Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogrodowy powrót do dzieciństwa.

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogrodowy powrót do dzieciństwa.

Toszka 00:06, 04 lut 2016


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
Madzenko - carex oshimensis
zalezy od odmiany
Everillo nigdy nie wycinalam po calosci, ale w kwietniu rozsadzam i wtedy czyszcze. Everillo dzielone w kwietniu jest w najlepszej kondycji,
pozostale "pasiaste" albo tne po calosci czuprynke na ok 2-3cm, ale uwazajac by mlodych nie przyciac, albo skracam drastycznie pojedyncze listki.
Ogolnie czyszcze na poczatku maja. Wyjatek to Everillo, bo on najwczesniej startuje.
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
Margarete 13:31, 04 lut 2016


Dołączył: 04 mar 2013
Posty: 14370
No to sie wyedukowałam w skubaniu carrexów...do tej pory jakoś soie radziłam ale jak mi brakowało cierpliwosci to obcinałam przyschniete końcówki a potem sie dziwiłam że nie chcą dalej rosnąc - teraz juz wiem dlaczego

Kilofa nie zazdroszczę, ja też kopię w ofrodzie sama a syna zaprzęgam od czasu do czasu jak wpadnie do mnie do takich bardzo ciężkich prac...ale w sumie cała reszta to efekt mojej pracy....i dobrze tak bo satysfakcja wieksza i źle bo czasem jakis silny człowiek by sie przydał...

Cieszę sie że jest szansa na wymiane usmiechów na Gardenii.......
Tylko jak cię poznać?
____________________
Małgorzata OGRÓD MARZEŃ......a może tylko......MARZENIE O OGRODZIE
polinka 15:15, 04 lut 2016


Dołączył: 05 maj 2013
Posty: 17576
Małgoś wychodzi na to, że z każdym carexem nalezy inaczej postępować

Kilof i młot poszedł dzisiaj na urlop, dzień oddechu muszę sobie zrobić, po drugie zimnawica taka, że nie mam ochoty nosa z domu wystawiać.

Jeśli dotrę na Gardenię to Was rozpoznam Oby tylko nie było tak jak z MAdżenką, że jest umówiona z koleżankami i szybko mnie pożegnała
____________________
Ogrodowy powrót do dzieciństwa
polinka 15:18, 04 lut 2016


Dołączył: 05 maj 2013
Posty: 17576
Na przedpłociu rozbujały się śliwy wiśniowe Nigra. Muszę je drastycznie uciąć bo są bardzo ażurowe a życzę sobie gęstej korony.

Proszę o podpowiedzi o ile je ciachnąć







____________________
Ogrodowy powrót do dzieciństwa
Toszka 15:39, 04 lut 2016


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
juz ci wczesniej napisalam - wybujaly, bo poprzednio bylo za dlugo obciete
zostaw najwyzej 1/4
albo inaczj - skroc wszystko od gory w ksztalt jaki chcesz - albo rowno, albo polokraglo
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
polinka 15:46, 04 lut 2016


Dołączył: 05 maj 2013
Posty: 17576
Toszka, co to znaczy za długo obcięte? Powinnam jeszcze bardziej je ciachać, znaczy się niżej?

Obciąć 3/4 ? Czyli prawie całą koronę ściąć i zostawić 1/4 długości tego co jest teraz? Dobrze rozumiem?
____________________
Ogrodowy powrót do dzieciństwa
Toszka 16:00, 04 lut 2016


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
pisalam o wilkach (batach)
jesli chcesz krotka, niska korone to tnij nizej - tak jak przytniesz tak ci sie rozgalezi
Tu gdzie jestem wszystkie lisciaste utrzymywane sa w pollardingu, czyli tak jak u nas np. oglawiane wierzby. Ciete sa niemal przy samym pniu - graby, buki, klony, oliwniki, brzozy etc

Porob zdjecia i porysuj co chcesz i co ci pasuje. To tylko lisciaste, a na dodatek owocowe, powiem wiecej - to przeciez alycza w uszlachetnionej wersji - zniesie bez uszczerbku duzo. Z rysowaniem ci nie pomoge, bo i tak przed chwila wysadzilam firefoxa w powietrze ( wlasciciel kompa mnie zabije, bo wysadzilam mu cos tam)
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
malkul 17:12, 04 lut 2016


Dołączył: 07 wrz 2011
Posty: 21702
polinka napisał(a)


Madżenka mogłaby obdzielić swoją energią niejedną nastolatkę


o tak!
____________________
Gosia - Ogród tworzę nowoczesny***Wizytówka - Ogród nowoczesny kokoszki
nawigatorka 19:20, 04 lut 2016


Dołączył: 29 mar 2014
Posty: 29303
Juz to pisalam ale ja kiedys obcielam ID.jak sie okazalo za nisko obcinajac punkt wzrostu.przezyly jedynie odrosty."matki"umarly.odbtego czasu wole skubac
____________________
Asia - Typografia ogrodu *** Wizytówka
Toszka 19:37, 04 lut 2016


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
obcinam ID na 1,5-cm

prawda jest taka, ze te france-carexy sa ladniutkie, ale i trzeba sie napracowac na ich wyglad
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies