusz Przyjazny ogród
Mariusz 12:46, 07 lis 2014


Dołączył: 01 paź 2012
Posty: 3349
paniprzyroda napisał(a)
Raniuszki cudne, prześliczne ptaszki, a Klub Raniuszka jest mi znany

Słyszałem o tym miejscu , ale zarejestrowany nie jestem, ani tez moje dzieci, może czas najwyższy. Jestem zrzeszony z OTOP, ale moja aktywność na czas obecny równa jest zeru, co też pasowałoby zmienić
____________________
Pozdrawiam Mariusz Przyjazny ogród
Pszczelarnia 13:33, 07 lis 2014


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Raniuszki a to odkrycie. Egzotyka zupełna... .
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Bogdzia 20:17, 08 lis 2014


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58526
Podziwiam raniuszki i twój refleks bo to małe ptaszki i tylko czujny człowiek je wyłapie. u mnie ich nigdy nie było, szkoda , wiec tym chętniej oglądam u Ciebie i kiedyś u Roberta. Zdjecia Roberta cudne, Robert chłonie tamtą przyrode jak wielka gąbka a my korzystamy. Pozdrówka.
____________________
Rododondrenowy ogród II. Rododendronowy ogród. Wizytówka-rododendronowy ogród
Madzenka 22:02, 08 lis 2014


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
U Ciebie zawsze jakąś niespodziankę w gałązkach można zobaczyć
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
Piotr_ 11:36, 14 lis 2014


Dołączył: 13 sty 2014
Posty: 2987
Mariusz napisał(a)
Będę je łączył miedzy innymi z wysokimi hostami i paprociami ... Ewo, tędy do raju, czy nie tędy droga , to zestawienie wydaje mi się być prawidłowe.

Dziwne są te świecznice, nie chodzi o wygląd, a o uprawę. Miałem jedną potężną, przy zakwicie prawie 2 m, na suchym i słonecznym stanowisku. Rosła bardzo okazale, ale z lekka przepalało jej liście. W tamtym sezonie przesadziłem ją w cień do lekko wilgotnej gleby. Teraz dopiero słabo rośnie, choć powinno być odwrotnie. W prawdzie zakwitła, ale marnie. Szukam fotki na starym stanowisku.

Pierwsze krzyżówki irysów bródkowych wysiane, zabawa się zaczęła .



Dostałem hortensję dębolistną, muszę poszukać kto uprawia, bo nie mam pojęcia z czym to się je.



Werbeny które późno wystartowały spróbuje przezimować w pomieszczeniu.





No u ciebie jak zawsze robota wrze ale są tego efekty ja mam hortensje dębolistną i nawet mi kwitła w tym sezonie polecam ją choć mało ją się spotyka w ogrodach
____________________
Egzotyczna wyspa na Podkarpaciu / Wizytówka-Egzotyczna wyspa na Podkarpaciu Pozdrawiam Piotrek
Bogdzia 13:01, 16 lis 2014


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58526
Mariusz pozdrówka zostawiam , dziś niedziela pod znakiem Małej Mi i wszyscy do niej po energię zaglądają.
____________________
Rododondrenowy ogród II. Rododendronowy ogród. Wizytówka-rododendronowy ogród
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies