Gdzie jesteś » Forum » Ochrona przed chorobami i szkodnikami » Ślimaki

Pokaż wątki Pokaż posty

Ślimaki

Mazan 11:04, 19 lip 2015

Dołączył: 23 wrz 2012
Posty: 4141
Hania78

Tymol - bo o nim tu mowa - paraliżuje, nie zabija, ślimaki. W tym stanie mogą przebywać kilka dni nie opuszczając tego miejsca. Jeśli w tym czasie nie zabije ich pogoda, lub nie wyzbierają ptaki czy inne zwierzęta odzyskają sprawność.


Pozdrawiam
____________________
Mazan - Walerek
hania78 21:25, 19 lip 2015


Dołączył: 31 sty 2013
Posty: 134
rozumiem.. dzięki Mazan.
____________________
zakładam ogród
Jadwiszka 21:58, 21 lip 2015

Dołączył: 29 lip 2012
Posty: 284
hania78 napisał(a)
Zastanawiam się jakby ten roztwór podany w innym wątku http://www.ogrodowisko.pl/watek/1806-naturalne-zwalczanie-szkodnikow-bez-chemii?page=18#post_8
zadziałał na ślimaki, wszak w składzie jest tymianek, któego ślimaki szczerze nieznoszą... hmmm..
Jeśliby ktoś spróbował proszę o opis działania, bo mnie jest ciężko się zebrać za wywary...


Jak szczerze nie znosza tymianku?? u mnie siedzą na nim w dużych ilościach. w tym roku nie tykam tymianku do suszenia do jedzenia. mam wstręt. co z tego , że pozbieram z niego ślimaki jak cały w śluzie. fuj
hania78 23:36, 21 lip 2015


Dołączył: 31 sty 2013
Posty: 134
jadwiszka napisał(a)


Jak szczerze nie znosza tymianku??

no tak wyczytałam gdzieś i u mnie się sprawdza.
____________________
zakładam ogród
Margo 21:30, 29 sie 2015


Dołączył: 28 mar 2014
Posty: 1337
Proszę Was o pomoc.
Kupiłam 3 dni temu brzozy, jak wsadzaliśmy je do ziemi to okazało się, że w korzeniach są jakby korytarze a w nich ślimaki, bodajże te luzytańskie. Zabiliśmy paskudy, i wsadziliśmy drzewka do ziemi. I teraz pytanie, czy one mogły złożyc tam jaja i jak się ich ewentualnie pozbyć ? Jest jakis środek do podlania ? I jeszcze czy te drzewka przeżyją ? Korytarzy niby aż tak dużo nie było, no ale....
____________________
Gosia
Basilikum 21:58, 29 sie 2015


Dołączył: 14 cze 2015
Posty: 21734
jaja oczywiscie moga byc. jak sa zakopane w ziemi to nie mam pojecia jak sie ich pozbyc. Bedziecie teraz te brzozy podlewac obficie a to dla slimakow raj. Ja bym sypala granulatem przeciw slimakom w okolicy drzew jakos tak raz w tygodniu przez jakies 6 tygodni (choc nie mam pojecia jaki jest czas wylegania a to moim zdaniem wazna informacja). I jeszcze na wiosne powtorzyla.
____________________
IzaBela Pod Bialo-Niebieska Chmurka***cz.I*** Wizytowka "Nie moge na dluzej zostac" -wyszeptala Chwila Szczescia - "ale wloze w Twoje serce wspomnienia"
Camelia 22:16, 29 sie 2015

Dołączył: 28 sie 2015
Posty: 18
Mozna podlac nicieniami.
Margo 16:06, 30 sie 2015


Dołączył: 28 mar 2014
Posty: 1337
Dziekuję za odpowiedź.
Lać je będziemy żeby sie przyjęły. ślimaki będa miały raj, no ale....

A wrotycz może zadziałać, bo rośnie go sporo w okolicy ? Tylko czy nie zaszkodzę drzewom ?
____________________
Gosia
Basilikum 19:51, 05 mar 2016


Dołączył: 14 cze 2015
Posty: 21734
Dzis wlasnie zostalam czlonkiem klubu ogrodnika i bylam na moim pierwszym wykladzie. Prowadzil go ogrodnik z Ogrodnictwa Klasztornego braci Redemptorystow http://www.klostergars.de/klostergaertnerei.html
Wyklad byl o slimakach a raczej o tym jak sobie z nimi poradzic w ogrodzie.
Na zakonczenie dostalismy skrypt. Nie dam rady wszystkiego dzis tu napisac ale postaram sie w najblizszym czasie go tu Wam przetlumaczyc.

Posrednie srodki walki ze slimakami:
1. Odpowiedni wybor miejsca grzadki,
2. Przygotowanie ziemi do uprawy,
3. Podlewanie,
4. Sciolkowanie,
5. Zastosowanie kopostu,
5. Naturalni wrogowie,
6. Rosliny wrogie.

Bezposrednie srodki walki ze slimakami:
1. Zbieranie,
2. Przynety i sztuczne schronienia
3. Pasy ochronne,
4. Plot przeciw slimakom,
5. Gnojowica ze slimakow,
6. Piwna plapka,
7. Kaczki kury,
8. Srodki chemiczne i syntentyczne.
____________________
IzaBela Pod Bialo-Niebieska Chmurka***cz.I*** Wizytowka "Nie moge na dluzej zostac" -wyszeptala Chwila Szczescia - "ale wloze w Twoje serce wspomnienia"
hanka_andrus 20:03, 05 mar 2016


Dołączył: 20 lis 2010
Posty: 34408
Dobrze, że ploodajesz ściągawkę z lekcji! Czekam na rozwinięcie tematu. Gnojowica ze ślimakow, to niezbyt zachęcające, ale może skuteczne? Trzeba sprawdzić
____________________
sezon 2017 u hanusi sezon 2017 u Hanusi Ogródek Hanusi - jeszcze jeden sezon Ogródek Hanusi - kolejny sezon * Ogródek Hanusi po zimie
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies