Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogrodowy powrót do dzieciństwa.

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogrodowy powrót do dzieciństwa.

anbu 14:30, 21 lut 2017


Dołączył: 19 sie 2014
Posty: 7839
Poli u mnie też woda stoi :/ Latam z kubkiem jak głupia i odwadniam moje aż dwa miskanty :/ A jakby tego było mało cały dzień .... leje deszcz
Nie wiem co z tego wyjdzie

Buziak Kochnieńka
____________________
Ania Ogród Ani :)
ren133 15:10, 21 lut 2017


Dołączył: 20 sty 2015
Posty: 19017
Mazan napisał(a)
Ren133

Temperatury nie powinny spadać poniżej 3 - 4* C na powierzchni, aby środek mógł wsiąknąć i zostać pobrany przez grzyba.


Pozdrawiam


Dziękuję
____________________
Jak "ożywić" mój szmaragdowy ogród
Mary 18:08, 21 lut 2017


Dołączył: 27 mar 2015
Posty: 3509
Polinko.

Mam nadzieję, że w drugim ogrodzie jednak jest lepiej niż Ci się w pierwszej chwili wydawało.

Zastanawiałaś się co zamiast Ice Dance. Rozważałaś carex Gold Fountain?

Chciałabym też Cię zapytać, czy gnojówkę z pokrzyw można robić z suszonej pokrzywy?
____________________
Marysia - Ogród bez roweru
sylwik69 18:07, 22 lut 2017


Dołączył: 09 lip 2016
Posty: 3423
Polinko,masz Nigry..czy z Twoich obserwacji one mają rozległe korzenie.Przymierzam się do nich
____________________
Sylwia Mój-ogród-moja-pasja-kobieta-szczęśliwa
malgol 13:26, 23 lut 2017


Dołączył: 17 cze 2015
Posty: 5860
Mazan napisał(a)
Polinka
Malgol

Turzycom raczej choroby nie zagrażają. Jedynie rdza jako grzyb dwudomowy. Natomiast wiosenne 'dolegliwości' groźne są nie tylko dla carexów. Należą do nich: nadmiar wody, obniżona temperatura - niekoniecznie ujemna i nagromadzenie w glebie jesienią grzybów na resztkach roślinnych. Najbardziej doskwiera obecność pythium ultimum, botrytis oraz fusarium. Nie zawsze się uwidaczniają, ale powodują choroby zgorzelowe, co przy nadmiarze wody /także w pochwach liściowych/ i obniżonej temperaturze preferuje wystapienie pythium i zgniliznę węzła krzewienia oraz korzeni podobne do fytoftorozy, której jest bliską kuzynką. Wczesnowiosenne opryski dithane, gwarantem, topsinem mogą ograniczyć wystąpienie choroby, ale na glebie zwięzłej /zimnej/ raczej trudne do uniknięcia, ponieważ w tym okresie budząca się roślina potrzebuje intensywnie pracujących korzeni, a one nie mogąc oddychać stają się łatwym łupem.


Pozdrawiam


Mazan, dziękuje Ci bardzo za pomoc mam rozumieć,że jeśli moja gleba jest raczej przepuszczalna bo pod warstwa urodzajnej ,która sypałam pod rosliny jest piach to mam szansę, że opryski przeciwgrzybowe uchronią moje carexy przed smiercia? Szczególnie zależy mi na brązowych odmianach bo pierwszy rok u mnie zimuja
____________________
Gosia -Mój ogród pod lasem Wizytówka
Mazan 14:12, 23 lut 2017

Dołączył: 23 wrz 2012
Posty: 4141
Malgol

Jeżeli masz zbyt mokro może wystąpić mechaniczne uszkodzenie przez zamarzającą wodę, a potem przez grzyby. W innym przypadku nie obawiałbym się.


Mary

Można zachowując proporcje świeża roślina do suszu.


Sylwik69

Mam zwykłe, na których są nigry szczepione. Ma dość rozległy system korzeniowy, ale zależny od podłoża.



Pozdrawiam
____________________
Mazan - Walerek
Luki 11:03, 25 lut 2017


Dołączył: 10 cze 2013
Posty: 8909
Wiem, że to żadne pocieszenie, ale mimo ogrodu na piasku kilka rabat stoi w wodzie, ziemia w tym roku mocno zamarzła to i czasu potrzebuje.
____________________
Ogrodowa przygoda Łukasza II, cz.I, Biało różowy, Wizytówka Łukasz
beta 11:07, 25 lut 2017


Dołączył: 05 kwi 2012
Posty: 12953
Luki napisał(a)
Wiem, że to żadne pocieszenie, ale mimo ogrodu na piasku kilka rabat stoi w wodzie, ziemia w tym roku mocno zamarzła to i czasu potrzebuje.

I mnie to samo....niby piasek Ale ziemia przemoknieta...mam wrażenie że niektóre rośliny jakby podgnily...
Głowa do góry Poli. ..buziaki ☺
____________________
beata - Dla odmiany czas na zmiany... ..."Świadomość, że wszystko co robię, mogłabym robić lepiej wcale mi nie przeszkadza..."
Mary 19:50, 25 lut 2017


Dołączył: 27 mar 2015
Posty: 3509
Mazan

Dziękuję za informację o gnojówce. Planowałam 200g suszonej pokrzywy na 10l wody.
____________________
Marysia - Ogród bez roweru
polinka 18:48, 27 lut 2017


Dołączył: 05 maj 2013
Posty: 17576
Navi- również przesyłam słoneczne uściski

Agus-niestety sesleria za delikatna...

____________________
Ogrodowy powrót do dzieciństwa
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies