Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogrodowy powrót do dzieciństwa.

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogrodowy powrót do dzieciństwa.

Madzenka 22:46, 05 lut 2016


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
Już obcięłaś wiśnie?? Za wczesnie...
Przepisowo ciecie przeprowadza sie po kwitnieniu. W tym roku gdy bedą łyse, najwcześniej w marcu, krztynę moje gdyz chce im nadać forme. Moje tne bardzo radyklanie bo rosna jak chwast. Tnę moje dwa razy w sezonie
Mam nadzieję że mrozów nie będzie.
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
anna_t 22:48, 05 lut 2016


Dołączył: 27 kwi 2015
Posty: 13458
ren133 napisał(a)
Polinko
Planujesz oprysk miedzianem ... a mogłabyś mnie oświecić jakie rośliny tym traktujesz?

co ty Renia kupiłaś preparat a nie wiesz na co? widzę lepsza gigantka jesteś
____________________
Ania Nowocześnie z różanką
Toszka 22:54, 05 lut 2016


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
polinka napisał(a)


Toszko -Iwonko, ostro przycięłam. Co prawda eM był troszkę zdegustowany jak zobaczył swoje "piękne" wiśnie po cięciu

Fajnie, że pracujesz z synem.


Ostro przycięłaś jak na pierwszy raz pełen obaw i braku doświadczenia , ale za długo Zazwyczaj w szkółkach kupujemy drzewka specjalnie nieprzycięte po to by korona była większa i lepiej się sprzedała.Jednak - jeśli kiedykolwiek kupowałas i sadziłaś drzewko owocowe to nie wiem czy wiesz, że zaleca się mocne przycięcie korony po posadzeniu. Właśnie po to by ją zagęścić.
Twój eM przywyknie. Mój przywykł, nie płacze już, a wręcz sam łapie za sekator.

Co do dziecka - on ma 12 lat i jeździ ze mną dla nauki języka i programowania. Teraz okazało się, że przerósł z programowania swojego nauczyciela A po angielsku już dość swobodnie i bez namysłu gada. Czyli ja pracuję, a on jak to dziecko korzysta z okazji
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
polinka 22:56, 05 lut 2016


Dołączył: 05 maj 2013
Posty: 17576
Luki napisał(a)
Wszystko zależy jakie duże mają być te płyty. Gdybyś chciała tak płyty metr na metr to będzie ok 30mb. Jeżeli pola będą większe to wiadomo cięcia będzie mniej. Jedna osoba spokojnie powinna się z tym wyrobić w jeden dzień przy czym na pewno będzie mnóstwo kurzu Polecam też zainwestować w lepszą tarcze by się szybko nie stępiła.
No i tak, budownictwo


Na szczęście kurz tam nam nie straszny. Póki co to część gospodarcza, która w przyszłości ma się stać miejscem rekreacyjnym.

Planuję właśnie takie większe płyty, 30x 30 mnie nie interesują ale dokładne wymiary dopiero po zburzeniu kilku ścian.

Łukasz naprawdę dziękuję bardzo za poświęcony czas i wiedzę! W razie pytań pozwolę sobie odezwać się na pw.
____________________
Ogrodowy powrót do dzieciństwa
polinka 23:03, 05 lut 2016


Dołączył: 05 maj 2013
Posty: 17576
ren133 napisał(a)
Polinko
Planujesz oprysk miedzianem ... a mogłabyś mnie oświecić jakie rośliny tym traktujesz?


Reniu, planuję Miedzianem pryskam wszystkie drzewa liściaste, plus bukszpany. Byliny i trawy pomijam.
____________________
Ogrodowy powrót do dzieciństwa
polinka 23:09, 05 lut 2016


Dołączył: 05 maj 2013
Posty: 17576
Madzenka napisał(a)
Już obcięłaś wiśnie?? Za wczesnie...
Przepisowo ciecie przeprowadza sie po kwitnieniu. W tym roku gdy bedą łyse, najwcześniej w marcu, krztynę moje gdyz chce im nadać forme. Moje tne bardzo radyklanie bo rosna jak chwast. Tnę moje dwa razy w sezonie
Mam nadzieję że mrozów nie będzie.


Madżen, moje wiśnie mają już niezłe pączki. W tym roku nie zależy mi na kwitnieniu a na gęstej koronie. Mam już też wyciętego jednego gracka i kilka ML, przesadzone proso i kilkadziesiąt roślin w donicach.
Zdaje sobie sprawę, że to za wcześnie ale od końca lutego prawdopodobnie nie będę mogła ruszyć palcem w ogrodzie...eM przy dwóch sobotach wolnych nie da rady przyciąć traw, drzew, wyczyścić i przyciąć smaragdy a do tego zrobić altanę i zagospodarować drugą część... muszę zapierniczać
____________________
Ogrodowy powrót do dzieciństwa
polinka 23:10, 05 lut 2016


Dołączył: 05 maj 2013
Posty: 17576
anna_t napisał(a)

co ty Renia kupiłaś preparat a nie wiesz na co? widzę lepsza gigantka jesteś


Spokojnie, na forum nikt nie zginie
____________________
Ogrodowy powrót do dzieciństwa
polinka 23:18, 05 lut 2016


Dołączył: 05 maj 2013
Posty: 17576
Toszka napisał(a)


Ostro przycięłaś jak na pierwszy raz pełen obaw i braku doświadczenia , ale za długo Zazwyczaj w szkółkach kupujemy drzewka specjalnie nieprzycięte po to by korona była większa i lepiej się sprzedała.Jednak - jeśli kiedykolwiek kupowałas i sadziłaś drzewko owocowe to nie wiem czy wiesz, że zaleca się mocne przycięcie korony po posadzeniu. Właśnie po to by ją zagęścić.
Twój eM przywyknie. Mój przywykł, nie płacze już, a wręcz sam łapie za sekator.

Co do dziecka - on ma 12 lat i jeździ ze mną dla nauki języka i programowania. Teraz okazało się, że przerósł z programowania swojego nauczyciela A po angielsku już dość swobodnie i bez namysłu gada. Czyli ja pracuję, a on jak to dziecko korzysta z okazji


Toszko, to taka kara za niesłuchanie się rad Irenki. Miłka była u mnie dwa lata temu i radziła-przytnij konkretnie te wiśnie i dokładnie pokazała tak jak Łukasz. Niestety szkoda mi było tyle ucinać i teraz mam za swoje

eM tylko tak " marudzi" dla samego zainteresowania ogrodem Wszelkie sprzęty do przycinania do prezenty od niego

Zazdroszczę Młodemu, że ma możliwość szlifowania języka.
____________________
Ogrodowy powrót do dzieciństwa
ren133 23:25, 05 lut 2016


Dołączył: 20 sty 2015
Posty: 19017
anna_t napisał(a)

co ty Renia kupiłaś preparat a nie wiesz na co? widzę lepsza gigantka jesteś


no co Ty jeszcze nie kupiłam
____________________
Jak "ożywić" mój szmaragdowy ogród
Zielona 23:33, 05 lut 2016


Dołączył: 10 wrz 2013
Posty: 5717
W Wojsławicach znana miłośniczka traw, posiadająca prywatne ich arboretum powiedziała mi, że gdyby miała zacząć wycinanie wiosną, pożegnałaby się z większością, bo na pewno by tego nie zdążyli zrobić. Zaczynają już jesienią! Tak więc... termin terminem, ale jeśli ktoś musi, to ryzykuje nie bacząc na kalendarz. Masz swoje powody, by robić to teraz i tyle
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies