Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » OGRÓD MARZEŃ...a może tylko MARZENIE O OGRODZIE.....

Pokaż wątki Pokaż posty

OGRÓD MARZEŃ...a może tylko MARZENIE O OGRODZIE.....

Anita1978 23:12, 13 lip 2013


Dołączył: 04 lip 2012
Posty: 5840
Margarete napisał(a)
Nie mogłam sie oprzeć pięknu jeżówek więc nabyłam 3 sztuki białych, powędrują na rabatę "białą" wylądują tam obok białej róży od Bogdzi i białej lawendy Alba.


To chyba już wszystkie zakupy.... ach nie wspominając dwóch kolejnych host/funkii w kolorystce której jeszcze nie miałam.


I ja lubię jeżówki! Tylko pamiętaj sadząc je , że bardzo się rozrastają się. Moje też tak wyglądały rok temu jak twoje, a teraz...

____________________
ogródek Anity
Margarete 23:53, 13 lip 2013


Dołączył: 04 mar 2013
Posty: 14370
ok, Anitko - wezme to pod uwage, dzieki

Danusiu jutro obfocę moje rowy-kanciki...jak pogoda pozwoli, dzieki za wizyte u mnie.
____________________
Małgorzata OGRÓD MARZEŃ......a może tylko......MARZENIE O OGRODZIE
ewa004 12:51, 15 lip 2013


Dołączył: 29 maj 2012
Posty: 15264
No to wpadam z oficjalna wizyta
Dzięki za podpowiedz w sprawie macierzanki , i wcale nie uważam że się wcinasz wcinaj się ile chcesz
Całego wątku nie nadrobię ,ale pismo obrazkowe postaram sie nadrobić ,a więc narka
____________________
Ewa - Co z tym ogródeczkiem począć
Margolka 15:41, 15 lip 2013


Dołączył: 17 lut 2013
Posty: 489
Jak ja kocham jeżówki! Wiosna zamówiłysmy z Karolą różne rosliny, ja - duzo jeżówek, ale niestety wszystkie padły. Wszystkie Przyjęły sie 2 trawki (ale też sadzoneczki takie, ze dosłownie jedno, może dwa źdźbła mam...) i kilka cebulowych. Niestety reszta nie dała rady - chyba przez tę opóźniona wiosnę...
Pozdrawiam Gosiu
____________________
Małgosia Ogród Miejskiej Ogrodniczki :) Mój blog kulinarny jakby ktoś chciał coś sobie ugotować :) www.alicjawkrainiegarow.blogspot.com
Megi 17:10, 15 lip 2013


Dołączył: 14 lip 2012
Posty: 900
Małgosiu, ja mam przed domem studnię deszczówki - obsadziłam ją dużymi hostami, a w sezonie na deklu stawiam donice z jednorocznymi, można też zrobić drewniany dekiel do przykrycia jak ma Anula u siebie, z tym że jej studnia mocna wystaje, a moja na poziome gruntu jak u CIebie.
____________________
Milka 17:27, 15 lip 2013


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
Margarete napisał(a)
Mam jeszcze pytanie do bardziej doswiadczonych Ogrodowiskowiczów - próbowałam zrobic kanciki.... ale wyszły mi takie jak by tu powiedziec..."rowy" a nie kanciki .... co ja robie nie tak ? Czy to tak ma wyglądąc z bliska ?



Małgosiu, bardzo dobrze wyszły!
a różami cieszę się z tobą
co do Anabelki, u mnie tez tak po deszczach ją wygina, ona jednak ma wiotkie gałązki i wymaga podpór, mus coś wymyślić, takie coś jak w Anglii
pozdrawiam
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
19:40, 15 lip 2013
Idziesz pełną parą a ile ostatnio roślinek zakupiłaś
Dziś jeszcze dokupiłam macierzanki i troszkę jałowców płożących ,z tymi nie będzie problemu gdzie je wsadzić,muszą zadarnić troszkę miejsc między innymi krzewami..i za każdym razem mówię,że już koniec z zakupami..
A kanciki mi też tak wychodzą,jak mam ziemię gdzieś odłożoną to po prostu dokładam w te rowki i już..
JoannA 10:10, 16 lip 2013


Dołączył: 12 lut 2013
Posty: 12505
Margarete napisał(a)
No to jeszcze pochwale sie hortensją Annabell która szaleje i wczoraj przed deszczem wyglądała tak



ale mimo że ją podwiązałam bo kwiaty ciężkie to podczas dzisiejszego deszczu wygięła sie i teraz wygląda tak

W sklepach ogrodniczych można kupić specjalne podpórki do roślin, kupiłam jedną na wzór, pozostałe M zrobił z drutu 6, doskonale się sprawdzają!
pozdrawiam
____________________
Nasz azyl - ogród Joanny i Andrzeja
Margarete 10:44, 16 lip 2013


Dołączył: 04 mar 2013
Posty: 14370
Margolka napisał(a)
Jak ja kocham jeżówki! Wiosna zamówiłysmy z Karolą różne rosliny, ja - duzo jeżówek, ale niestety wszystkie padły. Wszystkie Przyjęły sie 2 trawki (ale też sadzoneczki takie, ze dosłownie jedno, może dwa źdźbła mam...) i kilka cebulowych. Niestety reszta nie dała rady - chyba przez tę opóźniona wiosnę...
Pozdrawiam Gosiu


Margolka ! Zobaczymy czy moje jeżówki odwzajemnia mi tę moja do nich sympatie i też sie rozkrzewia jak u Anity... jeszcze ich nie posadziłam, dzisiaj to zrobie.
Zakupy w internecie to zawsze ryzyko.. ja juz raz dostałam nie te rosliny co trzeba ale były malutkie to nie widziałam co jest co, a ajk podrosły to juz ich nie reklamowałam....ha, ha, ha
Pozdrawiam i mysle o spotkaniu nas czyli najbliższych ogrodowiskowych sasiadek ! Moze ty ja i Karolka ? co myslisz o takiej kawce we trójkę ?
____________________
Małgorzata OGRÓD MARZEŃ......a może tylko......MARZENIE O OGRODZIE
Margarete 10:45, 16 lip 2013


Dołączył: 04 mar 2013
Posty: 14370
ewa004 napisał(a)
No to wpadam z oficjalna wizyta
Dzięki za podpowiedz w sprawie macierzanki , i wcale nie uważam że się wcinasz wcinaj się ile chcesz
Całego wątku nie nadrobię ,ale pismo obrazkowe postaram sie nadrobić ,a więc narka


Witam Ewciu, czytaj, oglądaj, zapraszam - i tak u mnie jest tych stron kilkadziesiąt dopiero - to jeszcze do opanowania , a nioektórzy licza strony ..na ..tysiace ..
____________________
Małgorzata OGRÓD MARZEŃ......a może tylko......MARZENIE O OGRODZIE
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies