Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród Sylwii od początku cz.II

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród Sylwii od początku cz.II

ewa004 14:00, 21 wrz 2015


Dołączył: 29 maj 2012
Posty: 15264
Sylwus wracaj tęskno nam za Tobą i Twoim cudnym ogrodem
____________________
Ewa - Co z tym ogródeczkiem począć
ivo 09:22, 25 wrz 2015


Dołączył: 21 lip 2013
Posty: 3134
Sylwio jak znajdziesz chwilkę to napisz proszę jakie to jeżówki i czy to są limki?



[img size=640x427]
____________________
http://www.ogrodowisko.pl/watek/5905-zielonym-od-linijki-ogrod-ivony
Maga76 07:18, 30 wrz 2015


Dołączył: 19 sie 2014
Posty: 40
Cześć Syla,

Jestem oczarowana Twoim przepięknym ogrodem Myślałam, że raj jest tylko w niebie
Ja dopiero zaczynam budować swój, ale jak patrzę na Twój, to się załamuję - mój jest chaosem...
Czy mogę mieć pytanie? Jak dajesz sobie radę z brzozami? Przycinasz je troszkę - czy dajesz im luz - i niech rosną ile chcą? Moim problemem jest wąska działka - i w dodatku linia energetyczna, która przebiega w jej połowie. Bardzo bym chciała brzozy, ale nie takie giganty na 15 m wysokie. I czy one bardzo śmiecą? Gdzieś czytałam, że Doorenbos nie puszcza aż tylu ziarenek (owoców). Czy to potwierdzasz? Będę wdzięczna za Twój komentarz. I raz jeszcze - ogród jest niesamowity
Serdecznie pozdrawiam
Magda
____________________
butterfly 23:41, 03 paź 2015


Dołączył: 04 paź 2011
Posty: 3765
Syla, wracaj, napisz coś i wklej parę zdjęć tego pieknego ogrodu - tęskno bez ciebie...
____________________
Beata - Marzenia i plany vs. rzeczywistość ####
Syla 12:35, 08 paź 2015


Dołączył: 18 paź 2010
Posty: 14380
Leonku i już jesień ...rozplenice żółkną i nadchodzi zimno wielkimi krokami..

Madżenka - +39 to za ciepło ...teraz ledwo po wyżej zera ... Nie wiem co lepsze

Agam - rozchodniki w moim odczuciu ładnie się komponują z brązami, ale nie każdy ten kolor lubi ... mnie on nie drażni

Aga_pe - jeśli Ci się podoba to przenoś do siebie bez skrępowania ..na zdrowie!

Luki - nie bądź taki skromny ... Twój ogród mieni się kolorami i to jest piękne ! Nad kosodrzewinami bawiącymi się w chowanego będę dumać na wiosnę , teraz nie widać problemu

Nulla - te wysokie trawy to miskant gracillimus ... teraz na jesieni kwitną ale nie wszystkie ...

Martaibartek - jeżówki o które pytasz to green jewel...

ewa 004 - szałwia ponownie zakwitła ale już nie tak spektakularnie jak w ubiegłym roku , właśnie planuję ją ściąć tylko czekam aż mi się zachce bo ostatnio ogrodowo się mocno ociągam

Zeta - praca w ogrodzie zawsze się znajdzie na leżaki tego lata tylko patrzyłam ale ja nie lubię leżeć i tylko dlatego stały puste ... Myślę nad delikatną modernizacją miejsca basenowego z uwzględnieniem przyzwoitego płaskiego placyka na leżaki ... Może wówczas bardziej będą zachęcać do wypoczynku...

galla - wydmuchuję brudy tornado jak mi się chce oczywiście ... teraz na tej rabacie główne skrzypce grają rozplenice , liści i igieł nie widać

Nicol21 - zdjęcia nocne to wyzwanie ... spróbuję kiedyś , może się wyrobię przez zimą ale nie obiecuję

ZielonaAnia- Rozchodniki mam drugi sezon (chyba) Również kupowałam malusie , ale one bez dokarmiania szybko się rozrastają . Chcę je jeszcze powielić w inne miejsca



____________________
**** wizytówka **** Po prostu ogród Sylwii :)
Syla 12:52, 08 paź 2015


Dołączył: 18 paź 2010
Posty: 14380
Ewik - fajnie powitać nową twarzyczkę u sibie

Malkul - hakone wyrywam z korzonkiem i tyle ... można od razu do gruntu ..Zrobiłam kilka sadzonek eksperymentalnie w doniczkach z sukcesem. One się rozchodzą rozłogowo ...

Madżenka
- moje hakone przez upały nie ucierpiały . Podlewanie miały włączone może dlatego a może i nie ? Pożarły mi bukszpany

Piorunek - to są tuje franki boy szczepione na pniu a brzozy posiadam doorenbosy . Co do ich posadzenia ja nie podpowiem . Mnie ich wielkość nie przeraża . Na wiosnę trochę je skrócę

Konieczki - zapraszam na kawkę dziękuję za miłe słowa ...

Lindsay80 - No właśnie ... kupiłam green jewel i w ubiegłym roku wszystkie wyglądały jednakowo a w tym sezonie jakby jedne pozostały w wersji oryginalnej a drugie jakieś białawe ? nie wiem o co chodzi ... zaraz wstawię zdjęcia ...

Popcorn - sama ogarniam ogród ... a co do hakone to wyrywam z korzonkiem i sadzę . One są powolne ale rosną

Elik - na to co się dzieje w ogrodzie nie zawsze mamy wpływ a poległe hortensje mnie nie wzruszają nadal wyglądają na leniwe nie pozbywam się jednak kwiatostanu dopiero na wiosnę ...
____________________
**** wizytówka **** Po prostu ogród Sylwii :)
Magda70 12:59, 08 paź 2015


Dołączył: 05 lip 2012
Posty: 20087
O i nasza zguba się znalazła

____________________
Niby nowoczesny -- Carpinus ogród nad jeziorem -- Wizytówka - Appeltern - Bressingham --
brzydula 13:03, 08 paź 2015

Dołączył: 24 sie 2013
Posty: 307
Sylwia obiło mi sie o uszy że ty jesienią ubiegłego roku stosowałaś obornik pod różaneczniku, jaki to był i czy teraz nie jest już za późno ??
Syla 13:08, 08 paź 2015


Dołączył: 18 paź 2010
Posty: 14380
Borbetka - cieszę się , że jesteś zadowolona z zakupów .. jestem daleka do namawiana bo każdy ma inne oczekiwania

Ewelaa74 - dziękuję za odwiedziny i miłe słowa zapraszam ciągle ...

Fuksja - to miejsce na zdjęciu wygląda już inaczej , mam aktualne zdjęcie zaraz załączę

Asica - wszystkie tuje uratowałam ... okazało się , że mają mszyce ale solidnie je również podlewałam i dopieściłam florowitem dolistnie ... teraz mają się dobrze ..

Ivo - to jeżówka southern belle i secret romance... pod takimi nazwami kupowałam w necie ... różowe jeżówki posadzone są w limkach...

Magda 76 - Nie przeszkadzają mi brzozy ... śmiecą jak każde liściaste , dla mnie bez różnicy czy mają liście większe czy mniejsze . Jeszcze ich nie przycinałam ale planuję na wiosnę .... Dają mi pozytywną energię, uwielbiam się na nie gapć , nie zamieniłabym na inne drzewa w tym miejscu


JESTEM JUŻ !!! DZIĘKUJĘ WSZYSTKIM ZAGLĄDAJĄCYM !!!
____________________
**** wizytówka **** Po prostu ogród Sylwii :)
Syla 13:08, 08 paź 2015


Dołączył: 18 paź 2010
Posty: 14380
Magda70 napisał(a)
O i nasza zguba się znalazła



taaaaa
____________________
**** wizytówka **** Po prostu ogród Sylwii :)
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies