Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » OGRÓD MARZEŃ...a może tylko MARZENIE O OGRODZIE.....

Pokaż wątki Pokaż posty

OGRÓD MARZEŃ...a może tylko MARZENIE O OGRODZIE.....

Margarete 21:07, 13 lip 2013


Dołączył: 04 mar 2013
Posty: 14370
Nie mogłam sie oprzeć pięknu jeżówek więc nabyłam 3 sztuki białych, powędrują na rabatę "białą" wylądują tam obok białej róży od Bogdzi i białej lawendy Alba.


To chyba już wszystkie zakupy.... ach nie wspominając dwóch kolejnych host/funkii w kolorystce której jeszcze nie miałam.
____________________
Małgorzata OGRÓD MARZEŃ......a może tylko......MARZENIE O OGRODZIE
Margarete 21:12, 13 lip 2013


Dołączył: 04 mar 2013
Posty: 14370
Pokażę jeszcze moją PIERWSZĄ KWITNACĄ ROŻĘ !!!! HURRA!
Kupiłam 2 krzaczki w tym roku za namowa dziewczyn z Ogrodowisak od hodowcy róż pod halą sportową - dzieki wam Karolina i Anitko - zakwitły, obie tzn jedna juz kwitnie a drug ama pąki
Anitko - Anipla - miałas racje to jest Ingrid Bergman -ta która pokazywałam w pąku i która pierwsza zakwitła
oto ona ... tadam....orkiestra tusz....



____________________
Małgorzata OGRÓD MARZEŃ......a może tylko......MARZENIE O OGRODZIE
Margarete 21:13, 13 lip 2013


Dołączył: 04 mar 2013
Posty: 14370
Ale i ta druga zakupiona - eden rose też ma pąki
____________________
Małgorzata OGRÓD MARZEŃ......a może tylko......MARZENIE O OGRODZIE
Bogdzia 21:15, 13 lip 2013


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58526
Małgosiu ale zaszalałaś zakupowo. Dzwonki najbardziej mi sie podobaja bo takich nie mam . Przed tą płytą posadz funkie to zakryją a na samej płycie nadal bym stawiała donice z kwiatami tak żeby donic nie było widac tzn zeby zakrywaly je funkie. Rh posadz koniecznie na tym samym poziomie co w doniczce ewentuanie nieco wyżej ale nie niżej bo ten gatunek trudno sie dostosowuje do nowych warunków wiec trzeba uważac.Śliczne masz te białe hosty i różoweprzetaczniki i wogóle masz ślicznie i w końcu przenieś się do ,,naszych ogrodów" Pozdrawiam serdecznie Ciebie i Mamę.
____________________
Rododondrenowy ogród II. Rododendronowy ogród. Wizytówka-rododendronowy ogród
Margarete 21:17, 13 lip 2013


Dołączył: 04 mar 2013
Posty: 14370
No to jeszcze pochwale sie hortensją Annabell która szaleje i wczoraj przed deszczem wyglądała tak



ale mimo że ją podwiązałam bo kwiaty ciężkie to podczas dzisiejszego deszczu wygięła sie i teraz wygląda tak
____________________
Małgorzata OGRÓD MARZEŃ......a może tylko......MARZENIE O OGRODZIE
Margarete 21:21, 13 lip 2013


Dołączył: 04 mar 2013
Posty: 14370
A oto inne fragmenty mojego ogrodu uchwycone dzis pomiedzy jednym a drugim deszczem
......perukowiec....


............zielony zakątek-tak go nazywam, z kwitnącymi hostami.....


i jeszcze raz w innym ujęciu

____________________
Małgorzata OGRÓD MARZEŃ......a może tylko......MARZENIE O OGRODZIE
Margarete 21:24, 13 lip 2013


Dołączył: 04 mar 2013
Posty: 14370
Mam jeszcze pytanie do bardziej doswiadczonych Ogrodowiskowiczów - próbowałam zrobic kanciki.... ale wyszły mi takie jak by tu powiedziec..."rowy" a nie kanciki .... co ja robie nie tak ? Czy to tak ma wyglądąc z bliska ?

____________________
Małgorzata OGRÓD MARZEŃ......a może tylko......MARZENIE O OGRODZIE
Margarete 21:29, 13 lip 2013


Dołączył: 04 mar 2013
Posty: 14370
Bogdzia napisał(a)
Małgosiu ale zaszalałaś zakupowo. Dzwonki najbardziej mi sie podobaja bo takich nie mam . Przed tą płytą posadz funkie to zakryją a na samej płycie nadal bym stawiała donice z kwiatami tak żeby donic nie było widac tzn zeby zakrywaly je funkie. Rh posadz koniecznie na tym samym poziomie co w doniczce ewentuanie nieco wyżej ale nie niżej bo ten gatunek trudno sie dostosowuje do nowych warunków wiec trzeba uważac.Śliczne masz te białe hosty i różoweprzetaczniki i wogóle masz ślicznie i w końcu przenieś się do ,,naszych ogrodów" Pozdrawiam serdecznie Ciebie i Mamę.


Dzieki Bogdziu za porady i komplementy a w imieniu mamy za pozdrowienia
____________________
Małgorzata OGRÓD MARZEŃ......a może tylko......MARZENIE O OGRODZIE
Gardenarium 22:56, 13 lip 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Kanty, coś źle odrzucasz to wycięte, czy co, pokaż z bliska

http://www.ogrodowisko.pl/watek/615-przycinanie-brzegow-trawnika?page=5
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Anita1978 22:58, 13 lip 2013


Dołączył: 04 lip 2012
Posty: 5840
Margarete napisał(a)
Za roslinami kwasolubnymi został mi już tylko niewielki kawałek ziemi, przygotowany dla host i roslin cieniolubnych bo to juz jest tuż, tuz pod samym lasem, niestety po środku mam wstrętna betonowa płytę
(jest to wejscie do kanału burzowego)
póki co kiedy dookoła był tam zwykły trawnik to kamuflowałam to miejsce donicami z czerwona szałwia ale jak "obejmę" tę płytę rabatą to nie wiem co z tym fantem zrobić, poradźcie prosze



Ja po prostu postawiłabym tam jakieś donice, możesz w nich sadzić co roku sezonowe kompozycje, nic innego nie wymyślisz...
____________________
ogródek Anity
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies