Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Pojedyncze pytania na temat projektowania rabat

Pokaż wątki Pokaż posty

Pojedyncze pytania na temat projektowania rabat

Izolda 15:58, 11 wrz 2015

Dołączył: 24 wrz 2013
Posty: 200
Dzieki Wrzosy i rododendrony lubią kwaśne podłoże, więc raczej padną. Natomiast dobrze się tu będą czuły bukszpany, cisy, kocimiętki, czyściec wełnisty, przetaczniki, trawy i wszelkie skalniakowe poduszkowce.
____________________
A_gawa 18:36, 11 wrz 2015


Dołączył: 18 sie 2012
Posty: 1468
Bardzo proszę o poradę - jakie rośliny dokomponować do Berberysa Thunberga ‘Natasza’?
http://kurowski.pl/pl/katalog-roslin/1/1/roslina/1599,berberis-thunbergii-natasza-pbr

Mam tam białokorą brzozę 'Doorenbos'. Brakuje mi pomysłu co do tego. Myślałam o brązowej turzycy. Znalazłam taką z pomarańczowymi nitkami. Nie wiem jak się nazywa. :/
____________________
Agnieszka - W cieniu uśmiechniętego anioła
frezja 19:38, 11 wrz 2015


Dołączył: 01 kwi 2014
Posty: 11313
chelll napisał(a)
Dziewczyny, robię trzecie podejście do tej rabaty w tym wątKu. KOło na rondzie, średnica 7 metrów. Słońce od rana do świtu, ale dobra, raczej kwąśna ziemia. Wczesną wiosną wyglądało tak:
,
potem w czerwcu:




zobacz tutaj
http://mygreenspace.pl/blog/wp-content/uploads/2015/02/aplikacja_do_projektowania_ogrod%C3%B3w.jpg
____________________
Ewa - Ogrodowy song
Anetka 20:41, 11 wrz 2015


Dołączył: 03 maj 2014
Posty: 132
Izolda napisał(a)
Anetka, teraz jest dobry czas na poszerzenie rabat bo jeszcze nie masz trawnika nie musisz męczyć się ze zrywaniem darni. Zrób rabaty o szerokości 1,5-2 m. Te łezki są zbędne, i tak rośliny je zasłonią. Tło jest potrzebne przy granicach działki, tam gdzie masz siatkę, dobrze, że już o tym myślisz.


Powiększę te moje rabaty ale to będzie jeszcze wiekszy problem z zaprojektowaniem bez waszej pomocy. Bardzo chcę tutaj rozplenicę i zastanawiam się czy kulke na pniu dać od strony filara?
____________________
Aneta Daleka droga do ogrodu
chelll 21:01, 11 wrz 2015


Dołączył: 27 lut 2015
Posty: 930
Frezja, fajna inspiracja, dzięki. Myśłam, że zapytanie tutaj ułatwi mi zadanie.
Teraz wiem, że nic nie wiem
____________________
Handmade by Elka
AnkaW 00:26, 12 wrz 2015

Dołączył: 09 wrz 2015
Posty: 70

Dzieki Wrzosy i rododendrony lubią kwaśne podłoże, więc raczej padną. Natomiast dobrze się tu będą czuły bukszpany, cisy, kocimiętki, czyściec wełnisty, przetaczniki, trawy i wszelkie skalniakowe poduszkowce.

pod rododendrony, które bardzo chciałam mieć (a prawie wszędzie poza tą rabatą trwały/trwają jakieś roboty) wymieniłam sporo ziemi i zrobiłam im "kwaterki" - te dwa co "żyją" mam od ubiegłego roku, padła tegoroczna - podejrzewam psa
Wrzosy mi padały - w tym roku zrobiłam to co z rododendronami - trzymaj kciuki
Bukszpanów mam kilkanaście, działka jest spora 25arów - jestem na etapie rozmnażania - będę je sukcesywnie na docelowe miejsca wprowadzać (jak je wymyślę). Cisy tylko cztery - trochę się ich bałam przy małych dzieciach. Z trawami zaczęłam przygodę w tym roku: 3 rozplenice, 3 red baron i 2 zebrinusy
Tylko, że przy tej całej zbitej gliniasto ilastej ziemi i słonecznej nachylonej ku południowi działce moimi ulubionymi roślinami są rododendrony, azalie, wrzosy, hosty, żurawki i różne cebulowe. Jak do tego się doda slimaki, nornice, moczniaka lubiącego mój teren,zapuszczone działki sąsiadów i trójke małych dzieci to się niestety staje jasne dlaczego do tej pory zmarnowałam sporo roślin a działka wygląda jak wygląda
Czas zrobić porządki i chcę to zacząć robić po kawałeczku z Waszą pomocą, żeby w przyszłym roku choć kilka zakątków cieszyło oko
____________________
Pozdrawiam :) Anka
Olcia 11:31, 14 wrz 2015

Dołączył: 15 lip 2015
Posty: 5
Kochani,

czy ktoś mi poradzi co mam uwzględnić przy planowaniu rabaty przy wejściu (więc bardzo widoczna). Są tam posadzone wzdłuż ścieżki:
- 7 irg coral beauty
- 4 tuje bowling ball
W środek planuję posadzić trzy jałowce gold cone i jakieś płożące iglaki.

A może ktoś ma pomysł?

Bardzo dziękuję
Ola
Izolda 15:38, 14 wrz 2015

Dołączył: 24 wrz 2013
Posty: 200
Olcia, wstaw zdjęcia tej rabaty, będzie łatwiej doradzić
____________________
Edyyta 17:50, 14 wrz 2015

Dołączył: 14 wrz 2015
Posty: 5
Witam na Ogrodowisku jestem nowa więc wypadałoby się przedstawić mam na imię Edyta mam 19 lat i od dość niedawna fascynuję się ogrodnictwem. Mam bardzo duży ogród który w dużym stopniu jest niezagospodarowany. Dlatego zwracam się też do was z prośbą abyście mi podpowiedzieli co mogłabym posadzić w tym miejscu
____________________
Izolda 19:16, 14 wrz 2015

Dołączył: 24 wrz 2013
Posty: 200
Witaj Edyta, a jakie kolory byś tam widziała, jakie rośliny lubisz? Zacznij od wytyczenia rabat, zdjęcia darni i użyźnienia gleby.
____________________
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies