Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Przyjazny ogród

Pokaż wątki Pokaż posty

Przyjazny ogród

Bogdzia 20:36, 10 lut 2015


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58526
Mariusz jestem zawsze u Ciebie na bieżąco choc rzadko piszę bo najczęściej na chwilę bez logowania zaglądam. Zdjęcia śródlesne i ogrodowe cudne (jak zwykle). Pozdrówka.
____________________
Rododondrenowy ogród II. Rododendronowy ogród. Wizytówka-rododendronowy ogród
paniprzyroda 21:08, 10 lut 2015

Dołączył: 19 sie 2012
Posty: 7826
Na nowe fotki zawsze zaglądam, tym razem ślad zostawiam. No i irysami się zachwycam, jak zawsze. A już niedługo znów będą u Ciebie wiosenne łany kwiecia
____________________
Dwa ogrody
Mariusz 08:41, 11 lut 2015


Dołączył: 01 paź 2012
Posty: 3349
Piotrek witaj, widzę że zajęty jesteś, bo nigdzie się nie pojawiasz, od kilku dni myślę nad jukami, mam trzy odmiany i nie mam pojęcia z czym je połączyć, czy one dobrze rosną w donicach?
Agania, a u nas dzisiaj już na plusie. Trawnik snuje się wzdłuż rabat, takie wyjście zapoczątkowała środkowa z piwoniami drzewiastymi z lat 90. Powiększyłem ją o kilkanaście metrów, otoczyłem wąskim pasem trawy, a po zewnętrznych bokach aż po granice działki zrobiłem nowe bylinowe rabaty, obecnie są w trakcie obsadzania. Ogród nie jest duży, ale wąskie, trawiaste alejki, gdzieś tam kończące się na wylotach, optycznie go wydłużają. Tak, to moja młodsza córka .
Ewo, staram się, zanim nowe nasadzenia jeszcze młode, to kanciki nadają nieco estetyki .
Dziękuję Bogdziu , wiem że jesteś bardzo obowiązkowa, od Ciebie wystarczy buźka z oczkiem i radość przychodzi, szanuj oczy.
Paniprzyrodo, zdecydowałem się na rozsadzanie liliowców, może nie wszystkie naraz , a sukcesywnie. Irysy również będę łączył z innymi roślinami, ale poza niskimi.

Bażant podchodzi pod same oko, a nocuje w tujach, mam też zimujące sowy uszate.

____________________
Pozdrawiam Mariusz Przyjazny ogród
Agania 12:28, 12 lut 2015


Dołączył: 06 wrz 2013
Posty: 26053
O bażancik, na posiłku, u mnie też był jeden, eM go widział i obwieścił, że chciał chyba znieść jajko...ubawił mnie na całego

Te ścieżki super Ci wyszły lubię takie rozwiązania, no i córci na razie wystarczają te meandry trawnikowe, później pewnie to już rodzinnie na dłuższe traski będziecie ruszać
____________________
Agata - Ogrodowe radości i rozterki - ogród Agani | Wizytówka Radości Agani | Dolomity Super Ski
Piotr_ 16:43, 14 lut 2015


Dołączył: 13 sty 2014
Posty: 2987
Ostatnio praca mnie przygniata i latam tam i tam pracuje od rana do rana wiec ciężko mi się pojawiać na forum jak w dzień śpię a w nocy pracuje ale to nadrobię co do juki to w donicach można je uprawiać ale donice powinny być wysokie i wąskie takie palmowe ... albo je posadź przy trawach ozdobnych z nimi tez juka ładnie się komponuje jak tak mam posadzone, ja komponuje juki nawet na wrzosowisku co każdego to dziwi ale ładnie rosną tam i tak mi się podoba.
...PS... daje foto swoje chyba się nie pogniewasz (po prawej stronie na foto widać bambusa o tym co kiedyś my gadali)
Dobra uciekam do roboty bo chwilkę przerwy miałem i wpadłem do cb.
____________________
Egzotyczna wyspa na Podkarpaciu / Wizytówka-Egzotyczna wyspa na Podkarpaciu Pozdrawiam Piotrek
Mariusz 13:44, 19 lut 2015


Dołączył: 01 paź 2012
Posty: 3349
Agania witaj , bażantów jak na lekarstwo, wystrzelali je przed zimą, zostało kilka przestraszonych niedobitków.
Piotrek myślę o donicach.

A to werbena wyciągnięta z okrycia, czas wstawić ją do pomieszczenia. Późne siewki wsadziłem do pikówek i okryłem liśćmi na zimę.

____________________
Pozdrawiam Mariusz Przyjazny ogród
ewa_k 14:40, 19 lut 2015


Dołączył: 19 lip 2012
Posty: 321
A były na zewnątrz czy w jakimś pomieszczeniu? Może to kolejny patent na przechowywanie.
____________________
Ewa
anka_ 17:25, 19 lut 2015


Dołączył: 24 sty 2012
Posty: 5340
Mariusz napisał(a)
bażantów jak na lekarstwo, wystrzelali je przed zimą, zostało kilka przestraszonych niedobitków.

U mnie od początku grudnia pokazał się jeden kulawy. Nie wiem co jest grane, bo nawet w lato chodziły pod oknami.
____________________
Anka Kiedyś będzie tu ogród "Będziesz mieć w życiu ciężkie chwile, ale to one własnie zawsze są tym, co pozwala otworzyć oczy na znaczące rzeczy w twym życiu, których wcześniej nie mogłeś dostrzec" Robin Williams
Bogdzia 18:34, 19 lut 2015


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58526
Kiedys mówili w tv ze te ośrodki które hodowały ptaki do wypuszczenia na wolnosc nie dostały państwowych pieniędzy na swoja działalnosc i splajtowały wiec nowych ptaków już nie będzie.Pozdrówka Mariusz.
____________________
Rododondrenowy ogród II. Rododendronowy ogród. Wizytówka-rododendronowy ogród
Piotr_ 12:34, 20 lut 2015


Dołączył: 13 sty 2014
Posty: 2987
To jeśli myślisz o donicach to takie wąskie i wysokie ( palmówki ) sobie zakup na dno daj keramzyt, potem ziemię i np potem obsyp roślinę żwirkiem (kamyczkiem)
____________________
Egzotyczna wyspa na Podkarpaciu / Wizytówka-Egzotyczna wyspa na Podkarpaciu Pozdrawiam Piotrek
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies