Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Pojedyncze pytania na temat projektowania rabat

Pokaż wątki Pokaż posty

Pojedyncze pytania na temat projektowania rabat

frezja 16:41, 09 wrz 2015


Dołączył: 01 kwi 2014
Posty: 11313
Gardenarium napisał(a)
Te dwa niwaki biją się o pierwsze miejsce, zdecyduj który ma zostać?
Dla mnie niebieski, ale ten drugi masz gdzie przesadzić? W zasadzie niebieski też jest za blisko krawędzi posadzony same dylematy co z tym zrobić?

Zrób jakieś proste zdjęcie całości, tutaj można szyję wykrzywić na patrzeniou

A najlepiej zrób schemat z góry. Znaczy rzut.


takie udało mi się jeszcze zrobić z góry..słoneczko trochę przeszkodziło



Nie mam gdzie przesadzić drugiego..miejsca takiego raczej brak.Czy przesadzenie niebieskiego na środek?? ale czy to nie ze szkodą? jeżeli zostawię tak jak jest to podsadzenie żurawkami,trawkami niskimi coś temu miejscu da??
____________________
Ewa - Ogrodowy song
Izolda 18:09, 09 wrz 2015

Dołączył: 24 wrz 2013
Posty: 200
To inne ujęcie, czy jest tam mało roślin i kolory są stonowane? Wątpię http://myweb.tiscali.co.uk/dorsetperennialgroup/DPG%20Holiday%20pictures%202011/20110811%20DPG%20Broughton%20Grange%20garden%2055.jpg
Zerknij jeszcze na to http://www.gardenarium.pl/realizacje/ogrod-z-wrzosowiskiem
____________________
Iwk4 18:16, 09 wrz 2015


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022
Ewa, czy da się ukraść trochę trawnika? Ten niwaki za blisko brzegu jest.
I powinien być jeden na tej rabatce. Oba są piękne. Oba powinny grać pierwsze skrzypce. A tu już duet.
____________________
Ogródek Iwony II
frezja 19:32, 09 wrz 2015


Dołączył: 01 kwi 2014
Posty: 11313
Izolda napisał(a)
To inne ujęcie, czy jest tam mało roślin i kolory są stonowane? Wątpię http://myweb.tiscali.co.uk/dorsetperennialgroup/DPG%20Holiday%20pictures%202011/20110811%20DPG%20Broughton%20Grange%20garden%2055.jpg
Zerknij jeszcze na to http://www.gardenarium.pl/realizacje/ogrod-z-wrzosowiskiem


Izoldo..te wstawione przez Ciebie bardzo mi się podobają;poprzedni link szefowej odebrałam,jako ogród prawie "papuzi") ale..widać jednak,że taki nie jestTwoje porady biorę do siebie i czekam na więcej.Jutro pokażę,co dzisiaj zdziałałam..min.rozsadziłam sporą kilkuletnią kępkę szaro-niebieskiej trawki oraz dużą kępę turzycy Evergold,która otoczyła rabatkę.
O wrzosach wspomnianych też myślę,bo koloru tam trzeba.Więc do jutra
pozdrawiam
____________________
Ewa - Ogrodowy song
paula23 22:23, 09 wrz 2015


Dołączył: 22 mar 2013
Posty: 1011
Zastanawiam się nad przesadzeniem 2 azalii na inna rabatę i na ich miejsce 2 berberysy formowane w kule czerwone lub biało-czerwone pstrokate. Co o tym myślicie?

Z lewej strony rabaty planuje dosadzić kulki bukszpanowe i pomiędzy nie chce powbijać lampki solarne.

____________________
Paula Moje trudne początki
frezja 22:29, 09 wrz 2015


Dołączył: 01 kwi 2014
Posty: 11313
paula23 napisał(a)
Zastanawiam się nad przesadzeniem 2 azalii na inna rabatę i na ich miejsce 2 berberysy formowane w kule czerwone lub biało-czerwone pstrokate. Co o tym myślicie?

Z lewej strony rabaty planuje dosadzić kulki bukszpanowe i pomiędzy nie chce powbijać lampki solarne.



ciekawy kształt rabaty..;czy to jest rabata na wejściu? z kulami może być ciekawie;
____________________
Ewa - Ogrodowy song
paula23 22:46, 09 wrz 2015


Dołączył: 22 mar 2013
Posty: 1011
Właśnie brakuje mi tu czegoś czerwonego a azalią to miejsce coś nie służy i tak myślałam o zamianie, tak przy wejściu tzn przy górnej bramie plac mam taki przejazdowy brama na dole i u góry jest trójkąt do siatki i lustrzane odbicie trójkąta do domu połączone pergolą
____________________
Paula Moje trudne początki
frezja 23:10, 09 wrz 2015


Dołączył: 01 kwi 2014
Posty: 11313
ja uwielbiam azalie..kilka mam u siebie i mam zamiar jeszcze dokupić.
Mają odpowiednio przygotowane podłoże?..może tutaj przyczyna..;popatrz jak może być pięknie na rabacie z Twoją ulubiona czerwienią..i fakt,że zimozielone coś znaczy dla wyglądu rabaty.

http://republika.pl/guzekszkolka/azalia.czerwona.JPG
____________________
Ewa - Ogrodowy song
paula23 23:21, 09 wrz 2015


Dołączył: 22 mar 2013
Posty: 1011
Również bardzo lubię azalie mam ich 7 normalnych i 15 japońskich problem raczej nie leży w podłożu bo przygotowałam je tak jak trzeba przed azliami jest różaneczki i jemu nic nie jest. Wydaje mi się że zbyt słoneczne miejsce tam jest jak dla nich, co prawda sadziłam je w te piekielne upały ale obawiam się że to miejsce może im nie pasować

____________________
Paula Moje trudne początki
frezja 23:27, 09 wrz 2015


Dołączył: 01 kwi 2014
Posty: 11313
paula23 napisał(a)
Również bardzo lubię azalie mam ich 7 normalnych i 15 japońskich problem raczej nie leży w podłożu bo przygotowałam je tak jak trzeba przed azliami jest różaneczki i jemu nic nie jest. Wydaje mi się że zbyt słoneczne miejsce tam jest jak dla nich, co prawda sadziłam je w te piekielne upały ale obawiam się że to miejsce może im nie pasować



raczej wina upałów...ale próbuj..może akurat znajdziesz odpowiednie lokum;moja jedna chyba padła..ale jeszcze mam nadzieję na odrosty;
____________________
Ewa - Ogrodowy song
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies