Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Pojedyncze pytania na temat projektowania rabat

Pokaż wątki Pokaż posty

Pojedyncze pytania na temat projektowania rabat

Edyyta 19:35, 14 wrz 2015

Dołączył: 14 wrz 2015
Posty: 5
Izolda napisał(a)
Witaj Edyta, a jakie kolory byś tam widziała, jakie rośliny lubisz? Zacznij od wytyczenia rabat, zdjęcia darni i użyźnienia gleby.
Myślę o zrobieniu tutaj rabaty wrzosowej obok znajduje się altanka więc myślę że kolory fioletu niebieskiego i białego całkiem dobrze by się tu sprawdziły. właśnie mam ogromny problem z dobraniem kształtu rabaty próbowałam już kilkakrotnie coś rozrysować ale za każdym razem to nie było to
____________________
skarabeusz 11:21, 15 wrz 2015


Dołączył: 15 wrz 2014
Posty: 561
Na tym zdjęciu niewiele widać. Gdzie jest wejście do altanki? jaka to strona? Czy to jest przy wejściu do domu? Jak dla mnie to teren jest płaski i wrzosy zginą a i z altanki niewiele zobaczysz.
____________________
Magdalena Enklawa w mieście
Edyyta 12:06, 15 wrz 2015

Dołączył: 14 wrz 2015
Posty: 5
skarabeusz napisał(a)
Na tym zdjęciu niewiele widać. Gdzie jest wejście do altanki? jaka to strona? Czy to jest przy wejściu do domu? Jak dla mnie to teren jest płaski i wrzosy zginą a i z altanki niewiele zobaczysz.
to jest storna południowo-zachodnia. wejście do altanki dokładnie widać teraz na zdjęciu zaznaczyłam je czerwoną strzałką. kadr ze zdjęcia znajduje się przed wejściem do domu
____________________
skarabeusz 13:06, 15 wrz 2015


Dołączył: 15 wrz 2014
Posty: 561
Tu można dać wszystko. Ustaliłaś kolorystykę i co dalej? Same wrzośce? Przede wszystkim przy tej altanie dałabym winorośl wonną albo bluszcz i róże..
Musisz się też zastanowić co z trawnikiem? Czy zredukować go w przyszłości do minimum? Czy chcesz tam mieć wejście?

____________________
Magdalena Enklawa w mieście
skarabeusz 13:33, 15 wrz 2015


Dołączył: 15 wrz 2014
Posty: 561
Pobawiłam się trochę przy kawie...trawy, róże, szałwia, rozmaryn, lawenda, wiciokrzew. Jedno jest pewne zacznij kopać pozdrawiam.

____________________
Magdalena Enklawa w mieście
frezja 13:45, 15 wrz 2015


Dołączył: 01 kwi 2014
Posty: 11313
skarabeusz napisał(a)
Pobawiłam się trochę przy kawie...trawy, róże, szałwia, rozmaryn, lawenda, wiciokrzew. Jedno jest pewne zacznij kopać pozdrawiam.



pięknie wyszło..też lubię bawić się tym programem..;
właścicielko ogródka...nie zastanawiaj się ani minuty)
____________________
Ewa - Ogrodowy song
skarabeusz 14:39, 15 wrz 2015


Dołączył: 15 wrz 2014
Posty: 561
Anetka napisał(a)


Czy mogę tu prosić o jakieś propozycje na taką malutka łezkę? Mam takie dwie symetrycznie do wejścia. Słońce od rana do samego zachodu więc grzeje strasznie. Wielę podpatrzyłam na O. ale nie potrafię sama u siebie niczego sensownego wymyśleć. Wzdłuż chodnika do domu posadzone sa tuje danica i będzie wysypany kamyk. A tutaj co?


Skupiłaś się na rabatce, a powinnaś wziąć pod uwagę całość od frontu. Średnio wyglądają te kulki. Po obu stronach powinnaś zrobić wow na wejście. Jakieś np. róże kwitnące non stop do jesieni.
____________________
Magdalena Enklawa w mieście
Edyyta 16:01, 15 wrz 2015

Dołączył: 14 wrz 2015
Posty: 5
skarabeusz napisał(a)
Pobawiłam się trochę przy kawie...trawy, róże, szałwia, rozmaryn, lawenda, wiciokrzew. Jedno jest pewne zacznij kopać pozdrawiam.

na prawdę pięknie tylko zastanawiam się czy trawy w tym miejscu przy chodniku to dobre rozwiązanie gdyż chodnik ten ciągnie się aż do samej furtki ( 35 m). bardziej myślałam o zrobieniu jakieś rabaty w dowolnym kształcie zastanawiam się tylko w jakim gdyż każda próba rozrysowania czegokolwiek kończyła się fiaskiem
____________________
skarabeusz 16:22, 15 wrz 2015


Dołączył: 15 wrz 2014
Posty: 561
To zrób rzut i rysuj dowolny kształt : / 35 metrów to wcale nie jest aż tak dużo.
____________________
Magdalena Enklawa w mieście
Edyyta 16:43, 15 wrz 2015

Dołączył: 14 wrz 2015
Posty: 5
rozrysuje i zamieszcze tu i ocenisz czy wygląda to okej a cały chodni wygląda tak ... i właśnie zastanawiam się też co mogłabym zrobić koło tego chodnika. moja mama widzi tam żurawki myślisz że to dobry pomysł ? gdybyś mogła rozrysowac mi jakas swoją wizualizacje
____________________
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies