Gdzie jesteś » Forum » Ekologiczna uprawa ogrodu » Warzywniki w skrzyniach, pojemnikach

Pokaż wątki Pokaż posty

Warzywniki w skrzyniach, pojemnikach

gabriela_kra... 20:54, 14 kwi 2013


Dołączył: 18 lut 2013
Posty: 655
Olasta napisał(a)


A ile wejdzie Ci tam ziemi? JA mam jedną o podobnych rozmiarów - 3 x1m i wł się zastanawiam ile worków ziemi kupić. Na spód dam troche nierozłożonego kompostu i ziemi z działki, ale reszte musze kupić. No i wł jaką tą ziemie kupić, chyba uniwersalną?
Planuje jeszcze jedną taką ale trochę później.


Olasta - póki co nie wiem jeszcze ile ziemi pójdzie,bo będą jeszcze inne skrzynie,mniejsze,ale już też myślimy o ziemi,tyle,że my chyba przez znajomych będziemy załatwiać luzem.U nas na wsi w ogrodniczym widziałam ziemię do roślin warzywnych 12 zł za 50l.
____________________
Gabisiowy ogród...początki...
malkul 22:29, 14 kwi 2013


Dołączył: 07 wrz 2011
Posty: 21702
Nasze cudaczki


____________________
Gosia - Ogród tworzę nowoczesny***Wizytówka - Ogród nowoczesny kokoszki
Basiaw 07:25, 15 kwi 2013


Dołączył: 19 sie 2011
Posty: 1191
Wszyscy pokazują, jak tworzą swoje skrzynie, to i ja pokażę, co robimy.
Pan, który miał nam dostarczyć deski spóźniał się, w miniony weekend obejrzałam odcinek Mai w Ogrodzie z pięknym, sielskim ogrodem pani Anety Kaszyńskiej, który mnie oczarował i postanowiłam spróbować zrobić 'kwaterki' warzywne z płotków wiklinowych.
W sobotę zaczęliśmy prace, mam nadzieję, że pogoda pozwoli je skończyć w tym tygodniu. Po rozstawieniu i zakopaniu płotków zniknie ta górka pod czarną folią, czyli obornik a ścieżki wysypiemy żwirem. Do tego wejście do warzywnika (obok szklarni) będzie przez drewnianą pergolę (czeka na pomalowanie), przy której posadzę albo pnące róże albo jakieś jadalne pnącze.

Dojście do środka rabat będę miała takie jak Monty Don, tzn. docięta na długość deska, którą jak będę potrzeba położę i na niej stanę.

Na razie wszystko to nie wygląda imponująco, ale jak się skończy, pojawią się warzywa, to będzie całkiem ładnie (taką mam nadzieję...)
____________________
Nasz mały, zielony świat
madzielena 11:41, 16 kwi 2013


Dołączył: 13 mar 2013
Posty: 656
Basiaw napisał(a)
Wszyscy pokazują, jak tworzą swoje skrzynie, to i ja pokażę, co robimy.
Pan, który miał nam dostarczyć deski spóźniał się, w miniony weekend obejrzałam odcinek Mai w Ogrodzie z pięknym, sielskim ogrodem pani Anety Kaszyńskiej, który mnie oczarował i postanowiłam spróbować zrobić 'kwaterki' warzywne z płotków wiklinowych.


Basiu - pomysł super! Bardzo ładnie no i żwir nie będzie się wsypywał na ziemię. Jak cenowo kształtują się takie wiklinowe płotki?
____________________
Magda - Działeczka koło Muzeum
Basiaw 12:52, 16 kwi 2013


Dołączył: 19 sie 2011
Posty: 1191
Dzięki Madziu

Moja Mama, jak zobaczyła zdjęcia, to stwierdziła, że możemy Chłopów kręcić w naszym ogrodzie i że ja mam robić za Jagnę a mąż za Borynę... no cóż

Madziu, co do kosztów, to potrzebowaliśmy na nasz warzywniaczek łącznie 55 mb płotków, z przesyłką kurierską kosztowało mnie to 400 zł. Większość płotków to standardowa długość oferowana do sprzedaży czyli 120 cm ale kilka dorabiano na nasze potrzeby (30 cm, 90, 100,110, 150).
Wczoraj skończyliśmy rozstawianie płotków, może dziś uda się rozłożyć i przekopać obornik czekajacy pod tą czarną folią i będzie można ścieżki kończyć, zabetonować uchwyty do montażu pergoli.
____________________
Nasz mały, zielony świat
Malgosik 12:58, 16 kwi 2013


Dołączył: 06 sie 2012
Posty: 10477
Zamierzacie teraz obornik przekopywać?
A on nie spali roślin?
Z tego co wiem przekopuje się go jesienią i zostawia w ostrej skibie na zimę.

W innym wątku ktoś napisał, że w 1 roku po oborniku marchew rozgałęzia korzenie. To z takich praktycznych porad na temat obornika.

____________________
Ogród na glinie
Basiaw 13:49, 16 kwi 2013


Dołączył: 19 sie 2011
Posty: 1191
Małgosiu, wiem, że lepiej jesienią, ale cieszę się jak dziecko, że udało mi się ten obornik zdobyć teraz, bo moja gleba jest katastrofalna, widać to z resztą na zdjęciach, szary piach
Spalenia roślin nie boję się, bardziej śmierci głodowej w tej mojej glebie A tak na poważnie, to mąż przekopie głęboko i nie powinno być kłopotów, jedynie rzeczywiście z marchwią byłoby kiepsko, więc dla nie zostawię kawałek miejsca bez obornika.
Najważniejsze, żeby młode korzenie nie dotykały prosto do obornika. Pomidorom pozna dawać pod nogi i z pół wiadra obornika, przysypać warstwą ziemi i na to sadzonka, wszystko zjedzą i będą pięknie owocowały.
____________________
Nasz mały, zielony świat
Mazan 15:57, 16 kwi 2013

Dołączył: 23 wrz 2012
Posty: 4141
Witam

Przedstawiam spóźnioną fotkę wcześniej opisanego "ślimaka". Można go postawić w każdym miejscu, które tylko się do tego nadaje.
____________________
Mazan - Walerek
Malgosik 16:35, 16 kwi 2013


Dołączył: 06 sie 2012
Posty: 10477
Basiaw napisał(a)
Małgosiu, wiem, że lepiej jesienią, ale cieszę się jak dziecko, że udało mi się ten obornik zdobyć teraz, bo moja gleba jest katastrofalna, widać to z resztą na zdjęciach, szary piach
Spalenia roślin nie boję się, bardziej śmierci głodowej w tej mojej glebie A tak na poważnie, to mąż przekopie głęboko i nie powinno być kłopotów, jedynie rzeczywiście z marchwią byłoby kiepsko, więc dla nie zostawię kawałek miejsca bez obornika.
Najważniejsze, żeby młode korzenie nie dotykały prosto do obornika. Pomidorom pozna dawać pod nogi i z pół wiadra obornika, przysypać warstwą ziemi i na to sadzonka, wszystko zjedzą i będą pięknie owocowały.


Dlatego ja chciałam dać teraz do ziemi kompost, ale go nie mam i nie mam skąd wziąć. Skończyło się na gotowej ziemi do skrzynek. Niestety ta ziemia taka beznadziejna, lekka, trofowa. Szybko wysycha i jest miękka, nie wiem jak rośliny tam urosną. Zobaczymy.
____________________
Ogród na glinie
Malgosik 16:36, 16 kwi 2013


Dołączył: 06 sie 2012
Posty: 10477
Mazan napisał(a)
Witam

Przedstawiam spóźnioną fotkę wcześniej opisanego "ślimaka". Można go postawić w każdym miejscu, które tylko się do tego nadaje.


Będzie fajnie wyglądać jak się zazieleni. Co tam ma być, zioła?
A te cegły to tylko poukładałes? Nie są połączone zaprawą?
____________________
Ogród na glinie
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies