Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród Sylwii od początku cz.II

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród Sylwii od początku cz.II

siakowa 11:25, 04 maj 2015


Dołączył: 23 lip 2014
Posty: 17658
gratki
____________________
Małymi krokami bo własnymi ręcami... :) *** Wizytówka
Konieczki 16:06, 04 maj 2015


Dołączył: 17 lut 2015
Posty: 2843
Gratuluję

Ja znowu z prośba - w jakim rozstawie sadzi się żurawki (podczas sobotnich zakupów wykuiłam wszystkie u gościa - malutkie ale cena atrakcyjna 3zł/szt). Zrobiłam z nich "skarpety" dla klonów globosa i boję się że posadziłam za gęsto

A mogę jeszcze raz przypomnieć się o firmę robiącą gabion?

Przepiękny masz ogród. Wierzę w to, że jak będę organizować kolejną komunię w domu (jedną już zaliczyłam) to mój ogród będzie równie dopieszczony córcia ma dopiero 3lata

Pozdrawiam
Aśka
____________________
Zielonym do góry... :)
ren133 16:54, 04 maj 2015


Dołączył: 20 sty 2015
Posty: 19017
Gratulacje tysiączka
____________________
Jak "ożywić" mój szmaragdowy ogród
ZielonaAnia75 17:21, 04 maj 2015


Dołączył: 23 lip 2014
Posty: 657
No i Szefowa tegoż wątku przegapiła 1000 stronę
____________________
ewa004 19:18, 04 maj 2015


Dołączył: 29 maj 2012
Posty: 15264
Sylwia już komunią żyje
Ale mam cichą nadzieje że jeszcze fotek się doczekamy .
____________________
Ewa - Co z tym ogródeczkiem począć
Urszulla 20:15, 04 maj 2015


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21880
Gratulacje u Ciebie zawsze można znaleźć inspiracje
____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
Konieczki 16:48, 05 maj 2015


Dołączył: 17 lut 2015
Posty: 2843
Witam

Syla jako ze jesteś moim guru to mam pytanie czy bordowa żurawka w pełnym słońcu da sobie radę? Niestety żurawki mam "no name" bo kupione od pana na placu, ale wszędzie czytam że one raczej do półcenia się nadają Bo jeżeli tak jestto odrazu przesadzam żurawki w inne miejsce
____________________
Zielonym do góry... :)
brzydula 08:22, 06 maj 2015

Dołączył: 24 sie 2013
Posty: 307
Loosiuu napisał(a)

Brzoza nadrzeczna 'Little King' jest nie za duża i śliczna
Albo z zeszłorocznej edycji Zieleń to życie Brzoza 'Golden Treasure'. Z tych małych chyba te dwie są najładniejsze. W sumie ta 2ga to miniaturka

dziekuje pikne - moze jeszcze znajde na nie miejsce, jak narazie zachwycam sie swoimi
Syla 10:15, 06 maj 2015


Dołączył: 18 paź 2010
Posty: 14380
Milena7770 napisał(a)
Syla jest tak pięknie u Ciebie, że aż dech zapiera. Mi jakoś zapał przeszedł, ale ale powoli odzyskuję wigor i mam zamiar działać. Twój ogród jest dla mnie inspiracją podstawową. Na rh nie mofę się napatrzeć. Ta rabata z nimi pojawiła się i u mnie w moim ogrodzie. Jednak mam zamiar ja zlikwidować, nie wiem co się dzieje, w zeszłym roku miały pąki nie zakwitły, w tym roku mało co przyrostów mają, prawie wcale, pąki są ale też chyba nie zakwitną. Powiedz co robić ? Pryskać czymś ? Szkoda mi ich strasznie ale takie byle co sterczy.


Nasza Bogdzia ogrodowiskowa jest różanecznikową Guru...
Na podstawie swoich obserwacji mogę napisać , że w jednym roku rh kwitną obłędnie w kolejnym roku protestują ... Może to zależy od nawożenia ...
W tym roku swoim rh przed kwitnieniem podałam nawóz długodziałający a po przekwitnieniu aby zawiązały pąki na rok następny dostaną papu dolistnie ... Na jesieni ubiegłego roku podsypałam im granulowany nawóz bydlęcy ... Natomiast istotną rzeczą jest aby pozbawić roślinę z przekwitłych kwiatostanów . Ja dodatkowo przy swoich rh Nova Zembla usuwam nowe przyrosty (liście) a przy Cunningham`s White usuwam w celu korygowania kształtu . Zauważyłam , że takie postępowanie ładnie zagęszcza roślinę od spodu . Nie pozwalam się jej za bardzo rozrosnąć ze względu na brak miejsca ... W tym sezonie po przekwitnięciu pozbawię je większych gałęzi które przeszkadzają tujom posadzonym w sąsiedztwie ... Nie lubią mieć mokro ale wilgotno już tak , mus to wyczuć aby nie przesuszać korzeni ...
____________________
**** wizytówka **** Po prostu ogród Sylwii :)
Syla 10:19, 06 maj 2015


Dołączył: 18 paź 2010
Posty: 14380
AgaW napisał(a)
Witam,
Ogród - Boski!!!, postępy śledzę od 3 lat na bieżąco, ale dopiero teraz się ujawniam i wkrótce, założę swój wątek na forum. Mam pytanie o odmianę różaneczników, które ma Pani w swoim ogrodzie. Jedne - to wiem Nova zembla, a pytam o te białe. Czy mogłabym prosić o podanie nazwy.
Z góry dziękuję i pozdrawiam,
Agnieszka
PS. Czego można życzyć na Orgrodowisku ? Aby rośliny pięknie rosły !


Witaj Agnieszka w moich skromnych progach Na forum mówimy sobie po imieniu Oby rosły !
W ogrodzie mam tylko dwie odmiany różaneczników ... Jedne to Nova Zembla (malinowy) i Cunningham`s White te na froncie i przy huśtawce ...
____________________
**** wizytówka **** Po prostu ogród Sylwii :)
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies