Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród Sylwii od początku cz.II

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród Sylwii od początku cz.II

Syla 23:34, 07 sie 2015


Dołączył: 18 paź 2010
Posty: 14380


wyrzuciłam koniki z rabatki przed domem , posadziłam cisa i dosadziłam berberysy
____________________
**** wizytówka **** Po prostu ogród Sylwii :)
Syla 23:43, 07 sie 2015


Dołączył: 18 paź 2010
Posty: 14380
Zielona napisał(a)
No dobra... konkurencję na dojrzały ogród wygrywasz Ależ to wszystko się bujnęło!!!

...a teraz przyznaj się, co tam majstrowałaś przy tych buksach, bo nie zapomniałam, że miałaś jakiś szalony pomysł


hehehe....bujnęło zdrowo i na wiosnę będzie o wiele więcej cięcia ... Się nie śmiej bo Tobie również to grozi

aaaa z buksami to mi się zachciało odchudzać koło (z dwóch rzędów zrobić jedno) i przeniosłam część bukszpanów pod ścianę wodną ale jak zobaczyłam te łyse środki i że mi jeszcze dużo zostanie do roboty to stwierdziłam , że się jednak wycofam i uzupełniłam
____________________
**** wizytówka **** Po prostu ogród Sylwii :)
Syla 23:46, 07 sie 2015


Dołączył: 18 paź 2010
Posty: 14380
ana_art napisał(a)
widzę, że rozplenice już wypuszczają kwiatostany i pożarły Ci hortki


Pożarły ... i miałam zająć się tą sprawą na wiosnę ale nie starczyło sił i zostawiłam . Tam jeszcze ukryte są kosodrzewiny i niewiarygodnie dają radę bez światła ... Na wiosnę za to grają pierwsze skrzypce ....
No i zagwózdka bo .... Bo na wiosnę jednak planuję usunąć kosodrzewinę i przesunąć hortensje a i pożarły mi jeszcze odętkę . Ją również przeniosę w inne miejsce
____________________
**** wizytówka **** Po prostu ogród Sylwii :)
Zielona 23:53, 07 sie 2015


Dołączył: 10 wrz 2013
Posty: 5717
właśnie się zastanawiałam, czy w tym ścisku kosodrzewina jeszcze mieszka. Gdzie ją przesadzasz? To jest taka zwykła, czy odmianowa? Wiosną taka fajna, zwarta była.

Odchudzanie buksów... toś wymyśliła! Ale rozumiem Cię, bo podejrzewam, że obwódka ma już zacną grubość...

Ja już wiem, że czeka mnie poszerzanie placyku. Koła nie zmienię. U mnie ma średnicę 3m. Ale łezkę będę poszerzać... bo rabata obok też będzie tego wymagała i się lawinowo lista prac rozwinie.
Syla 23:55, 07 sie 2015


Dołączył: 18 paź 2010
Posty: 14380
Frezja - przy huśtawce mam dwa koła dlatego takie koło również pojawiło się w miejscu basenu . Koła łączy łezka ze żwirkiem w jasno szarym kolorze ... Mam w ogrodzie również kwadaraty , przy altanie i warzywniku i się nie przejmuję czy to pasuje czy nie - tak wyszło i mnie osobiście nie razi W razie widzimisię zrobisz to migusiem sama no chyba , że wsparcie dostaniesz

Ania Art-
no niestety wszystko teraz jakby szybciej kwitnie . Oby słońce i ciepo nas jak najdłużej rozpieszczało

Nawigatorka
- takie placyki podkreślają miejsce i warto je mieć Czy to kwadrat czy koło bez znaczenia ....

Zielona - Martuś ścięłam przewodniki - teraz czekam aż się ładnie będą zagęszczać .... W następnym roku uczynię to na wiosnę - rany ale mnie łapy bolały
____________________
**** wizytówka **** Po prostu ogród Sylwii :)
Syla 00:02, 08 sie 2015


Dołączył: 18 paź 2010
Posty: 14380
Zielona napisał(a)
właśnie się zastanawiałam, czy w tym ścisku kosodrzewina jeszcze mieszka. Gdzie ją przesadzasz? To jest taka zwykła, czy odmianowa? Wiosną taka fajna, zwarta była.

Odchudzanie buksów... toś wymyśliła! Ale rozumiem Cię, bo podejrzewam, że obwódka ma już zacną grubość...

Ja już wiem, że czeka mnie poszerzanie placyku. Koła nie zmienię. U mnie ma średnicę 3m. Ale łezkę będę poszerzać... bo rabata obok też będzie tego wymagała i się lawinowo lista prac rozwinie.


Kosodrzewina pumilio jeszcze w tym miejscu jest . ... Teraz jej nie widać ale ma się dobrze. Tam jest dużo miejsca ale niestety gracillimusy się rozrosły i zasłaniają inne widoki ... Aaaa a może podzielę gracki i nie będę się musiała jeszcze pozbywać kosodrzewiny a i horti będą wówczas widoczne .... Bo tak po prawdzie to ich nie mam gdzie ulokować i pewnie powędrują do sąsiadów w razie "w" ...

Pewnie bym tkwiła przy zamyśle odchudzania buksów ale za dużo by mi ich zostało bo ściana wodna nie pomieściła wiele Dlatego wróciłam do poprzedniej wersji ... Ten stan rzeczy wygląda zadawalająco i już niech tak zostanie
____________________
**** wizytówka **** Po prostu ogród Sylwii :)
jazzy 00:32, 08 sie 2015


Dołączył: 15 sie 2014
Posty: 8646

Sebek napisał(a)

Mi się podoba Twój wybór - ptaszek i dwie kulki Klasyka

O, właśnie się zastanawiałam kto pierwszy zareaguje

Syla napisał(a)


A TO jest piękne!
____________________
"w moim ogrodzie, gdzie czas leniwy..."
leon60 06:32, 08 sie 2015


Dołączył: 04 maj 2013
Posty: 20181
Pięknie ! ! !
Moja teściowa też niedawno myślała, ze mam suchą trawę na rabacie
Moudry z jednej strony super, że koci z drugiej faktycznie niedługo jesień.. żal będzie lata....
____________________
Ola - Moja codzienność *** Wizytówka
Madzenka 06:49, 08 sie 2015


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
Jesień w tym roku dopiero w pazdzierniku nadejdzie, mam nadzieje, wolę te +39 stopni niz zimny sieprień rok temu.
Buziaki kochana masz przepięknie!
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
agam 09:32, 08 sie 2015


Dołączył: 21 cze 2011
Posty: 2252
Uwielbiam Twój ogród. Brązowa trawa z rozchodnikami wymiata. Moja mama już kolejny rok mówi że trawa mi uschła...
____________________
Aga i Ogródek Agam
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies