Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Pojedyncze pytania na temat projektowania rabat

Pokaż wątki Pokaż posty

Pojedyncze pytania na temat projektowania rabat

frezja 17:37, 17 maj 2015


Dołączył: 01 kwi 2014
Posty: 11313
na moje oko...prze,prze,prze slicznie)czy ta ognista plama to berberys??(jaki)
____________________
Ewa - Ogrodowy song
paula23 23:27, 17 maj 2015


Dołączył: 22 mar 2013
Posty: 1011
Mam gorącą prośbę czy znajdzie się tu jakaś dobra dusza która zrobiła by mi wizualizacje tego oto "projektu"?

Nie mogę znaleźć żadnego programu który miał by Hakuro i migdałka na pniu.

Wszelkie rady i opinie mile widziane długość rabaty 14m szerokość od żywopłotu (wysokiego na jakieś 80cm) jakieś 12m

Zastanawiam się nad dodaniem Hortensji. Zamiast tych 4szt wierzb Iwa (zaznaczyłam kółeczkiem) dać hortensje? Jak myślicie?

____________________
Paula Moje trudne początki
Malgosik 08:34, 18 maj 2015


Dołączył: 06 sie 2012
Posty: 10477
mucha 30, ja bym uspokoiła tą rabatę
a korzystając z tego głazu nie robiłabym czegoś na styl skalniaka, ale bardziej na styl ogrodu japońskiego, choć niecałkiem
pasuje mi tu czerwony klonik, kuliste sosenki, płaska powierzchnia wysypana żwirem do sosenek jakieś turzyce lub hakonechloa żółta
dużo tam słońca?

z takim stylem jak tu ma justyna mi się skojarzyło
ale możesz dać więcej roślin
http://www.ogrodowisko.pl/watek/2464-moj-zielony-swiat?page=4
____________________
Ogród na glinie
skarabeusz 14:54, 18 maj 2015


Dołączył: 15 wrz 2014
Posty: 561
Gardenarium napisał(a)


Zafundujesz roślinom najgorsze warunki, spiekota, brak wody, bliskość betonu, podbudowy, która wypija wodę choć jej i tak mało. ŹLe kobieto, źle, Nie rób tego.


A kto powiedział, że brak wody. I co z tego, że bliskość betonu. Rada do kosza.
____________________
Magdalena Enklawa w mieście
Basienka 16:11, 18 maj 2015

Dołączył: 18 maj 2015
Posty: 103
Witam

proszę o poradę w związku z tworzeniem obwódki obok chodnika prowadzacego do domu. W planach mam wykonanie obwódki z bukszpanu Buxus sempervirens. Czy to dobry wybór, jeśli chodzi o odmianę ? Przestrzeń owej obwódki to 7metrów długości-po obu stronach, wobec tego mam kilka pytań.

- mam do dyspozycji bukszpaniki 10cm wysokie i raczej wąskie- jak często zatem je sadzić obok siebie,

- zrobić jeden rząd czy dwa ( jakie zachować odległośći w takiej sytuacji),

- jaką odległość zachować od chodnika, żeby potem bukszpan "nie wtargnął" na niego,

-jak nawozić i czym,

- kiedy pierwzy raz przycinać, czy jeszcze w tym roku, jeśli planuję robić obwódkę w maju.

Proszę pomóżcie, jestem totalny laik, a słyszałam, że bukszpan na obwódkę jest idealny dla amatorów.

Pozdrawiam
ewelaa74 15:18, 20 maj 2015


Dołączył: 29 kwi 2014
Posty: 857
Witam,
szukam inspiracji do zagospodarowania trójkątnej rabaty obok tarasu. Taran w niedalekiej przyszłości będzie zadaszony. Na chwilę obecną wymyśliłam coś takiego jak na poniższym zdjęciu, ale coś mi tu nie gra...
Proszę spojrzyjcie swoim okiem i podsuńce pomysł

____________________
Ewela - http://www.ogrodowisko.pl/watek/4489-narodziny-ogrodu-eweli
Furelek 19:42, 20 maj 2015

Dołączył: 11 maj 2013
Posty: 14
Witam,
mam prosbemam przed domem takie cos, pozostalosc po jakims starym zywoplocie.Chcialabym powoli jakos zagospodarowac to wejscie do domu.Rozwazam zeby zamiast plotu wsadzic cos w to samo miejsce co spelni zarowno role ogrodzenia i jakiejs zielonej sciany, ktora odsloni nas od ulicy ale tez bedzie cieszyla oko i bedzie stanowila wstep do ogrodu.
Widzicie to jakos?co byscie tu wsadzily/li?wszelkie pomysly na wage zlota
Miejsca jest niewiele, myslalam o tujach szmaragdowych, sprawdzilyby sie?jak myslicie?
EwciaK 09:55, 21 maj 2015


Dołączył: 13 lis 2014
Posty: 78
Witajcie Kochani.
Przychodzę jak zwykle z prośbą. Podpowiedzcie co robić. Chcę pod moimi szmaragdami przesadzić hortensje Lime Light i połączyć je z Miskantem Gracillimus. Podpowiedzcie czy to co nabazgrałam na zdjęciu ma sens czy może lepiej będzie to wyglądało w innym ustawieniu. Dodam jeszcze, że miejsca jest dużo więc można szaleć. Bardzo proszę zerknijcie na zdjęcie.

Kolejno miałoby wyglądać to tak: szmaragdy, przed nimi 7 miskantów, następnie 5 sztuk hortensji i żurawki. Powiedzcie nie za dużo trawy? Może wystarczą 3 sztuki pomiędzy hortensjami? Podpowiedzcie, bo mam dylemat.
Dziękuję serdecznie i pozdrawiam wszystkich.
P.S. Nie zwracajcie proszę uwagi na to co u innych zwie się trawnikiem.
____________________
Ogród na Kurpiach
frezja 13:23, 21 maj 2015


Dołączył: 01 kwi 2014
Posty: 11313
ewelaa74 napisał(a)
Witam,
szukam inspiracji do zagospodarowania trójkątnej rabaty obok tarasu. Taran w niedalekiej przyszłości będzie zadaszony. Na chwilę obecną wymyśliłam coś takiego jak na poniższym zdjęciu, ale coś mi tu nie gra...
Proszę spojrzyjcie swoim okiem i podsuńce pomysł



Za bardzo się nie znam,ale spróbuję wyrazić moją opinię;na kostce,tej pod murem,postaw coś wysokiego,ozdobnego w duzych donicach.Natomiast już na rabatce coś układającego się piętrowo...ma być ożywczo
____________________
Ewa - Ogrodowy song
Izabela1603 22:39, 21 maj 2015

Dołączył: 21 mar 2015
Posty: 33
ewelaa74 napisał(a)
Witam,
szukam inspiracji do zagospodarowania trójkątnej rabaty obok tarasu. Taran w niedalekiej przyszłości będzie zadaszony. Na chwilę obecną wymyśliłam coś takiego jak na poniższym zdjęciu, ale coś mi tu nie gra...
Proszę spojrzyjcie swoim okiem i podsuńce pomysł

Tez dopiero zaczynam przygode z roslinkami ale wizualnie nie pasuja mi dwie kule. Czytaj, przegladaj i szukaj inspiracji to jeszcze nie to co chcesz tam posadzic
____________________
Moj skrawek ziemi pod norweskim niebem.
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies