Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród Sylwii od początku cz.II

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród Sylwii od początku cz.II

Evchen 12:26, 21 sty 2014


Dołączył: 07 maj 2012
Posty: 4059
Syla, a ile od płotu sadziłaś choiny? Nie trzeba ich przycinać z obu stron?
____________________
http://www.ogrodowisko.pl/watek/3282-bb
ana_art 12:30, 21 sty 2014


Dołączył: 10 maj 2011
Posty: 18824
a ciełaś ją odrazu też i od góry?
____________________
Any ogród mały-czyli wygrana walka z ugorem i Wizytówka
Jagodaa 12:31, 21 sty 2014


Dołączył: 06 sie 2012
Posty: 9943
Syla napisał(a)


Nie rozwieję Twoich wątpliwości .... ale jak ma być wybujała skoro będziesz ją cięła ???
Ja rozważam czy nie zaprzestać przycinania i niech sobie rosną naturalnie ..... Będę jedynie podcinać gałązki które wyjdą poza swój rewir Mam 1m zapasu pomiędzy rośliną a ogrodzeniem


miałam na myśli to, że gałązki będą cieńsze i dłuższe, takie wyciągające się w stronę słońca, w słońcu są piękne, igły gęściutko rozmieszczone. No ale może nie będzie tak źle. Waham się między chojną a cisem.

Na marginesie Syla: ja się tak upieram niby przy prostych liniach u siebie, ale gdy wstępuję do Ciebie, to tracę pewność. Jestem nieustannie rozdarta
____________________
Jagoda - Moja „przyziemna” pasja
Syla 12:39, 21 sty 2014


Dołączył: 18 paź 2010
Posty: 14380
Evchen napisał(a)
Syla, a ile od płotu sadziłaś choiny? Nie trzeba ich przycinać z obu stron?


formowałam z obu stron ..... natomiast mam przesmyk między siatką a drzewkiem ok 1m ..... dlatego zastanawiam się aby poprowadzić i choiny i świerka w naturalnie a potem przycinać z wysokości jak tylko osiągną preferowany pułap .....i oczywiście podcinać gałązki tam gdzie się intensywniej rozrosną bez zaburzania naturalnej formy .... ale to moje teraźniejsze gdybania
____________________
**** wizytówka **** Po prostu ogród Sylwii :)
monteverde 12:43, 21 sty 2014


Dołączył: 31 paź 2010
Posty: 44149
____________________
monteverde-mój kawałek raju - mój kawałek raju II - Kwiatowy ogródek Monteverde
Syla 12:48, 21 sty 2014


Dołączył: 18 paź 2010
Posty: 14380
Jagodaa napisał(a)


miałam na myśli to, że gałązki będą cieńsze i dłuższe, takie wyciągające się w stronę słońca, w słońcu są piękne, igły gęściutko rozmieszczone. No ale może nie będzie tak źle. Waham się między chojną a cisem.

Na marginesie Syla: ja się tak upieram niby przy prostych liniach u siebie, ale gdy wstępuję do Ciebie, to tracę pewność. Jestem nieustannie rozdarta



Decyzję na pewno podejmiesz właściwą dla swoich potrzeb gałązki te bardziej wyciągające się ciacham ......

No tak to już jest z tymi ogrodniczymi rozterkami .... któż ich tu nie ma ? No..... znam taką jedną osobę
Między wyborem linii to nie mam "rozdarcia" u siebie .... zdecydowanie linie faliste, gięte a w przypadku niektórych miejsc to będą i proste

Ładnie zaczęłaś u siebie to i całą resztę poprowadzisz we właściwym kierunku
____________________
**** wizytówka **** Po prostu ogród Sylwii :)
Syla 12:51, 21 sty 2014


Dołączył: 18 paź 2010
Posty: 14380
ana_art napisał(a)
a ciełaś ją odrazu też i od góry?


te posadzone w 2013 tak .... równałam ale bez przesady , odrobinkę ..... bardziej przesadziłam z boczkami .....
te posadzone w 2011 dopiero w drugim roku pociachałam radykalnie po bokach i również górą tak ok 30cm dla wyrównania .
____________________
**** wizytówka **** Po prostu ogród Sylwii :)
Syla 12:54, 21 sty 2014


Dołączył: 18 paź 2010
Posty: 14380
Finka ma u siebie pięknie wystrzyżony żywopłot z choiny kanadyjskiej ..... Ten żywopłot pokazywała "Maja w ogrodzie" ale nie pamiętam który to nr. odcinka ..... Może dysponuje zdjęciami zdecydowanie ładniejszymi i bardziej przekonywującymi
____________________
**** wizytówka **** Po prostu ogród Sylwii :)
ana_art 13:06, 21 sty 2014


Dołączył: 10 maj 2011
Posty: 18824
Syla napisał(a)
Finka ma u siebie pięknie wystrzyżony żywopłot z choiny kanadyjskiej ..... Ten żywopłot pokazywała "Maja w ogrodzie" ale nie pamiętam który to nr. odcinka ..... Może dysponuje zdjęciami zdecydowanie ładniejszymi i bardziej przekonywującymi

znam ten odcinek, właśnie dzięki temu zaiteresowałam się choiną
____________________
Any ogród mały-czyli wygrana walka z ugorem i Wizytówka
Syla 13:19, 21 sty 2014


Dołączył: 18 paź 2010
Posty: 14380
Przez dwa dni intensywnie padał deszcz i wiało ..... Dzisiaj wszystko zmroziło ..... Na zewnątrz darmowa ślizgawka . Lipy trzeszczą poruszane wiatrem . Rośliny zastygły...... Kilka migawek ogrodowych z dzisiejszego dnia ....



____________________
**** wizytówka **** Po prostu ogród Sylwii :)
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies