Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Działka prawie w Borach Tucholskich

Pokaż wątki Pokaż posty

Działka prawie w Borach Tucholskich

ZbigniewG 16:42, 14 mar 2013


Dołączył: 02 wrz 2012
Posty: 8906
Ania hortensja Bobo lub Sundae Fraise (mała vanilka) dużo zależy od cięcia ale że małe to łatwiej podeprzeć - gdyby sie pokładały
paprocie normalnie bez jeżdżenia po Polsce ciężko skompletować (lub bardzo drogie)
parę lat zbierałem a teraz chyba zamówię bo dostałem od znajomego ofertę p. Siwickiego(mogę przesłać emaila)

na 1zdjeciu centralnie podrzeń żebrowiec , gałązki athyrium filix-femina 'frizelliae' i po prawej polystichum lonchitis
zdj.2 Cyrtomium Fortune'a
____________________
Zbyszek Działka prawie w Borach Tucholskich , Wizytówka
ZbigniewG 10:16, 15 mar 2013


Dołączył: 02 wrz 2012
Posty: 8906
mały miks -ciekawe ile paproci się tu zmieściło kto zgadnie?



dzisiaj mnie "natchło" i tą którą za podpowiedzią znawców uważałem za paprotnika wielołuskowego (polyblepharum) rozszyfrowałem to paprotnik neolobatum Shiny Holly
jak ja nie cierpię nazw paproci-masakra
____________________
Zbyszek Działka prawie w Borach Tucholskich , Wizytówka
Gosiniak 19:25, 15 mar 2013


Dołączył: 06 gru 2012
Posty: 4885
ZbigniewG napisał(a)






No to mi się podoba
____________________
Gosia - igiełkowy ogródeczek - wizytówka
anna_g 21:25, 15 mar 2013


Dołączył: 09 sty 2013
Posty: 6321
ZbigniewG napisał(a)
mały miks -ciekawe ile paproci się tu zmieściło kto zgadnie?



dzisiaj mnie "natchło" i tą którą za podpowiedzią znawców uważałem za paprotnika wielołuskowego (polyblepharum) rozszyfrowałem to paprotnik neolobatum Shiny Holly
jak ja nie cierpię nazw paproci-masakra


Dużo Stawiam na 18 Zbyszku ty to możesz człowieka wykończyć tymi zdjęciami
W internecie są dostępne różniaste paprocie - zastanawiałam się czy zamawiać no ale skoro mówisz że w szkółkach takich "miejscowych" nie jest łatwo (tak myślałam) to chyba zaryzykuję. Ceny nie są niskie - zwłaszcza jeśli się myśli o kupnie więcej niż 2 szt. ale można przeżyć. Sadzonki są jednak niewielkie - jak długo np. rozrasta się taka wietlica japońska red beauty?
Co do nazw paproci to są niezłe - ostatnio przy szukaniu czegoś do ogrodu spodobał mi się Polystichum setiferum ‚Plumosum Densum’ - normalnie aż się klawiatura jąka dobrze że istnieje możliwość "kopiuj-wklej" Swoją drogą po polskiemu też brzmi ciekawie - paprotnik szczecinkozębny Plumosum densum Mam może takiego - wygląda na mocną i piękną roślinę. Aczkolwiek ten Shiny Holly tez piękny.. Długo jest u ciebie?
Dzięki za info o hortkach. W Pisarzowicach w ofercie mają Bobo - może ją przemyślę Pewnikiem jeszcze nie jeden raz tu zawitam podziwiać, wzdychać i dowiadywać się Dziękuję i pozdrawiam
____________________
Ania Ogrodoterapia - 2013-2015 *** Ogród z czereśnią 2019
monteverde 21:41, 15 mar 2013


Dołączył: 31 paź 2010
Posty: 44149
Zbyszek ładne paprocie i fajnie współgrają a ja zostawiam Tobie link do blogu horti, może coś tam dla siebie znajdziesz? po prawej niżej masz odmiany http://hydrangeas.blogspot.com/2012/03/wiosenne-ciecie-hortensji-bukietowych-i.html
____________________
monteverde-mój kawałek raju - mój kawałek raju II - Kwiatowy ogródek Monteverde
ZbigniewG 21:46, 15 mar 2013


Dołączył: 02 wrz 2012
Posty: 8906
Gosia bo "diamenty to najlepsi przyjaciele dziewczyny " czy coś w tym stylu
nawet te zielone

Ania bez przesady na tym zdjęciu 10-11 a po dzisiejszej inwentarce (pierwszej ) ogólnie wyszło mi gdzieś tak x4
te paprocie rosną dość wolno , Shiny Holly mam od 2010 może byłaby większa gdyby nie ostatnia zima

Frizelliae



i jej pokręcona wersja Frizelliae Cristata


____________________
Zbyszek Działka prawie w Borach Tucholskich , Wizytówka
ZbigniewG 21:48, 15 mar 2013


Dołączył: 02 wrz 2012
Posty: 8906
Ania dzięki oblukam
____________________
Zbyszek Działka prawie w Borach Tucholskich , Wizytówka
Mala_Mi 09:29, 17 mar 2013


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50484
Zbysiu - wszystkiego najlepszego.. niech Ci się ogród zdrowo chowa, a Tobie zdrówka do biegania po górach nigdy nie zabraknie
____________________
Ogród Małej Mi - sezon 2017 / Sezon 2016 / Sezon 2015 / Część II / Część I / Wizytówka / Zlot-2014 / Zlot-2012 Mózg to nie mydło; nie ubędzie go, gdy się go użyje.
Bogdzia 09:30, 17 mar 2013


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58526
Zbyszku wszystkiego najlepszego w Dniu Imienin.

____________________
Rododondrenowy ogród II. Rododendronowy ogród. Wizytówka-rododendronowy ogród
anna_g 09:53, 17 mar 2013


Dołączył: 09 sty 2013
Posty: 6321
Zbyszek... no chyba się popłaczę nad tymi paprociami... cudne. Frizealliae - śliczności Dzięki za zdjęcia
Wszystkiego dobrego w święto Zbigniewa Wiosny życzę - w życiu, sercu i ogrodzie
____________________
Ania Ogrodoterapia - 2013-2015 *** Ogród z czereśnią 2019
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies