Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » W moim ogrodzie...

Pokaż wątki Pokaż posty

W moim ogrodzie...

AgnieszkaW 16:20, 07 paź 2013

Dołączył: 08 mar 2013
Posty: 10749
Witajcie Ermigo, rabata jak widzę już ładnie zagospodarowana. Nie boicie się jałowców, raczej nie polecanych? Muszę przyznać, że ja od kilku lat mam jałowce, m.in. Blue -star, są duże i ...podobno piękne, ale to może kamienista gleba im tak służy? Jeśli mogę doradzić z autopsjii, to lepiej pod delikatne iglaki dać karlowe berberysy, np. Admiration, Bagatelle, atropurpurea nana - są niezawodne (przynajmniej u mnie), nie trzeba ich co kilka lat odmładzać jak żurawki, są delikatne w wyglądzie no i cały rok wyglądają pięknie - byle by było słońce. Pozdrawiam Was serdecznie ze słonecznego dziś Jurajskiego
____________________
Agnieszka Jurajski Ogród *** Wizytówka
ermigo 08:09, 08 paź 2013

Dołączył: 08 wrz 2012
Posty: 125
AgnieszkaW napisał(a)
Witajcie Ermigo, rabata jak widzę już ładnie zagospodarowana. Nie boicie się jałowców, raczej nie polecanych? Muszę przyznać, że ja od kilku lat mam jałowce, m.in. Blue -star, są duże i ...podobno piękne, ale to może kamienista gleba im tak służy? Jeśli mogę doradzić z autopsjii, to lepiej pod delikatne iglaki dać karlowe berberysy, np. Admiration, Bagatelle, atropurpurea nana - są niezawodne (przynajmniej u mnie), nie trzeba ich co kilka lat odmładzać jak żurawki, są delikatne w wyglądzie no i cały rok wyglądają pięknie - byle by było słońce. Pozdrawiam Was serdecznie ze słonecznego dziś Jurajskiego

Agnieszko, serdecznie Cię witamy!!!
Wspaniały pomysł nam podsunęłaś z tymi berberysami, tym bardziej, że to wdzięczne i podobające się nam rośliny. Napisz, czy posadzić coś zadarniającego między nimi?

A z naszymi roślinami, to chyba jak u każdego początkującego...
Część jałowców dostaliśmy od rodziców, więc trudno byłoby ich nie posadzić Część kupiliśmy na wyprzedażach i chyba jak każdy początkujący, "oczami". A Hortsmann nas po prostu zauroczył.
Czy będą u nas rosły to się okaże. Mamy gliniastą ziemię więc każdy nowy przyrost, nowy pączek i kwiatek zachwyca nas jak dziecko.

Z żurawkami nie mamy problemu, bo działka jest spora i zawsze znajdziemy miejsce, żeby je rozsadzić. Poza tym rodzice też się w nich zakochali i teraz wszyscy kupujemy po jednej doniczce właśnie w celu rozmnożenia i wymiany.

Po powrocie z ostatnich targów wszystkie trawy i żurawki zostały podzielone zaraz po wyjęciu z samochodu. Wiemy, że teraz musimy poczekać na ich wyrośnięcie, ale przyjemność z dzielenia jest bezcenna.

Pozdrawiamy gorąco!
Michał i Edyta
(Jurajski już zwiedzamy )
____________________
Zawitaj w moim ogrodzie :)
AgnieszkaW 08:22, 08 paź 2013

Dołączył: 08 mar 2013
Posty: 10749
Raczej się już nic nie sadzi, choć u mnie jedna grupa Admirationów rośnie w rumianie rzymskim i też pięknie wygląda, ale muszę go cały czas kontrolować, by nie "właził" na krzewy berberysow, bo wtedy są zastawiane jego gałązki i słabiej rosną, nie przebarwiają się tak ładnie (lepiej jednak nie sadzić). Pozdrawiam
____________________
Agnieszka Jurajski Ogród *** Wizytówka
Katkak 09:02, 08 paź 2013


Dołączył: 13 lip 2013
Posty: 28254
Witaj, robi się u Was coraz piękniej. Miło patrzeć jak z gliniastego poletka powstają takie malownicze rabaty Ale szalejecie, super Ja takie właśnie zakupy lubię najbardziej Będę zaglądać i podziwiać postępy
____________________
Kaśka - Moja bajka *** Wizytówka
ermigo 15:02, 08 paź 2013

Dołączył: 08 wrz 2012
Posty: 125
AgnieszkaW napisał(a)
Raczej się już nic nie sadzi, choć u mnie jedna grupa Admirationów rośnie w rumianie rzymskim i też pięknie wygląda, ale muszę go cały czas kontrolować, by nie "właził" na krzewy berberysow, bo wtedy są zastawiane jego gałązki i słabiej rosną, nie przebarwiają się tak ładnie (lepiej jednak nie sadzić). Pozdrawiam

Zrobimy jak piszesz. Dzięki za dobre rady, Agnieszko!
____________________
Zawitaj w moim ogrodzie :)
ermigo 15:13, 08 paź 2013

Dołączył: 08 wrz 2012
Posty: 125
Katkak napisał(a)
Witaj, robi się u Was coraz piękniej. Miło patrzeć jak z gliniastego poletka powstają takie malownicze rabaty Ale szalejecie, super Ja takie właśnie zakupy lubię najbardziej Będę zaglądać i podziwiać postępy

Witaj Kasiu!
Świetnie, że nas odwiedziłaś.

Niestety dzień coraz krótszy a w tygodniu to mało się zrobi (albo wcale), choć by się chciało. Pozostają nam tylko weekendy. Więc czekamy na sobotę, by znowu "ruszyć w pole".
I oby nie padało!

Oczywiście zapraszamy częściej i... lecimy z rewizytą.
Serdecznie pozdrawiamy!
Michał i Edyta
____________________
Zawitaj w moim ogrodzie :)
ermigo 19:47, 08 paź 2013

Dołączył: 08 wrz 2012
Posty: 125
Dzisiejsze fotki.
W blasku zachodzącego słońca.



____________________
Zawitaj w moim ogrodzie :)
wiunia 23:00, 14 paź 2013


Dołączył: 21 wrz 2012
Posty: 4422
Widzę kochani, że sie u Was bardzo zagęściło na rabacie No jak to wszystko ruszy to będzie się działo!!! Pozdrawiam serdecznie i podziwiam nasadzenia na bierząco
____________________
Ukojenie dla zmysłów.....taki ma być mój ogródek
ermigo 23:07, 14 paź 2013

Dołączył: 08 wrz 2012
Posty: 125
Wczoraj odwiedziliśmy szkółkę. Wróciliśmy z takimi cacuszkami :

jodła balsamiczna "Piccolo"


świerk "Push"
____________________
Zawitaj w moim ogrodzie :)
ermigo 00:13, 15 paź 2013

Dołączył: 08 wrz 2012
Posty: 125
wiunia napisał(a)
Widzę kochani, że sie u Was bardzo zagęściło na rabacie No jak to wszystko ruszy to będzie się działo!!! Pozdrawiam serdecznie i podziwiam nasadzenia na bierząco

Ale nam miło z Twoich odwiedzin Rabaty nie ukończymy w tym roku, ale ze zmian jesteśmy zadowoleni i dumni, zwłaszcza, że sami ją zaprojektowaliśmy.

Brakuje jeszcze wypełnienia w kilku miejscach, mamy już nowe pomysły na lewą stronę, której wcześniej nie chcieliśmy zmieniać.

Jutro chyba ostatni raz pojedziemy do szkółki po trawki Pit Carlit i jakiegoś iglaczka na średniej nóżce Myślimy o jodle koreańskiej Silberpearl albo Icebreaker. I na tym zakończymy sezon "zakupowy".

Oczywiście fotki nadal będziemy umieszczać
____________________
Zawitaj w moim ogrodzie :)
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies