Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Pojedyncze pytania na temat projektowania rabat

Pokaż wątki Pokaż posty

Pojedyncze pytania na temat projektowania rabat

Niagara 17:43, 07 lut 2017

Dołączył: 01 lut 2017
Posty: 9
a tak wygląda teraz....
asiak 19:45, 07 lut 2017


Dołączył: 13 lip 2016
Posty: 8518
Danusiu, wybacz mi że zawracam Ci głowę, ale mój post już hen daleko...



1. Jaki kolor ma mieć trzmielina?
2. Ile różaneczników tu wsadzić?
3. Jaka odmiana żurawek będzie tu pasować?
4. Czy zamiast bluszczu może być coś innego?

Ps. Już się wstydzę pytać, bo taka "upierdliwa" jestem

____________________
AsiaDziałeczka Asi
Gardenarium 21:25, 07 lut 2017


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Niagara napisał(a)


Witam po raz drugi, chyba się rozkręcam.
Zaplanowałam zmiany na rabacie pod ogrodzeniem. Tu świeci słońce i przypieka ale nie teraz hehe, teraz hula wiatr i mróz. Rośnie tu sosna wejmutka jakaś taka pokręcona odmiana - lubie sosny! Chciałam dosadzi róże 2 x LOUISE ODIER, 3x MISKANTY MORNING LIGHT, 2 duże czerwone berberysy - RED PILAR, 5 SZAŁWII, 5 BERBERYSÓW BAGATEL, i z 3 BUKSZPANY.
Czy to będzie dobrze wygladac?


Trzeba najpierw tło stworzyć przy płocie, aby ten brzydki budynek zasłonić, bo będzie właził i psuł widok. Dopiero tę kompozycję przed żywopłotem zrób. Inaczej nic nie da i nie zachwyci.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 21:29, 07 lut 2017


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
asiak napisał(a)
Danusiu, wybacz mi że zawracam Ci głowę, ale mój post już hen daleko...



1. Jaki kolor ma mieć trzmielina?
2. Ile różaneczników tu wsadzić?
3. Jaka odmiana żurawek będzie tu pasować?
4. Czy zamiast bluszczu może być coś innego?

Ps. Już się wstydzę pytać, bo taka "upierdliwa" jestem



1. Kolor trzmieliny jest namalowany żółty

2. Ile? Ile wejdzie. Stań, popatrz i zobaczysz ile jeśli małe -to może 3 ale może 2 a może 4? R. yakushimanum po 10 latach ma 1 m średnicy - 'Fantastica' np. oj,oj, za dużo gadam

3. Odmiana taka jak namalowana, jedna przydymiona różowa a druga na brzegu ciemna, burgundowa. Odmian są tysiące, przejrzyj net i wybierz ładną i odpowiednią.

4. Nie może być, tylko bluszcz da taki efekt jaki zamierzam aby dał. Co innego będzie albo chore, albo gołe albo kołtuniaste (Clematis np odradzam). Różę też odradzam.

Ucz się nieco decydować o swoim ogrodzie, rady masz idealne do tego, ja się naprawdę staram, abyś zaczęła myśleć samodzielnie. Aby się tego nauczyć. Nie czekaj kobieto na całkowitego gotowca Za dobrze ci jest.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 21:32, 07 lut 2017


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
magda19831 napisał(a)


Dziękuję Danusiu za odpowiedź. Sąsiadka jest ugodowa i raczej drzewa nie będą jej przeszkadzać, będą jednopienne i chciałabym jednak kontrolować ich wzrost i korona byłaby przycinana. Uparłam się na brzozy, a może jednak jakieś inne drzewo ? Poniżej miejsce o którym mowa. Po powrocie do domu zmierzę szerokość tego miejsca.



Bez mierzenia widzę, że się idealnie zmieszczą i szerokość rabaty jest idealna. Posadź je mniej więcej jak ten dekiel jest.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
asiak 21:36, 07 lut 2017


Dołączył: 13 lip 2016
Posty: 8518
Bardzo Ci dziękuję Danusiu..z tymi decyzjami to ciężka sprawa, ale postaram się
____________________
AsiaDziałeczka Asi
Gardenarium 21:39, 07 lut 2017


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
asiak napisał(a)
To jest ta rabata...









____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 21:41, 07 lut 2017


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
MonikA napisał(a)
Danusiu czy mogłoby być tak


Może zamiast stozków po prawej (nie pasują do niczego) - też niskie kulki na pniu, jedna nieco wyższa.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 21:43, 07 lut 2017


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
asiak napisał(a)
Bardzo Ci dziękuję Danusiu..z tymi decyzjami to ciężka sprawa, ale postaram się


Ale decyzja to coś co się spodoba lub nie. Ja powiem, że taka a Ty że się nie podoba. Nie będę za ciebie przeszukiwać internetu to twój ogród więc wybieraj. Będziesz mi za to wdzięczna jeszcze. Jak każdy kogo naprowadzam na samodzielną pracę. Ja za ciebie jej nie wykonam. To tylko znaleźć odmianę w przydymionym różu i burgundową A ty od razu decyzja no wiesz
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
asiak 22:04, 07 lut 2017


Dołączył: 13 lip 2016
Posty: 8518
Danusiu, nie chciałam Cię urazić absolutnie, jeśli tak to odebrałaś, to przepraszam najmocniej...
A wdzięczna Ci jestem bardzo i bardzo dziękuję za Twoje rady, które są dla mnie bezcenne.






____________________
AsiaDziałeczka Asi
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies