Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Pojedyncze pytania na temat projektowania rabat

Pokaż wątki Pokaż posty

Pojedyncze pytania na temat projektowania rabat

Gardenarium 09:17, 07 lut 2017


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
horcia napisał(a)
Mam problem


Jest wątek, ja nawet tam byłam, ale w tym wszystkim co masz, trudno się połąpać w jakimkolwiek rozmieszczeniu. Plan ogrodu narysuj i umieśc tam kluczowe drzewa wraz z kolorem liści. Wtedy można coś podpowiedzieć.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
magda19831 09:17, 07 lut 2017


Dołączył: 16 maj 2016
Posty: 344
Mam jeszcze jedno pytanie - uparłam się na rabatę brzozową (3 doorenbosy) i planuje ją w konkretnym miejscu, między ścianą domu sąsiadów który stoi w mojej granicy, a podjazdem do garażu z kostki brukowej. I teraz pytanie - optymalnie jaka powinna być szerokość tejże rabaty?
____________________
Magda Witam i o radę pytam ;-)
Gardenarium 09:18, 07 lut 2017


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
horcia napisał(a)

Linia przerywana to (jeszcze nie chcemy się oddzielać) granica działki


co to są dwie czarne kropy nad napisem skarpa? I niebieskie?

Drzew masz za mało.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
asiak 10:52, 07 lut 2017


Dołączył: 13 lip 2016
Posty: 8518
Danusiu, wiesz, że jesteś kochana A ta trzmielina ma być zielono-biała czy zielono-żółta?
Ile tych różaneczników tam upchnąć?

Jakie odmiany żurawek proponujesz?
Ale się cieszę
Danusiu, tam słoneczko jest od rana, około 13 rabata się zacienia powoli

____________________
AsiaDziałeczka Asi
horcia 11:38, 07 lut 2017


Dołączył: 18 paź 2014
Posty: 558
Gardenarium napisał(a)


Jest wątek, ja nawet tam byłam, ale w tym wszystkim co masz, trudno się połąpać w jakimkolwiek rozmieszczeniu. Plan ogrodu narysuj i umieśc tam kluczowe drzewa wraz z kolorem liści. Wtedy można coś podpowiedzieć.


Wątek i ogród w nim jest nieaktualny. Zrobiłam rewolucję i muszę założyć wątek nr 2 usunęlam jak radziłaś orzecha a skarpę zamieniłam na murowane donice.
____________________
horcia Rewolucje w ogrodzie
horcia 11:52, 07 lut 2017


Dołączył: 18 paź 2014
Posty: 558
Gardenarium napisał(a)


co to są dwie czarne kropy nad napisem skarpa? I niebieskie?

Drzew masz za mało.


Ogród nie jest jeszcze dokończony, działam powoli i nie chcę sądzić czegoś co nie będzie pasowało do całości dlatego właśnie bardzo proszę o pomoc.

Czarne kropy to studzienki kanalizacyjne a niebieska to studnia której nie używam( może przyda się kiedyś do podlewania ogrodu? )
____________________
horcia Rewolucje w ogrodzie
12:06, 07 lut 2017
Danusiu, jak poczujesz się lepiej może doradzisz, co tu posadzić przy ścianie dalej za tarasem. Ściana południowa domu, między oknami chce postawić ławeczkę w żwirku.
Wszystko co jest, jest tymczasowo, przy tarasie będą kulki trzmielin (nie na pniu)

Tu z góry plan

Gardenarium 12:12, 07 lut 2017


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
magda19831 napisał(a)
Mam jeszcze jedno pytanie - uparłam się na rabatę brzozową (3 doorenbosy) i planuje ją w konkretnym miejscu, między ścianą domu sąsiadów który stoi w mojej granicy, a podjazdem do garażu z kostki brukowej. I teraz pytanie - optymalnie jaka powinna być szerokość tejże rabaty?


Moja sąsiadka oprotestowała drzewa przy jej domu (między moim a jej) i musiałam wyciąć, więc nie radzę ryzykować.
Liczy się na jaką szerokość będziesz prowadziła korony, czy będą to drzewa wielopniowe oraz jak wygląda usytuowanie tego wszystkiego o czym piszesz. Odpowiedzi w centymetrach nie ma.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 12:17, 07 lut 2017


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
MonikA napisał(a)

Tu z góry plan



Mi jest trudno tak z kontekstu, gdy się nie projektuje całego ogrodu, od ręki wymyslić coś co ma ręce i nogi. Bo ogród to spójna całość, kolory które jakoś powinny ze sobą grać, a to już trochę wykracza ponad moje siły. Mam minutę i w minutę wymyśl co posadzić. A co jest gdzie indziej?

Projekt robię 2 tygodnie- miesiąc a tu mam 3 minuty. I tak jestem dobra i szybka, ale wybacz, nie wiem. Wiem co masz po lewej bo doradzałam, ale nie mam aż tyle czasu żeby cały ogród przeanalizować, a odwalić po prostu nie chcę
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 12:18, 07 lut 2017


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
To coś pod domem powinno ciągnąc się za ścieżkę, bo to rabata przechodząca, ale co? nie wymyślę.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies