Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » BB

Pokaż wątki Pokaż posty

BB

Evchen 23:35, 10 lut 2014


Dołączył: 07 maj 2012
Posty: 4059
Jestem wiernym czytaczem ... ciągle IN-Cogito .. ergo sum... nastał czas myślenia i przemyśliwania. Ogród to ukojenie
Ciemierniki cierpiętniki sadzić już czy poczekać na Jej Wysokość Wiosnę?
Hiacyntów szkoda... bo białe były... będę suszyć z ogonkiem od ogonka głowa nie boli
____________________
http://www.ogrodowisko.pl/watek/3282-bb
Madzenka 23:51, 10 lut 2014


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
Pewien generał mawiał , że jest in -blanco
Hiacynty pielęgnuj jakby w ogrodzie rosly, podlej od czasu do czasu, daj nawozu a gdy zzółkną listki zaszusz cebule...ale marnie to widzę ...
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
Pszczelarnia 23:52, 10 lut 2014


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Ewuś, tęsknie wyczekiwana, jesteś! Cierpiętniki, ja posadziłam i zmarzły z wierzchu. Jest cień szansy, że korzenie przeżyły -16 Celsjusza. Poczekaj. Myślisz nad ogrodem - to dobry rodzaj myślenia. Lecę, bo mnie dziś znowu róże wołają. Tym razem białe. Studiuję Jej Wysokości (róże) kolorami. Zaczęłam od bieli.
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Evchen 23:59, 10 lut 2014


Dołączył: 07 maj 2012
Posty: 4059
Marzena2007 napisał(a)
Pewien generał mawiał , że jest in -blanco
Hiacynty pielęgnuj jakby w ogrodzie rosly, podlej od czasu do czasu, daj nawozu a gdy zzółkną listki zaszusz cebule...ale marnie to widzę ...

Blanco, bianco... rosa bianco.. taaa.. róża biała czy wino bianco?.... do woli co komu się podoba. Mi aktualnie róże. Białę, bianco i roso.

Hiacynty poddam pielęgnacji czułej, ale promanalem ich nie prysnę... dobrze, ze nie kupiłam tych cebul nadto wiele... kilka marnych sztuk. U mojej mamy zawsze były hiacynty - białe i niebieskie... Jak ona to robiła?.... ja też tak chcę.....
____________________
http://www.ogrodowisko.pl/watek/3282-bb
Evchen 00:04, 11 lut 2014


Dołączył: 07 maj 2012
Posty: 4059
Pszczelarnia napisał(a)
Ewuś, tęsknie wyczekiwana, jesteś! Cierpiętniki, ja posadziłam i zmarzły z wierzchu. Jest cień szansy, że korzenie przeżyły -16 Celsjusza. Poczekaj. Myślisz nad ogrodem - to dobry rodzaj myślenia. Lecę, bo mnie dziś znowu róże wołają. Tym razem białe. Studiuję Jej Wysokości (róże) kolorami. Zaczęłam od bieli.

Jestem Złego licho nie bierze, choćby to licho prosić ... ale nie proszę, więc nie przychodzi, chociaż mówią, że nie śpi. Moje śpi. Niechże. Nie budzić potfora.
Cierpiętniki chcę posadzić pod piwonię, mam już tam białe i bordowe. Ale coś mi się wydaje, że te na ogrodzie nie kwitły. Strajkują?... czy startują później niż szutcznie pędzone?...
Róże kupuj, białe koniecznie Mam Ilse Krohn, piękna i prosta róża pnąca. Teraz choruję na Artemisa.
Szukam też róży drobnej , niziutkiej na rabatę przed domem. Tereska Lisieux może się nada?... muszę trochę zminimalizować kontrast przeddomowy z ogrodem - kostka jest w kolorze starej cegły, starobruku... a ogród.. biały. nijak się to nie chce zespolić. Muszę pokombinować nasadzeniami.
____________________
http://www.ogrodowisko.pl/watek/3282-bb
ewa004 11:30, 11 lut 2014


Dołączył: 29 maj 2012
Posty: 15264
A ja myślałam że takie cebulki hiacyntów bez niczego można do gruntu .... a tu kicha

Pozdrawiam serdecznie
____________________
Ewa - Co z tym ogródeczkiem począć
Milka 17:52, 11 lut 2014


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457


A teraz pytanie za 100 pkt - co zrobić z przekwitłymi hiacyntami?...
a. obciąc przekwitnięte łodyżki i wsadzić wiosną do ogrodu
b. nie obcinać łodyżek i wyciągnąć z doniczki, żeby cebula obeschła
c. nie robić nic, czekać na wiosnę i przesadzić do ogrodu.


Sprawa takaż sama dotyczy ciemierników przekwitniętych w ilości sztuk 3


Osobiście wciskam cebule do gruntu, jak tylko ziemia już ciepła, a potem ścinam górą te badylki i co roku u mnie kwitną, z tym, że wcześniej ruszają
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
gusiarz 19:11, 11 lut 2014


Dołączył: 06 sie 2012
Posty: 4725
O widzisz... Irenka daje nadzieję na hiacynty. A ciemierniki moje - wg foteczki wcześniejszej - z białych zielone się zrobiły. Podobno tak mają gdy przekwitają. Poczekaj z nimi na wiosnę i wtedy dopiero siup do gruntu. Mimo, że to zimowe kwiaty mogą przeżyć szok... w sklepie, domu ciepło... a tu nagle śnieg i mróz. Tak mi AlinaK radziła . Pysia ściskam
____________________
Agnieszka Ogród do kwadratu *** Pieniński zakątek "Nigdy nie mów źle o sobie... Inni zrobią to znacznie lepiej"
bociek 19:15, 11 lut 2014


Dołączył: 05 paź 2011
Posty: 7991
Ty sie Boga i nas nie boisz??? Tyle czasu??? Juz witki brzozowe szykowane na Twoj nieobecny kuperek zdazyly sie pokruszyc na amen. O nie Kochanienka, tak to my siem nie bawimy. I tu niby nic zaraz ciemierniki i hiacynty... A usprawiedliwienie gdzie???

Fajnie, ze jestes Evchichonku
____________________
Wiosne trzeba miec przez caly rok w sercu :D Bockowe perypetie ogrodkowe
Mala_Mi 17:32, 12 lut 2014


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50484
Ja też wybieram róże.. niskie i wysoką.......... i kochana.... BIAŁE
____________________
Ogród Małej Mi - sezon 2017 / Sezon 2016 / Sezon 2015 / Część II / Część I / Wizytówka / Zlot-2014 / Zlot-2012 Mózg to nie mydło; nie ubędzie go, gdy się go użyje.
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies