Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Pojedyncze pytania na temat projektowania rabat

Pokaż wątki Pokaż posty

Pojedyncze pytania na temat projektowania rabat

paula23 23:34, 09 wrz 2015


Dołączył: 22 mar 2013
Posty: 1011
Myślisz że jest szansa żeby jednak się tu zaaklimatyzowały ?
____________________
Paula Moje trudne początki
frezja 23:47, 09 wrz 2015


Dołączył: 01 kwi 2014
Posty: 11313
Myślę,że jest..poczekaj do wiosny i się okaże.To ja mam chyba też japońskie,czego nie wiedziałam

oto moja
Kermesina Rosea

____________________
Ewa - Ogrodowy song
paula23 23:51, 09 wrz 2015


Dołączył: 22 mar 2013
Posty: 1011
Przemyśle to, kurcze bo rzecz w tym że teraz mam je jeszcze gdzie przesadzić a na wiosnę może być już z tym problem

Ta Twoja to japońska śliczna, szkoda tylko że one tak krótko kwitną, powinny kwitną od wiosny do jesieni
____________________
Paula Moje trudne początki
frezja 23:54, 09 wrz 2015


Dołączył: 01 kwi 2014
Posty: 11313
doczytaj jeszcze na temat miejsca dla tej odmiany i przesadź..najwyżej kiedyś wróci tam...

dobrej nocki
____________________
Ewa - Ogrodowy song
Anetka 10:35, 10 wrz 2015


Dołączył: 03 maj 2014
Posty: 132


Czy mogę tu prosić o jakieś propozycje na taką malutka łezkę? Mam takie dwie symetrycznie do wejścia. Słońce od rana do samego zachodu więc grzeje strasznie. Wielę podpatrzyłam na O. ale nie potrafię sama u siebie niczego sensownego wymyśleć. Wzdłuż chodnika do domu posadzone sa tuje danica i będzie wysypany kamyk. A tutaj co?
____________________
Aneta Daleka droga do ogrodu
paula23 11:43, 10 wrz 2015


Dołączył: 22 mar 2013
Posty: 1011
Anetka napisał(a)


Czy mogę tu prosić o jakieś propozycje na taką malutka łezkę? Mam takie dwie symetrycznie do wejścia. Słońce od rana do samego zachodu więc grzeje strasznie. Wielę podpatrzyłam na O. ale nie potrafię sama u siebie niczego sensownego wymyśleć. Wzdłuż chodnika do domu posadzone sa tuje danica i będzie wysypany kamyk. A tutaj co?


Nie wiem jakie wymiary i jakie sadzisz roślinki w innych miejscach ale może coś takie Ci się spodoba:



Zależnie od wymiarów rabaty trawy 3 lub 5 + hortensje 2 lub 3 i przed to dalej bym pociągnęła danice. Pomiędzy danice można dodać coś czerwonego lub żółtego ale to już od samej furtki np. Turzyce aurea lub czerwone żurawki
____________________
Paula Moje trudne początki
Izolda 14:55, 10 wrz 2015

Dołączył: 24 wrz 2013
Posty: 200
Anetka. Na froncie brakuje wysokości. Wszystko jest płaskie i maleńkie. Potrzebne są kolumnowe, wysokie cisy, kulki na pniu z cisa lub bukszpanu, róże, niskie trawy i byliny w żywopłotowych ramkach, kule, stożki. Nie brakuje miejsca a rabatki wąziutkie. Trochę zaburzone proporcje. Miskanty, brzozy i wrzosy to raczej od podwórka. Front bardziej formalny podkreśli architekturę domu.
____________________
Anetka 18:40, 10 wrz 2015


Dołączył: 03 maj 2014
Posty: 132
Izolda napisał(a)
Anetka. Na froncie brakuje wysokości. Wszystko jest płaskie i maleńkie. Potrzebne są kolumnowe, wysokie cisy, kulki na pniu z cisa lub bukszpanu, róże, niskie trawy i byliny w żywopłotowych ramkach, kule, stożki. Nie brakuje miejsca a rabatki wąziutkie. Trochę zaburzone proporcje. Miskanty, brzozy i wrzosy to raczej od podwórka. Front bardziej formalny podkreśli architekturę domu.


Tak sobie właśnie myślę , że powiększę te łezki i zabiorę trawnika. Ale to póżniej. Na ten rok warto by było zrobic własnie wyższe tło. Może ktoś coś narysuje. pomocy
____________________
Aneta Daleka droga do ogrodu
chelll 20:50, 10 wrz 2015


Dołączył: 27 lut 2015
Posty: 930
Dziewczyny, robię trzecie podejście do tej rabaty w tym wątKu. KOło na rondzie, średnica 7 metrów. Słońce od rana do świtu, ale dobra, raczej kwąśna ziemia. Wczesną wiosną wyglądało tak:
,
potem w czerwcu:


Mam taką propozycję jak na rysunku.


Myślę jeszcze, żeby dodać tam gdzieś hortensje ze trzy, może między mikrobitę, trawy - może proso rózgowate i werbeny. Posadzę także irysy żyłkowane i tulipany, żeby wiosną nie wiało nudą. Pomyślałam też o perowskiej. Może luki obsadzę trawą ice dance, ale dopiero kępy mi rosną... Starałam się doadać ye rośliny, które na innych rabatach się pijawiają.

Powiedzcie, co zmienić, zdjąć, dodać... Czekam na wszelkie podpowiedzi
____________________
Handmade by Elka
Izolda 06:51, 11 wrz 2015

Dołączył: 24 wrz 2013
Posty: 200
Anetka, teraz jest dobry czas na poszerzenie rabat bo jeszcze nie masz trawnika nie musisz męczyć się ze zrywaniem darni. Zrób rabaty o szerokości 1,5-2 m. Te łezki są zbędne, i tak rośliny je zasłonią. Tło jest potrzebne przy granicach działki, tam gdzie masz siatkę, dobrze, że już o tym myślisz.
____________________
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies