Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Przyjazny ogród

Pokaż wątki Pokaż posty

Przyjazny ogród

Mariusz 20:06, 21 lut 2015


Dołączył: 01 paź 2012
Posty: 3349
Ewa, coś mi siew werbeny nie wyszedł i w minionym sezonie kwitnienie było marniutkie. Ale dzięki temu siewki rozwinęły się w dorodne rośliny i po mało kłopotliwym zimowaniu (plusem jest słaba zima) są gotowe do rozsadzenia na miejsce stałe.
Natomiast Ania (Mala_Mi) robi sadzonki i też się u niej ta metoda sprawdza.
Mam też nasiona, obecnie stratyfikuję w temperaturze poniżej zera. Może tym razem pójdzie lepiej .

Anna i Bogdzia. Przypuszczam, że hodowle byłyby niepotrzebne, jeśli dałoby się im na jakiś czas spokój. Jedna samica ma ok. 10 jajek w lęgu, dałyby sobie radę, tylko należy zaprzestać dziesiątkować.

Piotr, ja pozostałem na etapie tłuczonych doniczek jako drenaż . Zdecydowanie doniczki o których piszesz do mnie nie pasują, ale dzięki Klikam pooglądać Twoje skarby
____________________
Pozdrawiam Mariusz Przyjazny ogród
monteverde 20:34, 21 lut 2015


Dołączył: 31 paź 2010
Posty: 44149
Mariusz śliczny bażant a pani bażancica też jest? pięknie werbena ukorzeniona a jak tam zdrówko na przedwiośniu? pozdrawiam
____________________
monteverde-mój kawałek raju - mój kawałek raju II - Kwiatowy ogródek Monteverde
Mariusz 20:59, 21 lut 2015


Dołączył: 01 paź 2012
Posty: 3349
Kręci się sam po całym ogrodzie a nocuje w tujach. Uciekł spod lufy i dziwnie się zachowuje, nienaturalnie, podejrzewam że siedzi mu śrut w ciele, tylko jak go złapać.
Bardziej o twoje zdrowie się martwiłem, dziękuje , u mnie wszystko w porządku.
____________________
Pozdrawiam Mariusz Przyjazny ogród
monteverde 21:12, 21 lut 2015


Dołączył: 31 paź 2010
Posty: 44149
Mariusz napisał(a)
Kręci się sam po całym ogrodzie a nocuje w tujach. Uciekł spod lufy i dziwnie się zachowuje, nienaturalnie, podejrzewam że siedzi mu śrut w ciele, tylko jak go złapać.
Bardziej o twoje zdrowie się martwiłem, dziękuje , u mnie wszystko w porządku.

może jakąś siatkę narzucić jak będzie jadł? miły jesteś to martwimy się o siebie nawzajem pozdrówka dla rodzinki
____________________
monteverde-mój kawałek raju - mój kawałek raju II - Kwiatowy ogródek Monteverde
Piotr_ 21:27, 21 lut 2015


Dołączył: 13 sty 2014
Posty: 2987
Donice muszą być wyższe bo juki mają korzeń palowy ale można spotkać takie nie aż takie wysokie zrobisz jak uważasz jestem ciekaw twojego ogrodu jak w realu wygląda
Ja dziś pracowałem polu pozdrawiam i lecę dalej
____________________
Egzotyczna wyspa na Podkarpaciu / Wizytówka-Egzotyczna wyspa na Podkarpaciu Pozdrawiam Piotrek
Piotr_ 11:29, 23 lut 2015


Dołączył: 13 sty 2014
Posty: 2987
Chej wpadnij do mnie na strone 56
____________________
Egzotyczna wyspa na Podkarpaciu / Wizytówka-Egzotyczna wyspa na Podkarpaciu Pozdrawiam Piotrek
Mariusz 08:01, 25 lut 2015


Dołączył: 01 paź 2012
Posty: 3349
Piotrek, wysokie to one będą, tylko nowe na stare muszą wyglądać i nie gładkie ani błyszczące.
Na gunere jeszcze uważaj, nie odkrywaj jej tak aby słońce padało na nią, bo nagrzeje pąki i pobudzi do wzrostu, a pogoda jest nieobliczalna, marzec też może nam numer wywinąć. Do siebie zapraszam głównie na kwitnienie piwonii drzewiastych.
____________________
Pozdrawiam Mariusz Przyjazny ogród
Mariusz 08:14, 25 lut 2015


Dołączył: 01 paź 2012
Posty: 3349
monteverde napisał(a)

może jakąś siatkę narzucić jak będzie jadł? miły jesteś to martwimy się o siebie nawzajem pozdrówka dla rodzinki

Ciepło się zrobiło i poszedł w plener, czyli chyba wszystko w porządku.
A ja również odwiedziłem stare kąty w terenie.

Tutaj rosły trzciny i śpiewały trzcinniczki, teraz jest łąka kośna - stare koryto Sanu



Topola nadal po wielu latach nadal rośnie, choć ogień z wypalania traw zniszczył jej podstawę pnia.



Nasze polskie wierzby, rzeka San


____________________
Pozdrawiam Mariusz Przyjazny ogród
Marta7 09:56, 25 lut 2015


Dołączył: 22 gru 2012
Posty: 2837
Mariusz jak miło pooglądać swojskie krajobrazy,są mi bardzo bliskie...a ta topola nawet w stanie bezlistnym jest bardzo piękna.
Pozdrawiam serdecznie
____________________
Ogródek z widokiem na stodołę,stajnię,wiatę
Piotr_ 10:31, 25 lut 2015


Dołączył: 13 sty 2014
Posty: 2987
Tu jak zawsze spacr po okolicach ja w ogrodzie 2 dni pracowałem u siebie i skończyłęm całkowicie jeszcze wrzosy przyciąć i wione wypatrywać.

Chodzi ci o takie bardziej postarzane donice...?
Takie kilkuletnie zapewne....?
Zajrzyj do mnie na 57s i perwsze foto u góy ja mam 3 letnie donice takie zniszczone przez aure pogodową wcale tak nie wyglądałńą początku rosnie w niej klon palmowy
____________________
Egzotyczna wyspa na Podkarpaciu / Wizytówka-Egzotyczna wyspa na Podkarpaciu Pozdrawiam Piotrek
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies