Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród w skali mikro :)

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród w skali mikro :)

gierczusia 15:34, 09 maj 2013


Dołączył: 05 gru 2012
Posty: 18678
Bea napisał(a)
a były duże kulki buszpanowe?


Beatko .. Regularnie ciętych kul nie widziałam ale były spore jajca, w sam raz do przycięcia w kulę .. Ale ceny niestety nie pamiętam .., ogólnie bukszpanów było sporo , bo nawet z gołym korzeniem w jucie były teź , niewielkie ..
____________________
Ela- ogród pod lasem w sercu aglomeracji CFS 2014 / cz.I / Ogród w sk.mikro cz.II a obecnie Mikro ogród-pączkowanie
JulkAd 15:54, 09 maj 2013


Dołączył: 01 lip 2012
Posty: 9027
gierczusia napisał(a)
Madzenko .. A mszyce ???.., teraz na gąsienice a na mszyce to kiedy ?., czy to ten sam oprysk ??.. Boże.... jeszcze opuchlaki

Hosty mówisz , pewnie tego buka teź .. A wiąza ??.. Wiciokrzew ??


A na mszyce Anita mi poleciła

http://www.ogrodowisko.pl/watek/2036-ogrodek-anity?page=39
____________________
Julita - Ogród do odświeżenia
Bea 15:56, 09 maj 2013


Dołączył: 10 maj 2011
Posty: 3580
gierczusia napisał(a)


Beatko .. Regularnie ciętych kul nie widziałam ale były spore jajca, w sam raz do przycięcia w kulę .. Ale ceny niestety nie pamiętam .., ogólnie bukszpanów było sporo , bo nawet z gołym korzeniem w jucie były teź , niewielkie ..


Dzięki
____________________
Beata W miniformacie
gierczusia 15:59, 09 maj 2013


Dołączył: 05 gru 2012
Posty: 18678
A to działa ??.. Bo już nie doczytałam , niestety


Skopiowałam za to ,mam nadzieję ,że się Anita nie pogniewa

Jest
4 litry wody
1,5 łyżeczki sody oczyszczonej
Łyżka oleju
0,5 łyżeczki płynu do mycia naczyń
Pól szklanki octu
Opryskujemy róże raz w tygodniu przez cały okres wegetacji, tylko nie w słońcu a najlepiej po zachodzie- ze względu na olej chyba...

To jest na mszyce
____________________
Ela- ogród pod lasem w sercu aglomeracji CFS 2014 / cz.I / Ogród w sk.mikro cz.II a obecnie Mikro ogród-pączkowanie
gierczusia 16:00, 09 maj 2013


Dołączył: 05 gru 2012
Posty: 18678
Bea napisał(a)


Dzięki


Nie ma sprawusi ..szkoda ,że nie wiedziałam ,że szukasz .. Miałam już dwa stożki buksikowe dla Kindzi , więc i Tobie bym kupiła .., no chyba ,że sama masz ochotę zrobić sobie wycieczkę :!
____________________
Ela- ogród pod lasem w sercu aglomeracji CFS 2014 / cz.I / Ogród w sk.mikro cz.II a obecnie Mikro ogród-pączkowanie
JulkAd 16:03, 09 maj 2013


Dołączył: 01 lip 2012
Posty: 9027
Ona stosowała w ubiegłym roku i twierdzi, że działa ja spróbuję w tym, bo mi się róże szykują, a mszyce lubią róże, clematisy, no i pelargonie zresztą też....więc czemu nie wypróbować...zawsze to mniej chemii (chociaż płyn to też chemia, ale chyba mniej szkodliwa)
____________________
Julita - Ogród do odświeżenia
JulkAd 16:06, 09 maj 2013


Dołączył: 01 lip 2012
Posty: 9027
gierczusia napisał(a)


Beatko .. Regularnie ciętych kul nie widziałam ale były spore jajca, w sam raz do przycięcia w kulę .. Ale ceny niestety nie pamiętam .., ogólnie bukszpanów było sporo , bo nawet z gołym korzeniem w jucie były teź , niewielkie ..


Ja byłam w okolicznym CO i aż mi się płakać chciało...w kąciku za budynkami sklepu stały kule bukszpanowe...piękne były, ale kiedyś...teraz całe wysuszone i poprzemarzane...przecież jak nie mięli gdzie trzymać zimą to trzeba było puścić za pół ceny, a teraz?...d...a

porady trawnikowe u mnie Ci odpisałam, jak chcesz to kopiuj, ale nie wiem czy warto
____________________
Julita - Ogród do odświeżenia
Gosiniak 16:14, 09 maj 2013


Dołączył: 06 gru 2012
Posty: 4885
A ja se dziś trzy takie miłorząbki kupiłam
To już nie muszę przekonywać cię że je uwielbiam i że cudniste są prawda?
____________________
Gosia - igiełkowy ogródeczek - wizytówka
gierczusia 16:30, 09 maj 2013


Dołączył: 05 gru 2012
Posty: 18678
JulkAd napisał(a)
Ona stosowała w ubiegłym roku i twierdzi, że działa ja spróbuję w tym, bo mi się róże szykują, a mszyce lubią róże, clematisy, no i pelargonie zresztą też....więc czemu nie wypróbować...zawsze to mniej chemii (chociaż płyn to też chemia, ale chyba mniej szkodliwa)


Julciu .. Ja tak pytam , bo w ubiegłym roku stosowałam na mszyce ekologiczną miksturę z mydla szarego ... Oblepia ona rośliny i pod warstwą mydlin mszyce giną.. Nooo tak , tylko że biały mydlany nalot zostaje na liściu , który fatalnie wygląda i teź w końcu pada.. Dlatego pytam ,czy sprawdzone , bo obawiam się ,że moja tawułka drugi rok jakiś eksperymentów nie przetrzyma
____________________
Ela- ogród pod lasem w sercu aglomeracji CFS 2014 / cz.I / Ogród w sk.mikro cz.II a obecnie Mikro ogród-pączkowanie
gierczusia 16:31, 09 maj 2013


Dołączył: 05 gru 2012
Posty: 18678
Gosiniak napisał(a)
A ja se dziś trzy takie miłorząbki kupiłam
To już nie muszę przekonywać cię że je uwielbiam i że cudniste są prawda?

Noo Gośku .. Ty od razu hurtowo ..,, ale teź areał masz , więc masz gdzie upchać .. Nie to co ja , bidula
____________________
Ela- ogród pod lasem w sercu aglomeracji CFS 2014 / cz.I / Ogród w sk.mikro cz.II a obecnie Mikro ogród-pączkowanie
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies