Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Pojedyncze pytania na temat projektowania rabat

Pokaż wątki Pokaż posty

Pojedyncze pytania na temat projektowania rabat

Olcia 12:39, 17 wrz 2015

Dołączył: 15 lip 2015
Posty: 5
Mam pytanie:

czy przed żywopłotem ze smaragdów mogę posadzić świerki serbskie. Pewnie nie blisko, ale jeśli mogę to w jakiej odległości?
Chodzi mi oto, żeby żywopłot od strony drogi był szczelny
W tej chwili tuja ma 120, a świerki są też około 1 metra.
Pozdrawiam wszystkich, Ola
Izolda 10:58, 18 wrz 2015

Dołączył: 24 wrz 2013
Posty: 200
Ola, szczelny żywopłot zapewnia posadzenie Smaragdów w odpowiednich odległościach. Posadzone blisko siebie szybko się zejdą i dadzą efekt muru. W jakich odległościach masz posadzone? Te 120 to ich wysokość?
____________________
Olcia 11:19, 18 wrz 2015

Dołączył: 15 lip 2015
Posty: 5
Dzień dobry
Tuje posadzone są w odległości od siebie 0,7 m.
Są jeszcze chudziutkie. Te serby chcę posadzić jakby w drugim rzędzie, ale tylko od strony ulicy, natomiast pozostała część działki jest obsadzona właściwie w całości tymi tujami.
Pozdrawiam, Ola
Izolda 13:04, 18 wrz 2015

Dołączył: 24 wrz 2013
Posty: 200
Taki podwójny żywopłot to nie jest dobry pomysł, zabierze dużo miejsca, w środku i tuje i serby będą łyse, wzajemnie będą rywalizować o składniki odżywcze. Można poprzesadzać tuje trochę gęściej i pomyśleć o dobrym nawożeniu. Nie wiem jaką wysokość tego żywopłotu planujesz, przycięcie czubków też powoduje mocniejsze krzewienie.
____________________
skarabeusz 13:21, 18 wrz 2015


Dołączył: 15 wrz 2014
Posty: 561
Olcia napisał(a)
Mam pytanie:

czy przed żywopłotem ze smaragdów mogę posadzić świerki serbskie. Pewnie nie blisko, ale jeśli mogę to w jakiej odległości?
Chodzi mi oto, żeby żywopłot od strony drogi był szczelny
W tej chwili tuja ma 120, a świerki są też około 1 metra.
Pozdrawiam wszystkich, Ola


Wklej zdjęcie poglądowe. Zależy ile masz miejsca. Ja bym sadziła w odstępie 1.5 metra
____________________
Magdalena Enklawa w mieście
sydonia_buu 22:09, 20 wrz 2015

Dołączył: 16 lip 2014
Posty: 4

Informacja: Wątek został przeniesiony przez moderatora z Ogród nie tylko bukszpanowy - część III

Witam, od dłuższego czasu ślędzę wiele wątków na ogrodowisku starając się też stworzyś swój ogródek, a jest co bo prawie 2 tys. metrów kw. Rok temu wytyczyłam sobie taką rabatkę przed domem i teraz mam z nią ogromny problem :/ Coś już jest posadzone jak widać na zdjęciach no ale jeszcze czegoś brakuje. Pod ścianą od drzwi najpierw ciemno różowa róża pnąca laguna, potem szmaragd, potem azalia homebush potem znowu szmaragd. Na rogu jest trawa malepartus. Obwódka to na zmianę lawenda z tują danica. Na środku jest jałowiec winterblue a przed nim czerwono-rózowa róża (zasadzona przez teściową jak nas nie było no ale ładnie się rozrosła i pięknie kwitnie i szkoda mi ją przekopywać). Przed azalią jeszcze są dwa krzaczki liliowca stella d'oro. Obcięte irysy są do wykopania, dereń płożący też. I nie mam pomysłu co z tą rabatą zrobić, co wsadzić. Puste miejsce jest przed różą pnącą (myślę o paru kępkach lawendy), między azalią i ostatnim szmaragdem, przed czerwoną różą i za czerwoną różą od strony obrzeża. Pomóżcie proszę co mam z tą rabatą zrobić A i dodam że rabata jest mocno nasłoneczniona - strona południowa.
sydonia_buu 22:09, 20 wrz 2015

Dołączył: 16 lip 2014
Posty: 4

Informacja: Wątek został przeniesiony przez moderatora z Ogród nie tylko bukszpanowy - część III

asia19833 11:31, 21 wrz 2015

Dołączył: 19 wrz 2015
Posty: 3
Witam. Od kilku dni podczytujé Was tutaj na forum I szukam inspiracji na czesc mojego ogrodu. I dalej niewiem co posadzic zeby bylo ladnie Wczesniej myslalam zeby dokupic azalie I rododendrony I posadzic zeby byly w kupie po 3 szt. Bo tak myslalam ze bedzie lepiej. Reszte zasypac kora, tak jak jest przy thujach. Ale jak tu poczytalam to doszlam do wniosku ze bedzie pusto. Azalie I rododendrony przekwitna I Nic nie bedzie. Pozniej zaczna kwitnac hortensje. Poradzcie mi prosze co tam ewntualnie posadzic. Myslam o lawendzie I hortensji bukietowej. Dlugosc tego to 12 metrow, szerokosc 1,6. Chodnik bedzie teraz wyrownany. Polbruk planujemy na drugi rok zrobic. Chce jeszcze dodac ze z prawej strony jest wejscie do domu
Pszczelarnia 11:39, 21 wrz 2015


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Hortensje i lawendy, to skrajne wymagania glebowe - nie da się ich sadzić razem.
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
asia19833 12:08, 21 wrz 2015

Dołączył: 19 wrz 2015
Posty: 3
No wlasnie, dlatego szukam pomocy u Was. Ja od niedawna zajmuje sie ogrodem. Wczesniej zajmowala sie tym swietej pamieci babcia. A ja sie dopiero ucze
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies