Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Przyjazny ogród

Pokaż wątki Pokaż posty

Przyjazny ogród

Mariusz 07:26, 27 sty 2015


Dołączył: 01 paź 2012
Posty: 3349
Piotr_ napisał(a)
no tak tylko to zimowanie mnie chyba przerasta

Moim zdaniem nic Cie Piotrek nie przerasta, nie takie cuda masz w ogrodzie. Powodzenia i nie marudź już
____________________
Pozdrawiam Mariusz Przyjazny ogród
Mariusz 07:30, 27 sty 2015


Dołączył: 01 paź 2012
Posty: 3349
Pszczelarnia napisał(a)
http://www.ogrodowisko.pl/watek/4081-zycie-w-wiejskim-ogrodzie?page=364

o jarzmiankach doświadczenia 3-letnie.

Dziękuję , przewijam Twoje i inne wątki, co jeszcze do jarzmianek, może znacie jakiś pewny sklep internetowy? z jarzmiankami i im podobnymi.
Prosiłbym na pw.
____________________
Pozdrawiam Mariusz Przyjazny ogród
Agania 09:29, 27 sty 2015


Dołączył: 06 wrz 2013
Posty: 26053
Mariusz napisał(a)
W młodym wieku odróżnienie G.manicata od G.tinctoria jest prawie niemożliwe, trzeba liczyć na uczciwość sprzedawcy. W starszym wieku łatwo po kwiatostanach.
Trzeba ją odgrzebać do połączenia ze zbutwiałą częścią i oderwać młodą od niej, ale tak aby miała choć kilka sznurowatych korzeni. Ranę zasmarować nadmanganianem potasu i posadzić w torfie z dodatkiem piasku utrzymując ciepło i ciągłą wilgoć.
Po dwóch tygodniach





Dzięki Mariusz, za szybką odpowiedź i linka, teraz już je rozróżnię...moja to ta druga, czyli chilijska, spróbuję, odzyskać młodą sadzonkę, wstawiłam foto, proszę, sprawdź u mnie czy się nie mylę
____________________
Agata - Ogrodowe radości i rozterki - ogród Agani | Wizytówka Radości Agani | Dolomity Super Ski
Pszczelarnia 09:38, 30 sty 2015


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Mariusz, serdecznie zapraszam. Bardzo się cieszę .
Jakbyś miał więcej czasu, to może nawet dałoby się odwiedzić hodowców irysów - moich znajomych.
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Mariusz 15:11, 31 sty 2015


Dołączył: 01 paź 2012
Posty: 3349
Bardzo dziękuję , z wielką chęcią skorzystam z zaproszenia, zobaczymy jak organizacyjnie wyjazd potoczy się, będę w kontakcie .

Stare jabłonie podkarpackie z Pogórza Dynowskiego, niedobitki spotykane przy drogach.





____________________
Pozdrawiam Mariusz Przyjazny ogród
Mariusz 15:29, 31 sty 2015


Dołączył: 01 paź 2012
Posty: 3349
Agania napisał(a)


Dzięki Mariusz, za szybką odpowiedź i linka, teraz już je rozróżnię...moja to ta druga, czyli chilijska, spróbuję, odzyskać młodą sadzonkę, wstawiłam foto, proszę, sprawdź u mnie czy się nie mylę

Może jak podrośnie w sezonie i kwiaty się nieco zestarzeją, to potwierdzimy na 100%, ale obecnie z przechyłem na na chilijską Gunnera tinctoria.

Brzegi potoków śródleśnych między innymi rzeżuchy, miesięcznice, kaczeńce , niezapominajki leśne


____________________
Pozdrawiam Mariusz Przyjazny ogród
Piotr_ 19:40, 02 lut 2015


Dołączył: 13 sty 2014
Posty: 2987
Ale natura rozkwita aż che się tam być
____________________
Egzotyczna wyspa na Podkarpaciu / Wizytówka-Egzotyczna wyspa na Podkarpaciu Pozdrawiam Piotrek
ewa_k 04:29, 05 lut 2015


Dołączył: 19 lip 2012
Posty: 321
chciałabym wrócić do kwestii szczepień drzew. Czy teoretycznie mogłaby się udać "operacja" szczepienia klona palmowego lub innego o ozdobnych liściach na podkładce zwykłego klona?
____________________
Ewa
Mariusz 10:52, 05 lut 2015


Dołączył: 01 paź 2012
Posty: 3349
Latem z powodzeniem okulizowałem z uśpionych pąków klona zwyczajnego ‘Globosum’ oraz ‘Royal Red’ na podkładce "zwykłego klonu" Acer platanoides, na tym moja praktyka się kończy. Niektóre oczka zalało kalusem na wskutek silnego zrastania się rany.

Biorąc to pod uwagę, mam wrażenie, że odmiany tak delikatne jakimi są klony palmowe czy japońskie, nie nadają się do tak silnej podkładki jak klon zwyczajny, nie wiem nawet czy jest między nimi zgodność. Wygodniejszą podkładką wydaje się być siewka klonu palmowego. Trzeba też rozważyć, który sposób szczepienia jest lepszy, bo można teraz na przystawkę boczną, w czerwcu żywym pąkiem czy tez latem okulizować uśpionym pąkiem.
____________________
Pozdrawiam Mariusz Przyjazny ogród
ewa_k 13:43, 05 lut 2015


Dołączył: 19 lip 2012
Posty: 321
mam siewki zwykłych klonów, które i tak będę wywalać. I dlatego pytanie. mam też klona o bordowych liściach i o liściach biało-zielonych (nazwy mam na działce). Spróbuję więc z tymi. Potraktuję to jako lekcję w szczepieniu, zobaczymy z jakim wynikiem .
____________________
Ewa
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies