Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Pojedyncze pytania na temat projektowania rabat

Pokaż wątki Pokaż posty

Pojedyncze pytania na temat projektowania rabat

alis 17:17, 15 paź 2015


Dołączył: 17 wrz 2015
Posty: 3928
Jedna z dziewcząt polecała mi cisa pospolitego taxus baccata, czy on ewentualnie w tych szerszych miejscach nadawałby się?
____________________
Pozdrawiam, Alicja-Moje małe Wielkie marzenie
Izolda 17:24, 15 paź 2015

Dołączył: 24 wrz 2013
Posty: 200
Najwęższy żywopłot będzie z tuji Brobecks Tower, nie trzeba go ciąć jak cisa, jednak wadą jest wysoka cena. Wystarczy 50 cm szerokości rabaty.
____________________
Elinka 20:58, 15 paź 2015

Dołączył: 05 paź 2015
Posty: 597


SprobowLam zrobic mniej wiecej cos o co mi chodzilo , co myslicie ?
Chyba nie jest tak zle.
____________________
elinkowy-ogrod
India 08:52, 16 paź 2015


Dołączył: 01 cze 2012
Posty: 279



Witam, mam taką rabatkę, nie wiem co posadzić przed żółtymi tujami.

Dalej przy siatce myślałam zeby nie sadzić znowu szmaragdów a może cisy.
W mojej szkolce mają tylko - Cis pospolity Fastigiata.

Może mi ktoś doradzi





____________________
Ogród na Zapłociu
blackstork 10:21, 16 paź 2015


Dołączył: 11 kwi 2013
Posty: 216
Gardenarium napisał(a)
Mnóstwo możliwości w zależności od stylu ogrodu



Niestety symetria u mnie nie wyjdzie, gdyż zaraz obok wejścia mam wjazd i tam jest tylko wąski pasek na rośliny. Wracając do mojego pytania - w jakiej odległości posadzić drzewa liściaste, które zaproponowałaś? Tam jest 70-80 od domu do początku rabaty i teraz jak je oddalić?

Wracając do pierwszego projektu - kierowałem się chęcią posiadania kul bukszpanowych. Myślałem o czymś takim (nie wiem czy mogę wkleić więc podaję bezpośrednio źródło http://www.annette-timmermann.de/gallery3/Portfolio/Gartenreportagen/Goessing/6I55J6 , te trójkątne świerki wsadziłem tak po prostu by przełamać kule. Podoba mi się taka różnorodność kolorów jak zaproponowałaś, ale zastanawiam się czy można zrobić coś jednorodnego (tu zielonego) co nie wiało by nudą jak napisałaś

Akurat wydaje mi się, że to miejsce było najlepsze dla bukszpanów, gdyż jest tam trochę cienia popołudniami.
____________________
Wojtek - Ogród etapami
Aga 10:47, 16 paź 2015


Dołączył: 30 lis 2012
Posty: 732
India napisał(a)



Witam, mam taką rabatkę, nie wiem co posadzić przed żółtymi tujami.

Dalej przy siatce myślałam zeby nie sadzić znowu szmaragdów a może cisy.
W mojej szkolce mają tylko - Cis pospolity Fastigiata.

Może mi ktoś doradzi






Witaj może posadz dwa miskanty Morning Light a przed nimi żurwaki.
____________________
Nowe miejsce nowy ogród
India 12:05, 16 paź 2015


Dołączył: 01 cze 2012
Posty: 279
Aga napisał(a)

Witaj może posadz dwa miskanty Morning Light a przed nimi żurwaki.


Uwielbiam Morning Light ale te szmaragdy są żółte a ML jasny. Czy to będzie pasować ?



____________________
Ogród na Zapłociu
Aga 12:11, 16 paź 2015


Dołączył: 30 lis 2012
Posty: 732
India napisał(a)


Uwielbiam Morning Light ale te szmaragdy są żółte a ML jasny. Czy to będzie pasować ?




Oczywiście że bedzie pasować ja w swoim ogrodzie zamierzam posadzić te miskanty z żółtymi tujami ale kulami.Mam już cisy żółte posadzone z tą trawą lecz cisy jeszcze małe i nie ma tego efektu trzeba czekać aż urosną.
____________________
Nowe miejsce nowy ogród
India 14:38, 16 paź 2015


Dołączył: 01 cze 2012
Posty: 279


zamiast cisa dosadzę 5 szmaragdów ciemnych
Przed nimi Nr 3 to Miskant ML a przed nimi kule z tawuły Gold Mound, a pomiędzy żurawki ciemne.

Nr 4 to jakiś berberys może? a przed nim jakieś carexy?

____________________
Ogród na Zapłociu
ramilka 17:32, 16 paź 2015

Dołączył: 16 paź 2015
Posty: 13
Witam wszystkich serdecznie proszę pomóżcie mi obsadzić ten okrąg, nie jest on zbyt piękny i najlepiej byłoby tam mieć coś zimozielonego, żeby od samej wiosny był zasłonięty, w tym roku miałam posianą smagliczkę nadmorską ale nie chce co roku tam czegoś wysiewać, bo zanim nasionka urosną to jest tam pusto. Myślałam o hakonechloa, fajnie by kipiała z tego kręgu ale ona nie jest zimozielona, proszę o poradę jeśli macie jakieś pomysły


Pierwsze zdjęcie robione jak jeszcze te betony nie całkiem zasłonięte, a na drugim już fajnie zarośnięty, taki efekt chciałabym mieć cały rok ale czy jest coś co zakryje ten okrąg?




Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies