Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród w skali mikro :)

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród w skali mikro :)

baraga1904 21:12, 08 maj 2013


Dołączył: 22 lip 2010
Posty: 6854
gierczusia napisał(a)
A na dodatek , cosik mi zżera buka .. Widzieliście już takie coś ??





...Elu, w wątku o buku pospolitym pisała już o tym Danusia, chyba 3 lub 4 strona...miałam taki sam problem z bukiem i to jest szkodnik...trzeba pryskac..
gierczusia 21:29, 08 maj 2013


Dołączył: 05 gru 2012
Posty: 18678
Aguś .. Ja byłam w wątku o chorobach i szkodnikach buka i tam posucha , nic .. Tylko jedna strona.. Jest jeszcze inny wątek ??.., a może pamiętasz czym pryskałaś , tak po prostu ?
____________________
Ela- ogród pod lasem w sercu aglomeracji CFS 2014 / cz.I / Ogród w sk.mikro cz.II a obecnie Mikro ogród-pączkowanie
monitka 21:34, 08 maj 2013


Dołączył: 06 mar 2012
Posty: 3918
Elu chyba o ten wątek chodzi http://www.ogrodowisko.pl/watek/833-buk-pospolity-fagus-sylvatica?page=2
Ratuj buczka koniecznie. Fiu, fiu marmury w ogrodzie ja cię kręcę
____________________
Monika Bystre Oko ogródkowy chaos u monitki
gierczusia 21:42, 08 maj 2013


Dołączył: 05 gru 2012
Posty: 18678
Dziewczynki .. Znalazłam , wielkie dzięki ... Jest odpowiedz Danusi


Wklejam .. Bo potem zapomnę ..

Danusia napisała :


To mogły być gąsienice motyla o nazwie brudnica nieparka - Lymantria dispar, które wylęgają się wiosną w kwietniu-maju i żerują na liściach drzew liściastych, chętnie na buku.

Ochrona przed tymi gąsienicami polega na zeskrobywaniu i niszczeniu jaj od października do marca, a w okresie pękania pąków do fazy zielonego pąka, wykonujemy oprysk jednym z preparatów typu Basudin 25 EC, Karate 2,5 EC, Nomolt 150 S.C.

Pożarły co swoje i nie ma ich teraz, a na dziury już nic nie możemy poradzić, tylko obciąć dziurawe liście.

____________________
Ela- ogród pod lasem w sercu aglomeracji CFS 2014 / cz.I / Ogród w sk.mikro cz.II a obecnie Mikro ogród-pączkowanie
gierczusia 21:46, 08 maj 2013


Dołączył: 05 gru 2012
Posty: 18678
monitka napisał(a)
Fiu, fiu marmury w ogrodzie ja cię kręcę

Moniu .. Bo mnie po prostu czasem bije na dekiel , jak to mówi moja Mama .. Bardzo mi zależało ,żeby kolor był choć troszku podobny do koloru dołu elewacji .. A granit był zbyt szary .. No i na marmur padło , bo kolor jest ok .. Zresztą polecam go.. Jest bosski , a za 3 metrowego węzyka zapłaciłam całe 26 zł
____________________
Ela- ogród pod lasem w sercu aglomeracji CFS 2014 / cz.I / Ogród w sk.mikro cz.II a obecnie Mikro ogród-pączkowanie
JulkAd 21:55, 08 maj 2013


Dołączył: 01 lip 2012
Posty: 9027
gierczusia napisał(a)

Moniu .. Bo mnie po prostu czasem bije na dekiel , jak to mówi moja Mama .. Bardzo mi zależało ,żeby kolor był choć troszku podobny do koloru dołu elewacji .. A granit był zbyt szary .. No i na marmur padło , bo kolor jest ok .. Zresztą polecam go.. Jest bosski , a za 3 metrowego węzyka zapłaciłam całe 26 zł

Ty to masz szczęście do zakupów tu kosteczka za grosiki tam stożki (do cycków) za kila złociszy...no tylko Ciebie na zakupy wysyłać
____________________
Julita - Ogród do odświeżenia
Madzenka 22:51, 08 maj 2013


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
gierczusia napisał(a)
Dziewczynki .. Znalazłam , wielkie dzięki ... Jest odpowiedz Danusi


Wklejam .. Bo potem zapomnę ..

Danusia napisała :


To mogły być gąsienice motyla o nazwie brudnica nieparka - Lymantria dispar, które wylęgają się wiosną w kwietniu-maju i żerują na liściach drzew liściastych, chętnie na buku.

Ochrona przed tymi gąsienicami polega na zeskrobywaniu i niszczeniu jaj od października do marca, a w okresie pękania pąków do fazy zielonego pąka, wykonujemy oprysk jednym z preparatów typu Basudin 25 EC, Karate 2,5 EC, Nomolt 150 S.C.

Pożarły co swoje i nie ma ich teraz, a na dziury już nic nie możemy poradzić, tylko obciąć dziurawe liście.



Właśnie miałam napisać, bo teraz zaczyna się żerowanie gąsienić. Za chwilę wszystko będą żarły.. Dlatego trzeba prysnąć czymś kontaktowym najładniejsze okazy np. Drzewka, hosty to wtedy im to żarcie nie smakuje... Dobrze, że mi. przypomniałaś .... Jutro popryskam....
Pryskaj co masz pod ręką.... Confidor, Karate, Mospilan
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
gierczusia 22:59, 08 maj 2013


Dołączył: 05 gru 2012
Posty: 18678
Madzenko .. A mszyce ???.., teraz na gąsienice a na mszyce to kiedy ?., czy to ten sam oprysk ??.. Boże.... jeszcze opuchlaki

Hosty mówisz , pewnie tego buka teź .. A wiąza ??.. Wiciokrzew ??
____________________
Ela- ogród pod lasem w sercu aglomeracji CFS 2014 / cz.I / Ogród w sk.mikro cz.II a obecnie Mikro ogród-pączkowanie
gierczusia 23:02, 08 maj 2013


Dołączył: 05 gru 2012
Posty: 18678
JulkAd napisał(a)

Ty to masz szczęście do zakupów tu kosteczka za grosiki tam stożki (do cycków) za kila złociszy...no tylko Ciebie na zakupy wysyłać


U mnie w domu było takie porzekadło ,że co drugi głupi ma szczęście .., i ja się zawsze chwytam

A teraz eM mi mówi ,że jedzie jeszcze w tym miesiącu do Krakowa a tam w okolicy mają te derenie ivory halo , które są małe i efektownie czerwone zimą .... Hmmmm.. No nie kcem zapeszyć
____________________
Ela- ogród pod lasem w sercu aglomeracji CFS 2014 / cz.I / Ogród w sk.mikro cz.II a obecnie Mikro ogród-pączkowanie
monitka 23:06, 08 maj 2013


Dołączył: 06 mar 2012
Posty: 3918
Ela może żon je hurtowo zakupi i będziesz kolportować

A o co kaman ze stożkami na cycki bo nie dokopałam się info?
____________________
Monika Bystre Oko ogródkowy chaos u monitki
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies