Gdzie jesteś » Forum » Natura » Cztery łapki - zwierzęta domowe

Pokaż wątki Pokaż posty

Cztery łapki - zwierzęta domowe

Mirella 22:28, 13 lut 2014


Dołączył: 24 sty 2014
Posty: 4088



Mój kochany futrzak
____________________
Co się stało kwiatom...czemu zwiędły dziś... Storczyki
dorot4 09:17, 28 lut 2014

Dołączył: 28 lut 2014
Posty: 5
Jaaaki uroczy!
paola1a 23:02, 28 lut 2014

Dołączył: 29 lip 2012
Posty: 354
Aja mam pytanie do właścicieli zwierzaków. Jesteśmy właśnie na etapie poszukiwania psa. Ma być duży, w nocy pilnować domku a w dzień podwórza. Jaka rasa najlepiej? Mam możliwość wzięcia za darmo mieszańca wyżła niemieckiego z labradorem ale nie jestem pewna czy to będzie pies stróżujący. Najlepszą wersją wydaje mi się owczarek, niestety na razie niemiecki bo marzy smi się srodkowoazjatycki ale musi zaczekać w kolejce wydatkó. I czy macie jakieś sprawdzone sposoby, zeby zwierzak nie niszczył ogrodu? Czy może to też zaeży od rasy.
____________________
Prostokątna rabata
Nikita 23:17, 28 lut 2014


Dołączył: 03 sty 2014
Posty: 5919
paola1a napisał(a)
Aja mam pytanie do właścicieli zwierzaków. Jesteśmy właśnie na etapie poszukiwania psa. Ma być duży, w nocy pilnować domku a w dzień podwórza. Jaka rasa najlepiej? Mam możliwość wzięcia za darmo mieszańca wyżła niemieckiego z labradorem ale nie jestem pewna czy to będzie pies stróżujący. Najlepszą wersją wydaje mi się owczarek, niestety na razie niemiecki bo marzy smi się srodkowoazjatycki ale musi zaczekać w kolejce wydatkó. I czy macie jakieś sprawdzone sposoby, zeby zwierzak nie niszczył ogrodu? Czy może to też zaeży od rasy.


Witaj paola1a.Ja mam owczarka nienieckiego (już drugiego) to bardzo mądre psy, więc polecam. Ale do pilnowania nadaje się prawie każdy pies rasy średniej i dużej, trzeba go tylko umiejętnie i mądrze "ułożyć". Jak będziesz go "wychowywała" od małego to ogrodu też ci nie zniszczy.
Pozdrawiam Nikita
PS. mojego futrzaka możesz podgladnąć na poprzedniej stronie
____________________
Nikita -Szmaragdowy Zakątek / Wizytówka / Wizytówka-portrety host
sylwiaK 15:09, 01 mar 2014


Dołączył: 19 mar 2013
Posty: 60
Polecam owczarek niemieckiego.Tej rasy nie trzeba reklamować doskonały do pilnowania .Obecnie mam labradora.Labradory to mądre psy ale do pilnowania podwórka się nie nadaje-taki jego urok.Co najwyżej może zalizać na śmierć Więc jak weżmiesz mieszańca to może mieć więcej cech z labka .
____________________
MagdalenaK8 21:10, 01 mar 2014


Dołączył: 23 lut 2014
Posty: 1383
Jestem nowa i wklejam moje psiaki. Ogród ma 30 arów i jakoś to ogarniam przy takich psach
z Brutusem ( dalmatyńczykiem) jest mniejszy problem. To chodzący spokój.
Kauzkazica Jadwiga to większy żywioł.

Pozdrawiam
____________________
Ogród i nie tylko...
paola1a 18:58, 02 mar 2014

Dołączył: 29 lip 2012
Posty: 354
Dzięki dobre kobitki za porady, też doszliśmy do wniosku, że najlepszy będzie owzarek nieiecki, u nas dopiero pojawi się za dwa miesiące, na razie musi się odchować przy mamusi. Mam nadzieję, że uda mi się go wychować tak, żeby nie niszczył ogrodu i wiedział, co mu można.
____________________
Prostokątna rabata
MonikaH 14:40, 06 mar 2014


Dołączył: 17 sty 2012
Posty: 171
Moje cztery łapki
królik zwany potocznie zającem, miał być dziewczynką, okazał się chłopcem,
1,5 roczny psiak Kris w wersji jesienno - kanapowej
oraz ukochane psisko, którego już nie ma z nami, ale uwielbiał ogród i był dla niego dość łaskawy, za kilka dni mijają 2 lata jak odszedł - bardzo często o nim myślę
____________________
Monika - Bez linijki
MagdalenaK8 18:12, 07 mar 2014


Dołączył: 23 lut 2014
Posty: 1383
MonikaH fajny o królik i oba psiaki. Szkoda że tego ostatniego już nie ma
Boję się tego dnia gdy zabraknie któregoś z moich.
Pozdrawiam
____________________
Ogród i nie tylko...
megabasia 21:55, 08 mar 2014

Dołączył: 26 maj 2012
Posty: 326
Paola, dobrze, że nie wzięłaś mieszańca wyżła z labkiem. Jedno i drugie myśliwskie, nie do stróżowania stworzone. Nieprawda, że każdy pies będzie pilnował. Są rasy do tego stworzone i są te, którym postawiono inne cele. Owczarek niemiecki stróżem powinien być dobrym. Czarny terier rosyjski jeszcze dobry, albo nasz poczciwy owczarek podhalański. Środkowoazjatycki przestraszy samym wyglądem - wolałabym wejść na dziesięc terenów strzeżonych przez owczarka niemieckiego (większość z nich tylko szczeka, a połowę można przegonić agresywnym zachowaniem - rasa jest bardzo zróżnicowana psychicznie ze względu na olbrzymią nadal popularność i "produkcję" szczeniąt ) niż na jednego pilnowanego przez azjatę.

Ja chwilowo nie mam ukochanych dobermanów, musiałam się zadowolić taką malizną:




Ale za to ta malizna doskonale morduje myszy, które przypadkiem wejdą do domu, zaskrońce odnajduje bezbłędnie, a i kretów na moim podwórku jakoś nie ma, choć u sąsiadów kopczyki widać
____________________
Miniary Megabasi oraz Wizytówka - Ogród mojej Mamy
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies