Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogrodowy powrót do dzieciństwa.

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogrodowy powrót do dzieciństwa.

Luki 23:19, 04 lut 2016


Dołączył: 10 cze 2013
Posty: 8909
Przybiegam w sprawie Nigr
Ja to ogólnie nienormalny jestem przy cięciu bo zawsze utnę więcej niż planuje, ale jakoś wszystko żyje i ma się dobrze.
Gdyby to było moje drzewo przyciąłbym tak, ewentualnie te prawe gałązki jeszcze niżej:


Wielkość pod koniec sezonu będzie miało taką jak teraz, a może i pędy dłuższe wyrosną, za to będzie bardzo gęsta.
Ja ciąłem po kwitnieniu, ale wtedy przez jakiś czas drzewo wygląda mało atrakcyjnie, przycinając zimą pozbędzie się kwiatów, ale odw iosny drzewo będzie gęstą kulką liści.
Ja dla czystego sumienia zdezynfekowałem sekator i cięcia zabezpieczyłem maścią, bo na tych z zeszłego roku też były takie grube pędy.

Znalazłem zdjęcia mojej Nigry sadzonej w 2014 wiosną przyciętej po kwitnieniu.
10 maj 2015

październik 2015
____________________
Ogrodowa przygoda Łukasza II, cz.I, Biało różowy, Wizytówka Łukasz
Toszka 23:50, 04 lut 2016


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
Luki dobrze radzi, tez bym tak przyciela. Mozna ciac dwukrotnie w roku, teraz i po owocowaniu na przelomie lipca/sierpnia.


Przezylam - dowiedzialam sie ze firefox tak ma od czasu do czasu. Na szczescie mam syna pod reka, dla ktorego te sprawy to jak pstrykniecie palcami Nawiasem mowiac wysadzilam system w kompie jego nauczyciela
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
Madzenka 06:58, 05 lut 2016


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
Wazne jest aby ciecie carex morrowi wykonać dopiero gdy zaczyna z serca rośliny wypuszczać młode przyrosty. Wtedy widać które liście można ciąć. Nawet jak się strasz to ok 2 cm zostawiasz i potem tego nie widać. Jak ogoliła całkiem na łyso to pewnie carex nie ruszy. Ale ostrzegam lepiej dopytac Wieloszki bo ja sie jeszcze nie odważyłam ...
Toszka pytałam o Patasie łapki. Na everillo na pewno w tym roku zapoluje do donic. I potwierdzam carexy sa tak piekne ze warto sie przy nich troche pomęczyć. Mnie najbardziej zaskoczyły ptasie łapki i evergoldy, nie przypuszczałam ze bede nad nimi tak wzdychac





Dementuje, córka skończy w kwietniu 23 lata, o mój wiek nie pytajcie.... Bo ja juz z tych co Peselu pod grożbą stracenia nie podaje znaczy się zasłaniam się amnezja bo przeciez nie demencja!
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
polinka 21:31, 05 lut 2016


Dołączył: 05 maj 2013
Posty: 17576
Luki napisał(a)
Przybiegam w sprawie Nigr
Ja to ogólnie nienormalny jestem przy cięciu bo zawsze utnę więcej niż planuje, ale jakoś wszystko żyje i ma się dobrze.
Gdyby to było moje drzewo przyciąłbym tak, ewentualnie te prawe gałązki jeszcze niżej:


Wielkość pod koniec sezonu będzie miało taką jak teraz, a może i pędy dłuższe wyrosną, za to będzie bardzo gęsta.
Ja ciąłem po kwitnieniu, ale wtedy przez jakiś czas drzewo wygląda mało atrakcyjnie, przycinając zimą pozbędzie się kwiatów, ale odw iosny drzewo będzie gęstą kulką liści.
Ja dla czystego sumienia zdezynfekowałem sekator i cięcia zabezpieczyłem maścią, bo na tych z zeszłego roku też były takie grube pędy.

Znalazłem zdjęcia mojej Nigry sadzonej w 2014 wiosną przyciętej po kwitnieniu.
10 maj 2015



październik 2015


Luki wielkie dzięki za szybki odzew! Rano spojrzałam bez logowania i w południe przycięłam dokładnie tak jak radzisz. Na kwiatach mi nie zależy, liczy się wygląd
U mnie sekator po kazdym cięciu maczam w spirytusie ale maści nie mam Myślisz, że jest konieczna? Kilka gałęzi było już grubszych, sekator nie dał rady, musiałam użyć nożyc.
Twoje śliwy idealnie gęste! Liczę, że pod koniec sezonu i moje będą takie.
____________________
Ogrodowy powrót do dzieciństwa
polinka 21:34, 05 lut 2016


Dołączył: 05 maj 2013
Posty: 17576
Toszka napisał(a)
Luki dobrze radzi, tez bym tak przyciela. Mozna ciac dwukrotnie w roku, teraz i po owocowaniu na przelomie lipca/sierpnia.


Przezylam - dowiedzialam sie ze firefox tak ma od czasu do czasu. Na szczescie mam syna pod reka, dla ktorego te sprawy to jak pstrykniecie palcami Nawiasem mowiac wysadzilam system w kompie jego nauczyciela


Toszko -Iwonko, ostro przycięłam. Co prawda eM był troszkę zdegustowany jak zobaczył swoje "piękne" wiśnie po cięciu

Fajnie, że pracujesz z synem.
____________________
Ogrodowy powrót do dzieciństwa
polinka 21:39, 05 lut 2016


Dołączył: 05 maj 2013
Posty: 17576
Madzenka napisał(a)
Wazne jest aby ciecie carex morrowi wykonać dopiero gdy zaczyna z serca rośliny wypuszczać młode przyrosty. Wtedy widać które liście można ciąć. Nawet jak się strasz to ok 2 cm zostawiasz i potem tego nie widać. Jak ogoliła całkiem na łyso to pewnie carex nie ruszy. Ale ostrzegam lepiej dopytac Wieloszki bo ja sie jeszcze nie odważyłam ...
Toszka pytałam o Patasie łapki. Na everillo na pewno w tym roku zapoluje do donic. I potwierdzam carexy sa tak piekne ze warto sie przy nich troche pomęczyć. Mnie najbardziej zaskoczyły ptasie łapki i evergoldy, nie przypuszczałam ze bede nad nimi tak wzdychac





Dementuje, córka skończy w kwietniu 23 lata, o mój wiek nie pytajcie.... Bo ja juz z tych co Peselu pod grożbą stracenia nie podaje znaczy się zasłaniam się amnezja bo przeciez nie demencja!


Kilka artykułów już czytałam o zbyt niskim cieciu carexów i możliwości uśmiercenia carexów dlatego przy najbliższej okazji muszę wypytać Wieloszkę.
Aż tak dużo też nie mam ID, to w ostateczności mogę się bawić w wyskubywanie.

O wiek nie pytam kojarzyłam, że K. coś po 20 urodzinach
____________________
Ogrodowy powrót do dzieciństwa
polinka 21:47, 05 lut 2016


Dołączył: 05 maj 2013
Posty: 17576
Zastanawiamy się eMem w jaki sposób wykonać takie przedzielenia w betonie aby uzyskać wrażenie, że są płyty?

https://pl.pinterest.com/pin/510595676484382768/

____________________
Ogrodowy powrót do dzieciństwa
polinka 21:49, 05 lut 2016


Dołączył: 05 maj 2013
Posty: 17576
Myśleliśmy aby wylać na całości beton i co dalej??

____________________
Ogrodowy powrót do dzieciństwa
Juzia 21:54, 05 lut 2016


Dołączył: 09 gru 2011
Posty: 38594
Wcisnąć coś cienkiego...
____________________
W Kruklandii :) +++ Zielone drzwi w Kruklandii
Luki 21:56, 05 lut 2016


Dołączył: 10 cze 2013
Posty: 8909
Tarczą do betonu wykonać nacięcia co bez sprzętu z szynami może być trudne, aby linie były idealnie prosto. Chociaż jak sobie wyrysujecie linie i nacinać będziecie powoli to nie powinno być problemu. Przy okazji takie nacięcia będą idealnymi nacięciami dylatacyjnymi i wylewka już nie powinna w żadnych miejscach pękać poza tymi naciętymi oczywiście
____________________
Ogrodowa przygoda Łukasza II, cz.I, Biało różowy, Wizytówka Łukasz
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies