Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród wśród pól i wiatrów

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród wśród pól i wiatrów

Margerytka40 10:35, 13 maj 2017


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
Toszka napisał(a)
U mnie z założenia miała dominować zieleń we wszystkich odcieniach, a jako dadatek czerwień, fiolety, niebieski.
Żółty wkradł się wraz gratisowymi ze szkółki buksami (o żółtych przyrostach). I to było odkrycie jak żółte dodatki cudnie podkreślają zieleń innych roślin.

Stella bardzo głęboko się korzeni. Nie tak jak pozostałe liliowce. To jest atut, bo jest wytrzymała na suche i trudne miejsca. Długo nad nią myślałam (bo nie lubię liliowców) i dostrzegłam same atuty - począwszy od wzrostu, wytrzymałości, wczesnego startu, zieleni liści skończywszy na długim, niezmordowanym kwitnieniu.

Kolor to kwestia aranżacji

Myślę, ze na twojej skarpie to będzie roślina idealna, bo dodatkowo będzie trzymała skarpę (głęboki i zwarty system korzeniowy). Trzeba tylko Stelli dać czas na rozrost.



Zgadzam się ze wszystkim oprócz koloru kwiatów,dla mnie nie akceptowalny. W tym roku wymyśliłam że wytnę wszystkie kwiatki w fazie pąka
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
jolka 20:36, 13 maj 2017


Dołączył: 25 sie 2012
Posty: 5502
Asia - widzę radykalny plan Mnie by było szkoda wyciąć kwiatki.
Toszko - pokaż proszę Twoje stelle
____________________
Ogród wśród pól i wiatrów
Toszka 20:47, 13 maj 2017


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
Jolu, toż pisałam, że to moje "odkrycie". Dwa lata przemyśliwałam i w tym decyzja zapadła, że będą... a mój darczyńca utwierdził mnie w tym przekonaniu.
Nawet dziś Ursa-Iza dokonała zakupu
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
Monika76 07:25, 14 maj 2017


Dołączył: 11 lut 2013
Posty: 574
Piękny ogród stworzyłaś Jolu.
____________________
Monika - Angielski ogród chciałabym
asiak 09:44, 14 maj 2017


Dołączył: 13 lip 2016
Posty: 8518
jolka napisał(a)
A u mnie z tematów bieżących na tapecie szklarnia. Postęp jest, choć jeszcze nie koniec. Ze względu na deszczowy dzień znów pracę przerwano. W każdym razie dach w całości położony, tylna ścianka złożona. Zostały boki i drzwi. Każda szybka mocowana na silikonie. Dotąd poszło 12 opakowań silikonu! Z obliczeń wynika, że pójdzie jeszcze jakieś osiem. Masakra! (pomijam już subtelny fakt dodatkowych 260 zł na sam silikon).

"Spinki" dołączone do montażu do niczego się nie nadają, w ogóle nie trzymają tych szybek, gdyby nie silikon i dodatkowo zakupione śrubki do skręcania szybek z konstrukcją - dziś pewnie dach zbierałabym po całej wsi!

Sama konstrukcja wg mnie słaba, nie wyobrażam sobie rozłożenia jej tak po prostu na ziemi, bez żadnego fundamentu czy innego mocowania. Chyba by spłynęła z pierwszym deszczem. Oczywiście mówię to mając na myśli mój ogród, położony na stoku, w wietrznym terenie. Może na równinie, między domami, nie ma takich problemów.

Podsumowując dotychczasowe prace, myślę, że po zakończonym montażu szklarnia będzie służyć długo i bezproblemowo. Jednak solidny montaż wymaga sporo pracy i dodatkowych kosztów. To tylko na filmiku wszystko wydaje takie banalne, niczym budowa domku z klocków lego.

Rozpisałam się, ale to dlatego bo kilka osób pytało mnie o opinię, przed podjęciem decyzji o zakupie.


Potwierdzam
____________________
AsiaDziałeczka Asi
gosika67 11:52, 14 maj 2017


Dołączył: 29 sty 2017
Posty: 7757
Yolka wiśnie i hortensje zachwycają.Przyszłam zobaczyć Twoją szklarnię, jak sobie z nią radzisz. Ciekawe jak w tym roku zaskoczą Cię hortensje, będą tutaj wpadać i czekać na nie.A wiśnie ten szpaler och...
____________________
Gonia Kwiaty we włosach
jolka 19:34, 14 maj 2017


Dołączył: 25 sie 2012
Posty: 5502
Monika76 napisał(a)
Piękny ogród stworzyłaś Jolu.

Dziękuję Moni
____________________
Ogród wśród pól i wiatrów
jolka 19:41, 14 maj 2017


Dołączył: 25 sie 2012
Posty: 5502
asiak napisał(a)

Potwierdzam



Asia, żeby nie było że tylko gadanie i gadanie o tej szklarni,
to może pokaz przedpremierowy




Jeszcze przód został, wczoraj deszcz nas pogonił i nie dało się wykończyć.
____________________
Ogród wśród pól i wiatrów
jolka 19:49, 14 maj 2017


Dołączył: 25 sie 2012
Posty: 5502
No i spacerkiem po ogrodzie niedzielnym ....

Jak już wyżej pisałam, polubiłam czerwony w ogrodzie





Czerwone tulipki za towarzystwo mają aronię, która też już otwiera kwiatuszki.
____________________
Ogród wśród pól i wiatrów
jolka 19:55, 14 maj 2017


Dołączył: 25 sie 2012
Posty: 5502
Nieopodal tego miejsca rośnie goja. Ładnie ruszyła, widzę że już niedługo będę musiała przypinać nowe pędy.



No i tu się zastanawiam, bo pod goją mi wyrastają skupiska siewek. Niczego tam takiego w zasadzie nie ma, co by się mogło rozsiać. Czyżby goja?? Chyba to niemożliwe??


____________________
Ogród wśród pól i wiatrów
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies