Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród wśród pól i wiatrów

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród wśród pól i wiatrów

lindsay80 23:44, 17 maj 2017


Dołączył: 23 wrz 2014
Posty: 16229
Jolu, poczytałam wszystkie ostatnie wiadomości na temat szklarni.
Nie dzwoniłam bo stwierdziłam, że najpierw zaczniemy montować, a jak się pojawią pytania to się do Ciebie zgłoszę.

Ogród piękny.
____________________
Tu ma być ogród :)
Elinka 10:21, 18 maj 2017

Dołączył: 05 paź 2015
Posty: 597
jolka napisał(a)


Przepadłam ale powstanę
I się wybiorę na zakupy orlikowe, bo CI pozazdrościłam
Nie mam pojęcia gdzie je wsadzę, ale chcę mieć kilka


Jola, z mojego doswiadczenia ladnie rosna mi w polcieniu i wazne ze po przekwitnieciu podobnie jak tulipani itd.... Liscie dosc nieciekawie wygladaja, a kwitna niestety niezbyt dlugo nie to co liliowce stella d'oro te caly sezon i rosna w kazdych warunkach.

Przy okazji masz sprawdzone odmiany deserowych winogron, czytalam ze ci nie wstalo kilka i bedziesz uzupelniac, ja tez musze a tych odmian tyle ze ......
____________________
elinkowy-ogrod
07_Rene 10:46, 18 maj 2017


Dołączył: 03 sty 2014
Posty: 5269
jolka napisał(a)
Nieopodal tego miejsca rośnie goja. Ładnie ruszyła, widzę że już niedługo będę musiała przypinać nowe pędy.



No i tu się zastanawiam, bo pod goją mi wyrastają skupiska siewek. Niczego tam takiego w zasadzie nie ma, co by się mogło rozsiać. Czyżby goja?? Chyba to niemożliwe??




Jesteś pewna że to siewki a nie odrrosty korzeniowe? edit: bo ja własnie miałam problem z odrostami korzeniowymi, dlatego eksmitowałam goję na skaj działki
Wypasiona szklarnia!
Podczytuje, że wciąż myślisz o skarpie
Orlika są cudne- kupuj.
____________________
Renata Buszując w zbożu i kukurydzy
sylwia_slomc... 10:48, 18 maj 2017


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 82140
Myślę, że to odrosty korzeniowe Wczoraj wyrywałam podobne u rokitnika
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
sylwik69 10:59, 18 maj 2017


Dołączył: 09 lip 2016
Posty: 3423
Jolu czyli w szklarni ten sam zestaw co u mnie w skromnym tunelu: pomidory,ogórki i paprykaja też nie wiem jak to przymocować do konstrukcji,ale gdzieś czytałam że najlepszy jest sznurek powlekany,tylko trzeba zastosować odpowiednie węzły aby "pracował" razem ze wzrostem rośliny/chyba wątek Tonący w bieli/Ja do swojego tunelu otrzymałam gratis 6 szt metalowych spirali,jeśli się sprawdzą dokupię.Pozdrawiam
____________________
Sylwia Mój-ogród-moja-pasja-kobieta-szczęśliwa
asiak 11:22, 18 maj 2017


Dołączył: 13 lip 2016
Posty: 8518
Jolu, przepraszam, że tak długo, ale nie miałam kiedy zrobić fotki szklarni.
Zapraszam do siebie
____________________
AsiaDziałeczka Asi
Magda_75 14:52, 18 maj 2017

Dołączył: 20 paź 2015
Posty: 5
jolka napisał(a)
Hortensje królują W te i we wte




Cudowny ogród!!! Gratuluję!!!
Proszę, napisz co to za hortensje
____________________
jolka 22:08, 18 maj 2017


Dołączył: 25 sie 2012
Posty: 5502
m_gocha napisał(a)
Jola widziałam w H. liliowce Stella (gdybyś chciała zakupić na miejscu)

Dzięki Gosia Zerknę sobie jak wygląda i ile kosztuje
To ważne, bo wiesz... u mnie tylko hurt wchodzi w grę



____________________
Ogród wśród pól i wiatrów
jolka 22:24, 18 maj 2017


Dołączył: 25 sie 2012
Posty: 5502
lindsay80 napisał(a)
Jolu, poczytałam wszystkie ostatnie wiadomości na temat szklarni. Nie dzwoniłam bo stwierdziłam, że najpierw zaczniemy montować, a jak się pojawią pytania to się do Ciebie zgłoszę. Ogród piękny.


Edyta u mnie finał montażu szklarni W sb jeszcze gość ma mi zamontować takie druty do przyczepienia sznurków, no i byłoby na tyle Można zacząć sprzątać i coś sadzić. Chyba w sb kupie pomidory
____________________
Ogród wśród pól i wiatrów
jolka 22:32, 18 maj 2017


Dołączył: 25 sie 2012
Posty: 5502
Elinka napisał(a)
Jola, z mojego doswiadczenia ladnie rosna mi w polcieniu i wazne ze po przekwitnieciu podobnie jak tulipani itd.... Liscie dosc nieciekawie wygladaja, a kwitna niestety niezbyt dlugo nie to co liliowce stella d'oro te caly sezon i rosna w kazdych warunkach.

Przy okazji masz sprawdzone odmiany deserowych winogron, czytalam ze ci nie wstalo kilka i bedziesz uzupelniac, ja tez musze a tych odmian tyle ze ......


Hej Eli Dzięki za info odnośnie orlików i stelli. Co do winogron - nie mam sprawdzonych odmian. Kupowałam u takiego gościa lokalnie, zdałam się całkowicie na niego i to chyba był błąd. Sporo mi nie wstało. I z tego co pisała mi już Justyna w ub roku, prawdopodobnie za głęboko je wsadziliśmy. Ale ten pan z winnicy tak właśnie nam kazał, no to ja już zgłupiałam i nie wiem jak w końcu mam te winogrona wsadzać

Będę na pewno uzupełniać, bo druty już mam porozpinane, cała konstrukcja przygotowana więc nie ma co się zastanawiać. Ale nie wiem jeszcze o jakie..
____________________
Ogród wśród pól i wiatrów
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies