Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Pojedyncze pytania na temat projektowania rabat

Pokaż wątki Pokaż posty

Pojedyncze pytania na temat projektowania rabat

Gardenarium 18:08, 24 lut 2015


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
MoniDomi napisał(a)
Zastanawiam się, czy ładnie będzie wyglądać szczepiony buk Tricolor w towarzystwie żuraweczek Brass Lantern a może lepiej jeżeli posadzę lawendę, bo to miejsce jest nasłonecznione. Doradzicie ?


Nieładnie będzie, buk Fotka buka jest pstrokaty bardziej na bordowo-różowo, żurawka Ta co wymieniłaś

jest łaciata całkiem w inną stronę, morelowo-brązowo-pomarańczowo. Jedno z drugim to będzie wielki zgrzyt.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
atena13 18:34, 24 lut 2015


Dołączył: 02 mar 2014
Posty: 123
Jeszcze raz zapytam gdybym całkiem zrezygnowała tam z trawnika to jaka mogłaby być wtedy kompozycja? a wracając jeszcze do tej rabaty z trzmieliną na pniu to zamiast niej mówiłaś o czymś wyższym to jakie by tam pasowało
Wiem,że truję Wam ale przy budynku gospodarczym mam też taką pustą rabatę i chciałbym ją uzupełnić.To co teraz tam rośnie to tymczasowo tak.
Bardzo podobają mi się hortensje bukietowe i trawy,którymi zaraziłam się oczywiście na ogrodowiskunie mam ich u siebie i tak może by tam ?

te kamienie to dobrze nie wyglądają może coś płożącego na nie żeby zakryć?



jest to strona północno-wschodnia


____________________
atena - Mój ogródeczek
atena13 20:50, 24 lut 2015


Dołączył: 02 mar 2014
Posty: 123
Pani Danusiu doradzi pani coś?
____________________
atena - Mój ogródeczek
Daria 20:55, 24 lut 2015

Dołączył: 24 mar 2012
Posty: 50
ponawiam prosbe o opinie na temat tego zestawienia,
będę wdzieczna za odzew, zwłaszcza P. Danusi
tak wygląda to teraz, a chce posadzic od okna zaczynając cyprysiki groszkowe, rozplenice japonska i tawuły i berberys czerwony , jałowca pod tym drugim oknem chce zostawić



Malgosik 21:31, 24 lut 2015


Dołączył: 06 sie 2012
Posty: 10477
atena13 ja bym zostawiła kawałek trawnika
____________________
Ogród na glinie
Gardenarium 22:19, 24 lut 2015


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
atena13 napisał(a)
Pani Danusiu doradzi pani coś?


Nie kombinuj z zakrywaniem i maskowaniem kamieni, po prostu się ich pozbądź Ładnie z nimi nie będzie
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 22:26, 24 lut 2015


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Daria napisał(a)
ponawiam prosbe o opinie na temat tego zestawienia,
będę wdzieczna za odzew, zwłaszcza P. Danusi
tak wygląda to teraz, a chce posadzic od okna zaczynając cyprysiki groszkowe, rozplenice japonska i tawuły i berberys czerwony , jałowca pod tym drugim oknem chce zostawić





Absolutnie takie ilości nie wejdą, obrazek ostatni bardzo przekłamuje, co najwyżej wejdzie to



Tuje wyrównaj, drzewo podetnij bo leży prawie na rabacie, nic pod im nie urośnie. Ten "mój" cyprysik pod drzewem też nie wejdzie chyba (od tui) albo będzie miał cień.

Kołtuna ze ściany wywal, posadź ładne pnącze, nie takie nieporządne. I te kije wyrwij, po co one, tylko szpecą.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Agatan24 23:05, 24 lut 2015


Dołączył: 10 kwi 2014
Posty: 995
Co Wy na to żeby trzmielinę na pniu podsadzić lawendą?
____________________
Agata- Nadzieja na piękny ogród
Fabiola 23:05, 24 lut 2015


Dołączył: 16 lip 2014
Posty: 73
U Dari na ścianie to Glicynia, potrzebna jest jej solidna pergola.
____________________
Pozdrawiam Fabiola.
Daria 08:36, 25 lut 2015

Dołączył: 24 mar 2012
Posty: 50
Gardenarium napisał(a)


Absolutnie takie ilości nie wejdą, obrazek ostatni bardzo przekłamuje, co najwyżej wejdzie to



Tuje wyrównaj, drzewo podetnij bo leży prawie na rabacie, nic pod im nie urośnie. Ten "mój" cyprysik pod drzewem też nie wejdzie chyba (od tui) albo będzie miał cień.

Kołtuna ze ściany wywal, posadź ładne pnącze, nie takie nieporządne. I te kije wyrwij, po co one, tylko szpecą.


Dziękuję pięknie za wskazówki zostaną zastosowane
P. Danusiu mam tylko jeszcze pytanie, tą tawułę pod jałowcem rozumiem ze mam tylko ładnie przyciąć czy ją lepiej wywalić?
ta glicynie to tak plącze, bo nie chciałam jej na dom puszczać, chciałam żeby się takie niby drzewko zrobiło
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies