Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » OGRÓD MARZEŃ...a może tylko MARZENIE O OGRODZIE.....

Pokaż wątki Pokaż posty

OGRÓD MARZEŃ...a może tylko MARZENIE O OGRODZIE.....

Welka 12:29, 12 lip 2013


Dołączył: 25 maj 2012
Posty: 3771
Megi napisał(a)
Zaległości wszyscy mamy, nie przejmuj się, ja często nawet słowa znaku po sobie nie zostawiam, ale dużo czytam i podglądam


Skąd ja to znam?


Kiedy przenosisz się do naszych ogrodów (może gdzieś pisałaś, ale i umknęło)?
Małgosiu, pozdrawiam serdecznie Ciebie i Twoją Mamę.

____________________
Ewelina Moje zmagania ogrodowe
Mala_Mi 21:39, 12 lip 2013


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50484
____________________
Ogród Małej Mi - sezon 2017 / Sezon 2016 / Sezon 2015 / Część II / Część I / Wizytówka / Zlot-2014 / Zlot-2012 Mózg to nie mydło; nie ubędzie go, gdy się go użyje.
Margarete 19:30, 13 lip 2013


Dołączył: 04 mar 2013
Posty: 14370
Bogdziu, Anitko, Megi, Welko, Aniu asc - miło mi że wpadłyście do mnie.
U mnie nic dzis w ogrodzie sie nie dzieje, bo od wczoraj deszcz, z przerwami ale pada....więc nic robić sie nie da.
Byłam za to na zkupach w centrum ogrodniczym i w zaprzyjaźnionej szkółce. Kupiłam - a właściwie dostałam w prezencie kolejnego rododendrona tym razem kwitnącego w kolorze liliowowróżowym - Blurettia. Wzbogaci moja rabate kwasolubnych a do tego do towarzystwa kupiłam 2 tuje danice ( mam je juz od lat w donicach na tarasie i sprawują sie świetnie, rosną wolno, same układaja sie w kulę, nie przemarzają, obcinałam je jeden raz w ciągu tych kilku lat i lekko sie zagęściły, nawożę je systematycznie bo są w donicach i wymieniłam im raz tylko częśćiowo ziemię..... na tyle lat... to prawie bezobsługowe rosliny a ładnie wyglądają) i do tego jeszcze jedną choinę kanadyjską jeddeloh. Mam już tam na tej rabacie jdną taka choine niedawno kupioną i świetnie sie kompnuje do wrzosów więc dokupiłam druga taka samą jako uzupełnienie.
____________________
Małgorzata OGRÓD MARZEŃ......a może tylko......MARZENIE O OGRODZIE
Margarete 20:44, 13 lip 2013


Dołączył: 04 mar 2013
Posty: 14370
Oto przymiarka moich nowokupionych dzisiaj roslin jako uzupełnienie rabaty kwasolubnej


A cała rabata kwasolubnych przeniesionych ostatnio w nowe miejsce póki co wyglądała tak:

____________________
Małgorzata OGRÓD MARZEŃ......a może tylko......MARZENIE O OGRODZIE
Margarete 20:49, 13 lip 2013


Dołączył: 04 mar 2013
Posty: 14370
Pokażę jeszcze widok z daleka na ta rabatę

a przed tygodniem było tak

____________________
Małgorzata OGRÓD MARZEŃ......a może tylko......MARZENIE O OGRODZIE
Margarete 20:55, 13 lip 2013


Dołączył: 04 mar 2013
Posty: 14370
Za roslinami kwasolubnymi został mi już tylko niewielki kawałek ziemi, przygotowany dla host i roslin cieniolubnych bo to juz jest tuż, tuz pod samym lasem, niestety po środku mam wstrętna betonowa płytę
(jest to wejscie do kanału burzowego)
póki co kiedy dookoła był tam zwykły trawnik to kamuflowałam to miejsce donicami z czerwona szałwia ale jak "obejmę" tę płytę rabatą to nie wiem co z tym fantem zrobić, poradźcie prosze

____________________
Małgorzata OGRÓD MARZEŃ......a może tylko......MARZENIE O OGRODZIE
Margarete 20:58, 13 lip 2013


Dołączył: 04 mar 2013
Posty: 14370
Nie wiem na ile funkie te wysokie które posadze od tyłu zakryją to miejsce.... zobaczymy
A funkie juz w "poczekalni" czekają na posadzenie


nawet jedna w kubełku zakwitła... mają wiec jak widać wolę życia ....cieszy mnie to.
____________________
Małgorzata OGRÓD MARZEŃ......a może tylko......MARZENIE O OGRODZIE
Margarete 21:00, 13 lip 2013


Dołączył: 04 mar 2013
Posty: 14370
To nie koniec moich dzisiejszych szaleństw zakupowych..............
W zaprzyjaźnionej szkółce kupiłam 4 sztuki przetaczników kłosowych o różowo-liliowych kwiatach i posadzę je w dwóch kępach po 2 szt, żeby uzyskać podobne "kupki" jak to mi się udało w przypadku szałwii omszałej.
____________________
Małgorzata OGRÓD MARZEŃ......a może tylko......MARZENIE O OGRODZIE
Margarete 21:02, 13 lip 2013


Dołączył: 04 mar 2013
Posty: 14370
Do tego kupiłam dzwonki białe, wysokie takie które lubią cień bo zamierzam je posadzić na rabacie pod lasem w okolicy funkii, których zgromadziłam kilka rodzajów. Te dzwonki rosną podobno dość wysoko więc dadzą radę w ich towarzystwie.
Kupiłam tez języczke pomarańczowa jako roślinkę typowa do cienia, pod lasem. To jest to ile pamiętam języczka Hessego albo odmiana Desdemona albo Otello, ma takie sercowate liście o lekko czerwonawym zabarwieniu i czerwonych łodygach. Rośnie dobre w ocienionym miejscu więc nada sie pod las.
____________________
Małgorzata OGRÓD MARZEŃ......a może tylko......MARZENIE O OGRODZIE
Margarete 21:06, 13 lip 2013


Dołączył: 04 mar 2013
Posty: 14370
Ponadto jako uzupełnienie na rabatę kamienista, na obwódki kupiłam zawciąg nadmorski (6 szt) o dwóch kolorach kwiatów : białym i różowym. Na tej trawiastej rabacie jest wyściółkowany żwirek a zawciąg to roślinka używana na skalnik i to tego gdy nie kwitnie przypomina niskie kępy traw, wiec da sobie rade na żwirku i skomponuje się pięknie z trawami które tam już są.

Bo przecież ta moja żwirowa rabata taka....niedokończona i miejscami wręcz pusta więc obwódki z niskiego zawciągu beda pasować tutaj
____________________
Małgorzata OGRÓD MARZEŃ......a może tylko......MARZENIE O OGRODZIE
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies