Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Pojedyncze pytania na temat projektowania rabat

Pokaż wątki Pokaż posty

Pojedyncze pytania na temat projektowania rabat

dolcevita 20:23, 10 paź 2015


Dołączył: 08 maj 2014
Posty: 41
Bardzo proszę o pomoc w zaprojektowaniu tej rabaty.

Pod siatka bedzie rzad thuj szmaragd posadzonych na zywoplot. Dodatkowo 4 floksy, które bym chciala zeby tam zostaly ale nie koniecznie w tym miejscu. Mam jeszcze 2 niskie hortensje i fajnie by bylo zerby tam sie znalazly. Nie mam zadnego innego pomyslu, mam nadzieje ze ktos mi pomoze
____________________
Odnawiam ogród
Elinka 11:25, 11 paź 2015

Dołączył: 05 paź 2015
Posty: 597


Witam, prosze o pomoc w zaprojektowaniu brakujacych nasadzen przy ogrodzeniu od poludniowej strony.
Jest to jakies 12 metrow w srodku idac od lewej w pierwszej linii sa zywotniki columny potem 3 kolumnowe zielone swierki potem ta dziura dalej 20 cisow i juz naroznik w ktorym jodly kalifornijske i kaukaska.
W pusta dziure chcialabym wsadzic jakas kolorowa mieszanke aby cala sciana nie byla tylko zielona z cyprysow columnaris, zywotnikow aurescens, jalowcow spartan, choiny kanadyjjsciej i jakies 3 kolumny lisciaste bezposrednio za swierkiem klujacym.
Ale ńie wiem co w jakiej kolejnowsi i ilosci.
Na rabacie z przodu bedzie ambrowiec i buk czerwony. Za ogrodzeniem pola orne.
Pomozecie , a moze jakies zupelnie inne gatunki, moze czesc lisciasta, tylko ze tam wieje wiec lepiej byloby cos zimozielonego.
Z gory dziekuje

____________________
elinkowy-ogrod
alis 22:48, 11 paź 2015


Dołączył: 17 wrz 2015
Posty: 3928


1. Rozplenica japońska
2. bukszpanowe kulki
3. żurawka bordowa
4. trzmielina emerald gold
5. miskant 'Gracillimus"
6. śliwa wiśniowa Pissardii
7. hortensja bukietowa Limelight
8. świerk biały conica ewentualnie jakiś inny stożek.
9. jeżówki

Danusiu, zrobiłam nieco lżejszą wersję tego fr. rabaty, bez ekranu cisowego i roślin płożących, czy tak jest lepiej?
____________________
Pozdrawiam, Alicja-Moje małe Wielkie marzenie
Gardenarium 07:20, 12 paź 2015


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Po prawej moim zdaniem albo żurawki albo trzmielina, obydwie naraz nie da rady, za ciasno, zostawiłabym trzmielinę a usunęła żurawki między kulami.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
blackstork 08:44, 12 paź 2015


Dołączył: 11 kwi 2013
Posty: 216
No to może zamiast form na pniu pójść stronę kul i trójkątów. Czy połączenie bukszpanów w formie kul i świerku typu Conica to dobry pomysł?
____________________
Wojtek - Ogród etapami
Izolda 09:40, 12 paź 2015

Dołączył: 24 wrz 2013
Posty: 200
Śnieżna zima tą rabatkę zniszczy, tam spada śnieg z dachu.
____________________
blackstork 11:03, 12 paź 2015


Dołączył: 11 kwi 2013
Posty: 216
Czyli nic nie można tam posadzić?
____________________
Wojtek - Ogród etapami
Gardenarium 11:17, 12 paź 2015


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
blackstork napisał(a)
No to może zamiast form na pniu pójść stronę kul i trójkątów. Czy połączenie bukszpanów w formie kul i świerku typu Conica to dobry pomysł?



Mam inny pomysł, twoja rabata jest nieproporcjonalna, za mała, za wąska.

Posadź tak



1 - świerki karłowe np 'Nidiformis' lub podobny, albo Glauca Globosa, tylke te drugie mogą być za duże potem
2 - Platycladus orientalis 'Aurea Nana'
3 - dwie formy pienne np. miłorzęby Mariken ale na różnej wysokości szczepione - będzie interesująco
4 - Berberys 'Bagatelle - kulki bordowe
5 - Drzewko zwisające np miłorząb 'Pendula' szczepiony na co najmniej 2 metry pieniek

Na brzegu do kompozycji niskie o odmiennym kolorze, kontrastującym nieco, a nie zlewającym się. To co zrobiłaś się nie nadaje, jest za mała ta kompozycja i sama widzisz, że brakuje jej czegoś, to coś dałam ci w rysunku
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Izolda 11:33, 12 paź 2015

Dołączył: 24 wrz 2013
Posty: 200
Blackstork, no i masz gotowy projekt, tylko sadzić
____________________
Izolda 11:55, 12 paź 2015

Dołączył: 24 wrz 2013
Posty: 200
Elinka, daj zdjęcia tej rabaty, będzie łatwiej doradzać
____________________
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies