Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogrodowy powrót do dzieciństwa.

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogrodowy powrót do dzieciństwa.

Toszka 22:31, 19 lut 2017


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
Brabanty swoje wiosną zeszłego roku niemal wycięłam do pni (straszyły okrutnie ) Już w połowie sezonu zagęściły się i mocno odbudowały. Najlepsze efekty z brabantami uzyskuje się tnąc je systematycznie co 6-8 tygodni (dobry dawca materiału na kompost)
Może nie namawiam na cięcie do pni, ale śmiało je tnij. Potem duzo wody i gwarantowany efekt
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
polinka 22:34, 19 lut 2017


Dołączył: 05 maj 2013
Posty: 17576
Gruszka_na_wierzbie napisał(a)


Kiedyś z lasu przytargałam coś podobnego do ID. To chyba była jakaś kosmatka. Leśna albo olbrzymia. Zimozielona jest. Z lekka przycinam jej końcówki po zimie. Mam ją 3 czy 4 sezon- pod brzozami i dereniami oraz między iglakami.


Haniu, czy ta kosmatka leśna szybko przyrasta? Jak znajdziesz czas i zdjęcia pokażesz u siebie?
____________________
Ogrodowy powrót do dzieciństwa
Toszka 22:37, 19 lut 2017


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
polinka napisał(a)


Iwona, wygooglowałam to Everillo ale niestety jest za delikatne. Potrzebuję coś w zamian za Silvery ponieważ psiak przez zimę wchodzi na rabatę gdzie jako najniższe piętro mam SS. Tam gdzie są ID nie wejdzie bo jednak ta trawa jest większa i bardziej strzelista i takiej potrzebuję ale nie chcę w kolejnym miejscu sadzić ID...


Moje 12 łap nie patrzy na ID. Depczą zawzięcie podczas próby spacyfikowania psa sąsiada

Na zimę polecam stawianie siatek lub płotków... zaczekaj, poszukam w telefonie moje "ekskluzywne" płotki anty12łap...
czekaj
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
polinka 22:37, 19 lut 2017


Dołączył: 05 maj 2013
Posty: 17576
ren133 napisał(a)


Zapytałam Marzenko bo ... dolomit odkwasza a siarczan zakwasza ... ja stosuję azofoskę (Ola doradziła i działa) a poźniej siarczan amonu ale tylko dlatego, że mam zasadową glebę.


Jak tam rozmawiacie o trawnikach to muszę się Mazana podpytać czym nawozić trawniki w naturalnej uprawie ogrodu. Coś czuję, że będzie to już wyższy poziom ogrodniczkowania

____________________
Ogrodowy powrót do dzieciństwa
polinka 22:43, 19 lut 2017


Dołączył: 05 maj 2013
Posty: 17576
Toszka napisał(a)
Brabanty swoje wiosną zeszłego roku niemal wycięłam do pni (straszyły okrutnie ) Już w połowie sezonu zagęściły się i mocno odbudowały. Najlepsze efekty z brabantami uzyskuje się tnąc je systematycznie co 6-8 tygodni (dobry dawca materiału na kompost)
Może nie namawiam na cięcie do pni, ale śmiało je tnij. Potem duzo wody i gwarantowany efekt


Bardzo dobrze, że piszesz o drastycznym cięciu bo takie coś przeszło mi w tamtym roku przez myśl tylko nie pamiętałam jakich thuj nie można ostro ciąć bo nie odbijają od gołego drewna. A to chodziło o smaragdy?
W takim razie od wiosny ostro tnę Dzięki!
____________________
Ogrodowy powrót do dzieciństwa
Toszka 22:47, 19 lut 2017


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436


Paliki są zrobione z palet, a lina jest konopna. Moim to wystarcza (po kilku skorygowaniu zapędów)

PS. Szmaragdy tne delikatnie, dla wyrównania w ścianę. 2 x do roku.

PS2
na drugiej focie, na lewo, jesienne brabanty, które wiosna straszyły niemal gołymi pniami.
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
polinka 22:52, 19 lut 2017


Dołączył: 05 maj 2013
Posty: 17576
Toszka napisał(a)


Moje 12 łap nie patrzy na ID. Depczą zawzięcie podczas próby spacyfikowania psa sąsiada

Na zimę polecam stawianie siatek lub płotków... zaczekaj, poszukam w telefonie moje "ekskluzywne" płotki anty12łap...
czekaj


Iwonko, u mnie ogólnie psiak nie wchodzi w rabaty. Wszędzie tam gdzie na przodzie rabat są jakieś wyższe rośliny czyli ID czy bukszpany to nawet jedną łapą tam nie wejdzie a tam gdzie mam Silvery to wszystko zdeptane. Podejrzewam, ze właśnie Silvery przez to, ze na zimę robią się takie oklapłe nie są dla niego ogranicznikiem.
Druga sprawa to mam już tak dużo Silverów w ogrodzie, że chociaż część chciałabym bym wymienić na coś innego

Czekam na ekskluzywne płotki
____________________
Ogrodowy powrót do dzieciństwa
Toszka 22:54, 19 lut 2017


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
Płotki są wyżej.
Moje Silvery też są deptane i z maniactwem zasikiwane przez panny.

Everillo w listopadzie przytulone do Little Boya
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
polinka 22:59, 19 lut 2017


Dołączył: 05 maj 2013
Posty: 17576
Toszka napisał(a)


Paliki są zrobione z palet, a lina jest konopna. Moim to wystarcza (po kilku skorygowaniu zapędów)

PS. Szmaragdy tne delikatnie, dla wyrównania w ścianę. 2 x do roku.

PS2
na drugiej focie, na lewo, jesienne brabanty, które wiosna straszyły niemal gołymi pniami.


Wiesz co, dlaczego Ty nie dasz się namówić na założenie swojego wątku?!

Ogród, rośliny masz takie wypasione, że nie jeden siedziałby z otwartą paszczą...

A te zapory psowe to niezła architektura ogrodowa, która dodaje klimatycznego uroku!!

Brabanty bardzo mnie podbudowały, już teraz nie mam żadnych oporów przed konkretnym cięciem. A kompostwonik dopiero w tym roku będzie powstawał więc będzie potrzeba dużo materiału aby go zapełnić

____________________
Ogrodowy powrót do dzieciństwa
polinka 23:07, 19 lut 2017


Dołączył: 05 maj 2013
Posty: 17576
Toszka napisał(a)
Płotki są wyżej.
Moje Silvery też są deptane i z maniactwem zasikiwane przez panny.

Everillo w listopadzie przytulone do Little Boya


Świetne te małe rozplenice! Ale powiem Ci, ze zdjęcia nie oddają ich uroku. Dopiero jak zobaczyłam je na żywo to się zachwyciłam
Do Everillo jednak mnie nie przekonasz Mogłabym je mieć w donicy

A silvery jak dobrze wiemy, nawet po ostrym traktowaniu przez psiaki, póżną wiosną i tak ładnie wystartują. W tamtym roku miałam kilka kęp, które myślałam, ze będą do wyrzucenia bo wyglądały jakby były wygnite a po wyrwaniu wszystkiego-zostały tylko korzenie, w sezonie lepiej wyglądały niż te obcinane.
____________________
Ogrodowy powrót do dzieciństwa
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies