Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » OGRÓD MARZEŃ...a może tylko MARZENIE O OGRODZIE.....

Pokaż wątki Pokaż posty

OGRÓD MARZEŃ...a może tylko MARZENIE O OGRODZIE.....

Margarete 10:47, 16 lip 2013


Dołączył: 04 mar 2013
Posty: 14370
Megi napisał(a)
Małgosiu, ja mam przed domem studnię deszczówki - obsadziłam ją dużymi hostami, a w sezonie na deklu stawiam donice z jednorocznymi, można też zrobić drewniany dekiel do przykrycia jak ma Anula u siebie, z tym że jej studnia mocna wystaje, a moja na poziome gruntu jak u CIebie.

Tak zrobiłam Megi, obsadziłam hostami, tyle że one jeszcze nieduże ale tam jest cien i mokro to powinny byc bujene jak nie w tym to w przyszłym roku. A póki co ustawie donice, tylko musze jakies ładniejsze kupic i nowe kompozycje zrobic w nich, a co... jak nowa rabata to nowa !
____________________
Małgorzata OGRÓD MARZEŃ......a może tylko......MARZENIE O OGRODZIE
Margarete 10:49, 16 lip 2013


Dołączył: 04 mar 2013
Posty: 14370
irena_milek napisał(a)


Małgosiu, bardzo dobrze wyszły!
a różami cieszę się z tobą
co do Anabelki, u mnie tez tak po deszczach ją wygina, ona jednak ma wiotkie gałązki i wymaga podpór, mus coś wymyślić, takie coś jak w Anglii
pozdrawiam


Ciesze sie Irenko że do mnie wpadłaś, pozdrawiam cie i dziekuje za opinie o kancikach, bo miałam wątpliwości. To dzieło mojej mamy bo ona tak sie wzieła na ambicje żeby uporzadkowac wizerunkowo ten mój galimatias ogrodowy.
Pozdrawiam
____________________
Małgorzata OGRÓD MARZEŃ......a może tylko......MARZENIE O OGRODZIE
Margarete 10:50, 16 lip 2013


Dołączył: 04 mar 2013
Posty: 14370
Anulka napisał(a)
Idziesz pełną parą a ile ostatnio roślinek zakupiłaś
Dziś jeszcze dokupiłam macierzanki i troszkę jałowców płożących ,z tymi nie będzie problemu gdzie je wsadzić,muszą zadarnić troszkę miejsc między innymi krzewami..i za każdym razem mówię,że już koniec z zakupami..
A kanciki mi też tak wychodzą,jak mam ziemię gdzieś odłożoną to po prostu dokładam w te rowki i już..


Dzieki za wizyte Anulka, wpadne potem do ciebie i pooglądam twoje nowe zakupy i nasadzenia. Pozdrawiam
____________________
Małgorzata OGRÓD MARZEŃ......a może tylko......MARZENIE O OGRODZIE
Margarete 10:51, 16 lip 2013


Dołączył: 04 mar 2013
Posty: 14370
JoannA napisał(a)

W sklepach ogrodniczych można kupić specjalne podpórki do roślin, kupiłam jedną na wzór, pozostałe M zrobił z drutu 6, doskonale się sprawdzają!
pozdrawiam


O nie wiedziała, dzieki Joasiu! czy masz może u siebie na wątku zdjecie tej podpórki, bo moze i ja ja gdzies widziałam ale nie wiedziałam że to jest własnie to . Pobiegne do ciebie na tój wątek popytam pooglądam .
____________________
Małgorzata OGRÓD MARZEŃ......a może tylko......MARZENIE O OGRODZIE
iwonav23 10:53, 16 lip 2013


Dołączył: 01 kwi 2013
Posty: 156
Margarete napisał(a)
Mam jeszcze pytanie do bardziej doswiadczonych Ogrodowiskowiczów - próbowałam zrobic kanciki.... ale wyszły mi takie jak by tu powiedziec..."rowy" a nie kanciki .... co ja robie nie tak ? Czy to tak ma wyglądąc z bliska ?


Witaj sąsiadko.
W majówkę zrobiłam kanty pierwszy raz i tez mi wyszły takie rowko-kanciki.
Miałam poprawić, ale okazały się szalenie praktyczne przy koszeniu trawy i pieleniu
grzadek, że zostawiłam, zwłaszcza, że doskonale się trzymają w mojej twardej, gliniastej ziemi.
Do tej pory nic nie wyrównywałam nożem, jedynie przy pieleniu pogłębiam rowek pazurkami.
Pozdrawiam lipcowo.
____________________
Pozdrawiam. Iwona
Margarete 10:56, 16 lip 2013


Dołączył: 04 mar 2013
Posty: 14370
Niniejszym obwieszczam że skończyłam wczoraj moja rabate...całe 27 metrów... ha, ha, ha .. i pasterka mnie przy tym nie zastała..ha, ha, ha... choć zajęło mi to ponad 2 miesiące pracy popołudniami tylko ale zawsze.. i to w dwie osoby, przy wielkim udziale pracy mojej mamy. Dzieki jej za to wielkie !

Oczywiscie wczoraj skończyłam sadzenie i sciółkowanie późno wieczorem, choc komary żarły mnie tam pod lasem jak wściekłe... a do tego brakło mi kory. A więc fotki dzis jakuzupełnie korę.
Wazny i pierwszy etap za mną ... a juz mam w głowie kolejne zmiany i modyfikacje... jajku jak ten ogród wciąga....
____________________
Małgorzata OGRÓD MARZEŃ......a może tylko......MARZENIE O OGRODZIE
Margarete 11:04, 16 lip 2013


Dołączył: 04 mar 2013
Posty: 14370
iwonav23 napisał(a)

Witaj sąsiadko.
W majówkę zrobiłam kanty pierwszy raz i tez mi wyszły takie rowko-kanciki.
Miałam poprawić, ale okazały się szalenie praktyczne przy koszeniu trawy i pieleniu
grzadek, że zostawiłam, zwłaszcza, że doskonale się trzymają w mojej twardej, gliniastej ziemi.
Do tej pory nic nie wyrównywałam nożem, jedynie przy pieleniu pogłębiam rowek pazurkami.
Pozdrawiam lipcowo.


Witam sąsiadke ! Iwonko ! jeszcze u ciebie nie byłam - co za niedopatrzenie - zaraz tam zajrze, a za wizyte u mnie dziekuje . Ja tez jak kosiłam przy tym "rowku/kanciku" to było mi łatwiej. Ile razy w sezonie korygujesz te kanciki ?
____________________
Małgorzata OGRÓD MARZEŃ......a może tylko......MARZENIE O OGRODZIE
JoannA 11:17, 16 lip 2013


Dołączył: 12 lut 2013
Posty: 12505
Małgosiu, samej podpórki nie mam ale u mnie na str. 64 moje horti mają już podpórki, coś tam widać.
____________________
Nasz azyl - ogród Joanny i Andrzeja
iwonav23 11:17, 16 lip 2013


Dołączył: 01 kwi 2013
Posty: 156
Małgosiu, nie mam jeszcze swojego wątku, ale się poprawię.
Rowki pogłębiałam wczoraj po raz drugi od 03 maja. Ale wtedy w maju zrobiłam "niemieckie"porządki na rabatach. Mój ogródek niewielki, jak to przy segmencie. Natomiast na działce za Łodzią, jak u Ciebie pod lasem, porzadkuję na raty (od trzech lat) 1200 m2 piaszczystej ziemi. Tam o zabawach z kantami nie ma mowy. Na rabaty sypię mnóstwo kory i to się sprawdza.
____________________
Pozdrawiam. Iwona
Anita1978 11:22, 16 lip 2013


Dołączył: 04 lip 2012
Posty: 5840
Margarete napisał(a)
Niniejszym obwieszczam że skończyłam wczoraj moja rabate...całe 27 metrów... ha, ha, ha .. i pasterka mnie przy tym nie zastała..ha, ha, ha... choć zajęło mi to ponad 2 miesiące pracy popołudniami tylko ale zawsze.. i to w dwie osoby, przy wielkim udziale pracy mojej mamy. Dzieki jej za to wielkie !

Oczywiscie wczoraj skończyłam sadzenie i sciółkowanie późno wieczorem, choc komary żarły mnie tam pod lasem jak wściekłe... a do tego brakło mi kory. A więc fotki dzis jakuzupełnie korę.
Wazny i pierwszy etap za mną ... a juz mam w głowie kolejne zmiany i modyfikacje... jajku jak ten ogród wciąga....


Gratulacje!!! No ogród wciąga, wciąga...też czuję się wciągnięta na maksa
____________________
ogródek Anity
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies