Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogrodowy powrót do dzieciństwa.

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogrodowy powrót do dzieciństwa.

bleebla 20:47, 20 lut 2017


Dołączył: 13 sty 2013
Posty: 4757
Oj dopiero przeczytałam... będzie dobrze, na pewno. Czekam na powrót.
____________________
Aga - Mała eLeczka
Mazan 21:48, 20 lut 2017

Dołączył: 23 wrz 2012
Posty: 4141
Polinka
Malgol

Turzycom raczej choroby nie zagrażają. Jedynie rdza jako grzyb dwudomowy. Natomiast wiosenne 'dolegliwości' groźne są nie tylko dla carexów. Należą do nich: nadmiar wody, obniżona temperatura - niekoniecznie ujemna i nagromadzenie w glebie jesienią grzybów na resztkach roślinnych. Najbardziej doskwiera obecność pythium ultimum, botrytis oraz fusarium. Nie zawsze się uwidaczniają, ale powodują choroby zgorzelowe, co przy nadmiarze wody /także w pochwach liściowych/ i obniżonej temperaturze preferuje wystapienie pythium i zgniliznę węzła krzewienia oraz korzeni podobne do fytoftorozy, której jest bliską kuzynką. Wczesnowiosenne opryski dithane, gwarantem, topsinem mogą ograniczyć wystąpienie choroby, ale na glebie zwięzłej /zimnej/ raczej trudne do uniknięcia, ponieważ w tym okresie budząca się roślina potrzebuje intensywnie pracujących korzeni, a one nie mogąc oddychać stają się łatwym łupem.


Pozdrawiam
____________________
Mazan - Walerek
ren133 22:03, 20 lut 2017


Dołączył: 20 sty 2015
Posty: 19017
Mazan napisał(a)
Polinka
Malgol

Turzycom raczej choroby nie zagrażają. Jedynie rdza jako grzyb dwudomowy. Natomiast wiosenne 'dolegliwości' groźne są nie tylko dla carexów. Należą do nich: nadmiar wody, obniżona temperatura - niekoniecznie ujemna i nagromadzenie w glebie jesienią grzybów na resztkach roślinnych. Najbardziej doskwiera obecność pythium ultimum, botrytis oraz fusarium. Nie zawsze się uwidaczniają, ale powodują choroby zgorzelowe, co przy nadmiarze wody /także w pochwach liściowych/ i obniżonej temperaturze preferuje wystapienie pythium i zgniliznę węzła krzewienia oraz korzeni podobne do fytoftorozy, której jest bliską kuzynką. Wczesnowiosenne opryski dithane, gwarantem, topsinem mogą ograniczyć wystąpienie choroby, ale na glebie zwięzłej /zimnej/ raczej trudne do uniknięcia, ponieważ w tym okresie budząca się roślina potrzebuje intensywnie pracujących korzeni, a one nie mogąc oddychać stają się łatwym łupem.


Pozdrawiam


Ciekawe informacje Wczesnowiosenne tzn kiedy?
____________________
Jak "ożywić" mój szmaragdowy ogród
Mazan 22:11, 20 lut 2017

Dołączył: 23 wrz 2012
Posty: 4141
Ren133

Temperatury nie powinny spadać poniżej 3 - 4* C na powierzchni, aby środek mógł wsiąknąć i zostać pobrany przez grzyba.


Pozdrawiam
____________________
Mazan - Walerek
Madzenka 06:30, 21 lut 2017


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
Poli pierwszy sezon po zimie w ogrodzie zwykle bywa trudny. Więc głowa do gory. W zyciu są zdecydowanie większe problemy
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
Kawa 08:40, 21 lut 2017


Dołączył: 26 maj 2015
Posty: 14911
Poli no co ty ?!

głowa do góry kobieto

Toszka Twój płotek stylowy dużego mojego może by zatrzymał małego który skacze na wysokość ponad 1 m raczej nie

____________________
Kamila-Droga do spełnienia
Wendy79 09:00, 21 lut 2017


Dołączył: 25 mar 2015
Posty: 3203
polinka napisał(a)
Przepraszam za moje dzisiejsze wpisy i brak usmiechu...Po wizycie w drugim ogrodzie mam mieszane uczucia co do moich zdolności ogrodniczych...Na kilka dni muszę odciąć się od ogrodów i myśli z nimi związanych. pa


Polinko, widzę, że podobnie reagujemy na takie sprawy. W ubiegłym roku w lipcu przez miesiąc byłam obrażona na ogród i siebie w nim Ściskam Kochana
____________________
Agnieszki i Maćka Księżycowy... Założyć ogród to uwierzyć w jutro. Audrey Hepburn
AniMa 09:10, 21 lut 2017


Dołączył: 23 cze 2016
Posty: 4999
Poli zaraz będzie cieplej, ziemia przeschnie, roślinki sie podniosą....Zobaczysz
Ale faktycznie odpocznij sobie
____________________
Ania Ogropole-jeszcze nie ogród ale już nie pole
rozark 11:40, 21 lut 2017


Dołączył: 27 paź 2014
Posty: 6325
polinka napisał(a)


Reniu, dziękuję za propozycję ale Silvery pójdą do drugiego ogrodu.



O rany to ty jesteś szczęściara !
____________________
pozdrowionka
Sebek 11:45, 21 lut 2017


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Madzenka napisał(a)
Poli pierwszy sezon po zimie w ogrodzie zwykle bywa trudny. Więc głowa do gory. W zyciu są zdecydowanie większe problemy


Otóż to
Poli - najważniejsze to trzymać pion
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies