Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród wśród pól i wiatrów

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród wśród pól i wiatrów

m_gocha 23:28, 14 maj 2017


Dołączył: 13 maj 2014
Posty: 3544
Jola piękne widoki u Ciebie! Sama nie wiem co piękniejsze - czy w ogrodzie czy daleko za nim
Bukietówki wyrzuciłaś do sąsiada? Jakie? Limki?
Może ja bym Cię Jola wpuściła (najlepiej pod moją nieobecność) do mojego miszmaszu to pewnie wszystko by pofrunęło za płot
Gdybyś chciała zerknąć co przydarzyło się ostatnio "moim" szpaków to wpadnij tutaj na filmiki
____________________
Ogrodowy miszmasz... pod kontrolą ;)
Toszka 08:22, 15 maj 2017


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
Joluś, u Asiak pytałas się jak prowadzić pomidory i ogórki. Po pierwsze w dwóch różnych końcach... A po drugie - na sznurkach. Zwłaszcza ogórki świetnie tak idą (trzeba je oplatać, czyli troszkę im pomagać). Tak prowadzę też w gruncie. Zajmują mnej miejsca i sa zdrowsze, bo maja od dołu przewiew. Pomidory tak samo.
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
Grodzia 08:29, 15 maj 2017


Dołączył: 23 lip 2014
Posty: 288
Jolu a ja trochę z innej beczki chciałam zapytać jak się sprawują obrzeża z kostki granitowej ? Właśnie planuję zrobić obrzeża u siebie i zastanawiam się nad tym rozwiązaniem lub nad ekobordami i nie wiem co lepsze? może mi poradzisz coś?
____________________
Ogród Grodzi
Kawa 10:04, 15 maj 2017


Dołączył: 26 maj 2015
Posty: 14911
hej Joluś
pięknie u Ciebie wszystko kwitnie
szklarnia wow no ale jak tyle pracy w nią włożyliście to nie ma się co dziwić

macham poniedziałkowo
miłego dzionka!
____________________
Kamila-Droga do spełnienia
SlonecznyOgrod 10:15, 15 maj 2017


Dołączył: 16 sty 2017
Posty: 7665
Wielka ta Twoja szklarnia, super!
Piękne widoki masz.
Wysoko mieszkasz, aż dziwne, że tak mokro ale za to masz podlewania mniej.
A vanilki kiedy sadziłaś w tamtym roku? Vanilki są piękne.
____________________
DarciaSłoneczny Ogród
Pszczelarnia 16:55, 15 maj 2017


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
jolka napisał(a)
A u mnie z tematów bieżących na tapecie szklarnia. Postęp jest, choć jeszcze nie koniec. Ze względu na deszczowy dzień znów pracę przerwano. W każdym razie dach w całości położony, tylna ścianka złożona. Zostały boki i drzwi. Każda szybka mocowana na silikonie. Dotąd poszło 12 opakowań silikonu! Z obliczeń wynika, że pójdzie jeszcze jakieś osiem. Masakra! (pomijam już subtelny fakt dodatkowych 260 zł na sam silikon).

"Spinki" dołączone do montażu do niczego się nie nadają, w ogóle nie trzymają tych szybek, gdyby nie silikon i dodatkowo zakupione śrubki do skręcania szybek z konstrukcją - dziś pewnie dach zbierałabym po całej wsi!

Sama konstrukcja wg mnie słaba, nie wyobrażam sobie rozłożenia jej tak po prostu na ziemi, bez żadnego fundamentu czy innego mocowania. Chyba by spłynęła z pierwszym deszczem. Oczywiście mówię to mając na myśli mój ogród, położony na stoku, w wietrznym terenie. Może na równinie, między domami, nie ma takich problemów.

Podsumowując dotychczasowe prace, myślę, że po zakończonym montażu szklarnia będzie służyć długo i bezproblemowo. Jednak solidny montaż wymaga sporo pracy i dodatkowych kosztów. To tylko na filmiku wszystko wydaje takie banalne, niczym budowa domku z klocków lego.

Rozpisałam się, ale to dlatego bo kilka osób pytało mnie o opinię, przed podjęciem decyzji o zakupie.


Dziękuję za opinię.
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
wrobelki 14:07, 16 maj 2017


Dołączył: 02 maj 2016
Posty: 1134
Jolu super szklarnia oby dobrze się sprawiała Jak tam Twoje winogrona odbiły?
____________________
wrobelki Ogrodek frontowy
gosika67 14:54, 16 maj 2017


Dołączył: 29 sty 2017
Posty: 7757
Jolka panorama przepiękna i te Twoje schodki przy hortensjach, hortensje, tulipany i reszta. Posiedziałabym tam.
____________________
Gonia Kwiaty we włosach
Kawa 15:48, 17 maj 2017


Dołączył: 26 maj 2015
Posty: 14911
hellloołłłłłłłłłłłłłłł
żyjesz czy przepadłas w czeluści testów?
____________________
Kamila-Droga do spełnienia
jolka 22:05, 17 maj 2017


Dołączył: 25 sie 2012
Posty: 5502
m_gocha napisał(a)
Jola piękne widoki u Ciebie! Sama nie wiem co piękniejsze - czy w ogrodzie czy daleko za nim Bukietówki wyrzuciłaś do sąsiada? Jakie? Limki? Może ja bym Cię Jola wpuściła (najlepiej pod moją nieobecność) do mojego miszmaszu to pewnie wszystko by pofrunęło za płot
Gdybyś chciała zerknąć co przydarzyło się ostatnio "moim" szpaków to wpadnij tutaj na filmiki

Gosia widziałam tę akcję ze szpakami i wiewiórką! Nie wiedziałam, że wiewiórki są takie zaczepne!
Hortensje wyrzuciłam nie bukietowe tylko ogrodowe (moja pomyłka, źle napisałam). Limki oczywiście zostały. A za porządki u Ciebie się nie biorę bo ze swoimi nie wyrabiam Niedługo chyba wszystko wywalę i trawa będzie z góry na dół, skończy mi się walka z chwastami
____________________
Ogród wśród pól i wiatrów
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies