Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogrodowy powrót do dzieciństwa.

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogrodowy powrót do dzieciństwa.

polinka 09:50, 26 sie 2015


Dołączył: 05 maj 2013
Posty: 17576
Kuba napisał(a)
Paulina czy ten profil da się wyginać? -pewnie nie ale wolę zapytać znacznie ładniejszy od ekobordów


Wyginać? W sensie czy jest tak plastyczny jak ekobord? Jeśli o to chodzi to raczej ciężko, chyba, że masz specjalną giętarkę ale to wszystko trzeba by mieć obliczone i zaznaczone, i na maszynie wygiąć. Ten profil jest z grubszej blachy i nawet aby zagiąć ten jeden bok jest potrzebny młotek.
____________________
Ogrodowy powrót do dzieciństwa
aga_pe 09:52, 26 sie 2015


Dołączył: 13 wrz 2011
Posty: 2292
polinka napisał(a)


Aga, dołuje Cię ogród czy tak ogólnie wszystko? Ja miałam dwa tygodnie temu takie zniechęcenie...niby chciałam coś zmieniać ale z drugiej strony ciężko było mi się za coś zabrać...zostawiłam temat otwarty i tylko podlewam
Podejrzewam, że z początkiem jesieni dostaniemy energii do dalszych zmian!


Chyba wszystko, remont w domu się przeciąga, bo ja nie mam siły go skończyć. Ale muszę się zmotywować, by w tym tygodniu zamknąć temat....hehehehhe....sama w to nie wierzę...
____________________
Aga - Niewielki kawałek wsi pośrodku lasu
Malgosik 10:09, 26 sie 2015


Dołączył: 06 sie 2012
Posty: 10477
u mnie są zaokrąglenia, więc muszę kłaść ekobordy
pięknie te trawiszcza zakomponowałaś

miskant ML podoba mi się za to, że jego łodygi rosną prosto i są sztywne, dopiero na górze jest rozczochrany

mój Graziella jest teraz bardzo szeroki - łodygi rozwiane przez wiatr
____________________
Ogród na glinie
polinka 10:16, 26 sie 2015


Dołączył: 05 maj 2013
Posty: 17576
aga_pe napisał(a)


Chyba wszystko, remont w domu się przeciąga, bo ja nie mam siły go skończyć. Ale muszę się zmotywować, by w tym tygodniu zamknąć temat....hehehehhe....sama w to nie wierzę...


Najgorszy ten ciągły bałagan podczas remontów...i nawet jak z grubsza posprzątasz to i tak do porządku daleka droga My póżną jesienią planujemy malowanie...nawet myśleć o tym nie chcę
____________________
Ogrodowy powrót do dzieciństwa
polinka 10:27, 26 sie 2015


Dołączył: 05 maj 2013
Posty: 17576
Malgosik napisał(a)
u mnie są zaokrąglenia, więc muszę kłaść ekobordy
pięknie te trawiszcza zakomponowałaś

miskant ML podoba mi się za to, że jego łodygi rosną prosto i są sztywne, dopiero na górze jest rozczochrany

mój Graziella jest teraz bardzo szeroki - łodygi rozwiane przez wiatr


Małgosiu, ekobord pod tym względem lepszy Możesz wyginać, falować i co jeszcze tylko zechcesz Profil raczej tylko do prostych linii.

U mnie 4 szt. ML na jednej rabacie stoi prosto, dokładnie tak jak piszesz ale na drugiej też 4 szt. już bardziej się przewieszają od dołu. Nie wiem od czego to jest zależne?? Za płytko posadzony, za wilgotna ziemia, wietrzna rabata??
Na razie mnie to nie martwi bo tam jest takie założenie aby ML przenikał się z cisami kolumnowymi ale teraz jeszcze ML są młode a co będzie za kilka lat jak urosną wielkie potwory i będą się za bardzo przwieszać od dołu?

Pięknie rośnie u mnie gracilimus, od samej podstawy jest sztywny, wyprostowany, tylko na górze ładnie się rozkłada Najpiękniej wygląda podczas wietrznej pogody. Cała kępa przegina się w jedną stronę i tymi górnymi końcówkami prawie dosięga ziemi

To się rozpisałam o trawkach
____________________
Ogrodowy powrót do dzieciństwa
Kuba 10:31, 26 sie 2015


Dołączył: 27 gru 2013
Posty: 7920
polinka napisał(a)



To się rozpisałam o trawkach


Widać że kochasz je całym sercem
Profile jednak nie dla mnie
____________________
Ewa Czasem słońce czasem deszcz
Malgosik 12:11, 26 sie 2015


Dołączył: 06 sie 2012
Posty: 10477
to muszę pomyśleć o gracilimusie
mi się rozkłada Variegatus, ale on już tak chyba ma

ML na wietrze stoi sztywno, ale go mniej podlewam bo przy lawendzie.
____________________
Ogród na glinie
kreska 12:54, 26 sie 2015

Dołączył: 05 maj 2014
Posty: 139
część Polinka, zainspirowana twoim zdjęciem na pinteresie znalazłam się tutaj.. i powiem tyle jest CZADERSKO fajna ta rabatka z trawami, i ta konsekwencja gatunkowa. trzeba BYĆ konsekwentym w roślinkach w ogrodzie a efekt wtedy powala na kolana
Twoje trawy takie wypasione i mówisz że to sprawka tylko wody, no nie wiem chyba że masz jakąś zaczarowaną studzienkę
____________________
Madzia
Margarete 14:26, 26 sie 2015


Dołączył: 04 mar 2013
Posty: 14370
Hej Paulinko,
widziałam twoje "smutne" rabty........szał ciał z tymi hortusiami, slicznie wyszło. Żwirkowa rabata z turzycami i aluminiowymi profilami tez świetna, juz jest cudnie a jak wszystko nabierze masy... to bedzie miodzio

Moje hortki mnie zawiodły w tym roku, niby kwitna i sa prawie ładne...ale.........nie taki efekt miał byc, miało byc "łał" i nie ma.
Ile lat maja twoje hortensje ? moje są sadzone jesienią 2013 ( takie patyczki lekko rozrośnięte) czyli to ich drugi sezon kwitnienia....
____________________
Małgorzata OGRÓD MARZEŃ......a może tylko......MARZENIE O OGRODZIE
Juzia 18:12, 26 sie 2015


Dołączył: 09 gru 2011
Posty: 38691
Napisałam u siebie....ale u Ciebie też odpiszę....
Ptasie łapkki są kremowo - zielone.
Ani żółte, ani białe.
____________________
W Kruklandii :) +++ Zielone drzwi w Kruklandii
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies