Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród Sylwii od początku cz.II

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród Sylwii od początku cz.II

Syla 14:23, 30 sty 2014


Dołączył: 18 paź 2010
Posty: 14380
BarbaraM napisał(a)
Sylwia jak mam pytanie: czy podlewasz regularnie ogród czy też zostawiasz nie podlewany?
No bo np.co z zurawkami,rożanecznikami,hortensjami itd.
Jakoś sobie nie wyobrażam bez podlewania.


Podlewam wówczas kiedy opady nas nie rozpieszczają ..... Ale ze względu na gliniastą glebę nie robię tego często (to dotyczy dużych drzew) a byliny w zależności od zapotrzebowania (ale nie jest to regularne choć przy dużych upałach częstotliwość podlewania wzrasta - zazwyczaj ustawiałam zraszacze w godzinach popołudniowych ) .....Będę w tym sezonie montować system nawadniania ponieważ to bardzo czasochłonne zajęcie ....
____________________
**** wizytówka **** Po prostu ogród Sylwii :)
Syla 14:24, 30 sty 2014


Dołączył: 18 paź 2010
Posty: 14380
an_tre napisał(a)
Syluś przesyłam uściski
u nas za oknem szaleje zamieć i tak jest od trzech dni, ale ziąb


Przesyłam pozdrowienia Aniu i ja w Twoim kierunku .... Nie lubię zimy a wczoraj dosypało i mocno wiało. Dzisiaj jest już ok
____________________
**** wizytówka **** Po prostu ogród Sylwii :)
Syla 14:25, 30 sty 2014


Dołączył: 18 paź 2010
Posty: 14380
olaw napisał(a)
Pięknie ,
wczoraj spędziłam cały dzień na przeczytanie pisma obrazkowego Twojego ogrodu, od początku do końca...
łapałam inspirację
i złapałam.... dzięki Ci za piękny Twój ogród
pozdrawiam


Dziękuję za odwiedziny i zapraszam jak tylko znajdziesz odrobinkę czasu
____________________
**** wizytówka **** Po prostu ogród Sylwii :)
Syla 14:27, 30 sty 2014


Dołączył: 18 paź 2010
Posty: 14380
Tusiala napisał(a)


Czy to trawa red baron? Bo nie widziałam jej wcześniej u Ciebie. A myślałam, że nic mi nie umknie Pozdrawiam


Tak to Red baron .... Był w donicy ale na jesień wysadziłam do gruntu .... Posadzony jest w towarzystwie thuji Aurea Nana
____________________
**** wizytówka **** Po prostu ogród Sylwii :)
Alisonek 14:28, 30 sty 2014


Dołączył: 05 lis 2013
Posty: 2771
Kochana jesteś :* dziękuję, to jest ta czerwień

Sylwio, a czy masz może jakieś zdjęcie na rabatkę, gdzie są Thuje Franky Boy??? myślę czy czegoś takiego nie odtworzyć u siebie, ale w wielkiej donicy. To by było miejsce od rana do godz 13 skąpane w słońcu, taka mała patelnia Myślisz że to dobry pomysł?
____________________
w Oborze też mogą być ogrody :)
Luki 14:31, 30 sty 2014


Dołączył: 10 cze 2013
Posty: 8909
Nawadnianie, lustro, stożki cisowe, nowa trawka, warzywnik, ściana wodna... ojjj ale się będzie działo w tym roku, aż strach pomyśleć jakiego jeszcze asa w rękawie trzymasz a jak klon zapłonie w obecnym miejscu... konieczny będzie filmik z szumem wody
____________________
Ogrodowa przygoda Łukasza II, cz.I, Biało różowy, Wizytówka Łukasz
Syla 14:44, 30 sty 2014


Dołączył: 18 paź 2010
Posty: 14380
Luki napisał(a)
Nawadnianie, lustro, stożki cisowe, nowa trawka, warzywnik, ściana wodna... ojjj ale się będzie działo w tym roku, aż strach pomyśleć jakiego jeszcze asa w rękawie trzymasz a jak klon zapłonie w obecnym miejscu... konieczny będzie filmik z szumem wody


Będę nadal wstawiać zdjęcia z realizacji co do filmiku , jak ktoś wspomoże informacją jak to się robi to chętnie zamieszczę .... Planuję jeszcze kolejne klony w ogrodzie , coś mi się już w głowie zarysowało .... Teraz kombinuję z niwelacją terenu pod basen sezonowy . Jest już koło (teraz stoi trampolina) ale jest metrowa ściana ziemi (różnica terenu) to mi mocno przeszkadza .....
Gdzieś muszę znaleźć nowe miejsce na zjeżdżalnię dla Kuby bo na razie zasłania ścianę wodną ...
Kolejnym pomysłem realizowanym to będzie mój osobisty warzywnik ..... Kombinuję z dwoma formowanymi drzewami na ścianie kamiennej ogrodu zimowego po obu stronach , tak aby małe gałązki zaglądały do środka ...pod oknem ławeczka .... Na razie tyle

____________________
**** wizytówka **** Po prostu ogród Sylwii :)
Syla 14:52, 30 sty 2014


Dołączył: 18 paź 2010
Posty: 14380
Alisonek napisał(a)
Kochana jesteś :* dziękuję, to jest ta czerwień

Sylwio, a czy masz może jakieś zdjęcie na rabatkę, gdzie są Thuje Franky Boy??? myślę czy czegoś takiego nie odtworzyć u siebie, ale w wielkiej donicy. To by było miejsce od rana do godz 13 skąpane w słońcu, taka mała patelnia Myślisz że to dobry pomysł?


Mam zdjęcia ... o takie na tę chwilę .....





thuja lubi słońce ale ilość do 13 godziny powinna być wystarczająca .....
____________________
**** wizytówka **** Po prostu ogród Sylwii :)
Alisonek 15:02, 30 sty 2014


Dołączył: 05 lis 2013
Posty: 2771
Śliczna kompozycja,i nawet się zdziwiłam bo wydawało mi się że tam jeszcze trawy widziałam. A te ciemne żurawki to jak ze słońcem się mają??
____________________
w Oborze też mogą być ogrody :)
Mala_Mi 15:08, 30 sty 2014


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50484
Marzena2007 napisał(a)


Nie liczy się ilosć ale jakość!


Święte słowa ......... tylko jakoś tak ... mi z tym nie po drodze
____________________
Ogród Małej Mi - sezon 2017 / Sezon 2016 / Sezon 2015 / Część II / Część I / Wizytówka / Zlot-2014 / Zlot-2012 Mózg to nie mydło; nie ubędzie go, gdy się go użyje.
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies