Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Pojedyncze pytania na temat projektowania rabat

Pokaż wątki Pokaż posty

Pojedyncze pytania na temat projektowania rabat

12:21, 07 lut 2017
Danusiu rozumiem, placyk z huśtawką, który mi pomagałaś jest na przeciwko, poza tym na razie nic innego nie zaplanowane z tej strony

Zmieniłam tylko lekko kształt tlinii
magda19831 12:24, 07 lut 2017


Dołączył: 16 maj 2016
Posty: 344
Gardenarium napisał(a)


Moja sąsiadka oprotestowała drzewa przy jej domu (między moim a jej) i musiałam wyciąć, więc nie radzę ryzykować.
Liczy się na jaką szerokość będziesz prowadziła korony, czy będą to drzewa wielopniowe oraz jak wygląda usytuowanie tego wszystkiego o czym piszesz. Odpowiedzi w centymetrach nie ma.


Dziękuję Danusiu za odpowiedź. Sąsiadka jest ugodowa i raczej drzewa nie będą jej przeszkadzać, będą jednopienne i chciałabym jednak kontrolować ich wzrost i korona byłaby przycinana. Uparłam się na brzozy, a może jednak jakieś inne drzewo ? Poniżej miejsce o którym mowa. Po powrocie do domu zmierzę szerokość tego miejsca.

____________________
Magda Witam i o radę pytam ;-)
horcia 13:29, 07 lut 2017


Dołączył: 18 paź 2014
Posty: 558



Kochana Danusiu planuje posadzić obok altany i z boku działki świerk serbski (zielone gwiazdki)na skarpie koło drogi coś na wysokim pniu z kulistą koroną.
Przy wjeździe jakieś kolumnowe lub na pniu. Nad skarpą (zielone sześciokąty)to brzozy, grujeczniki, ambrowce? W tej chwili najbardziej zależy mi na drzewach obok tarasu i tych kyóre juz mam. Bardzo dużo od nich zależy czy tam pasują i czy nie będę musiała je przesadzić(np. miłorzeby)
____________________
horcia Rewolucje w ogrodzie
Gardenarium 13:57, 07 lut 2017


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Na przemian mi się nie podoba (kuliste, kolumnowe, kuliste..) Tak nie powinno być.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
horcia 14:12, 07 lut 2017


Dołączył: 18 paź 2014
Posty: 558
Tak rozumiem. Dlatego pisałam takie lub takie.
____________________
horcia Rewolucje w ogrodzie
Gardenarium 14:14, 07 lut 2017


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Wymieniłaś dokładnie to wszystko, co ja sadzę, co wszyscy sadzą. Dokładnie, więc zastrzeżeń nie mam.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
horcia 14:21, 07 lut 2017


Dołączył: 18 paź 2014
Posty: 558
A co myślisz o miłorzębach i buku czy je tam zostawiać
____________________
horcia Rewolucje w ogrodzie
horcia 14:50, 07 lut 2017


Dołączył: 18 paź 2014
Posty: 558
Po lewej str tarasu jest buk z małą koroną, co posadzić po prawej? (Czarny krzyzyk)Coś o koronie która może zacienić taras czy takiego samego buka jak po drugiej str?





____________________
horcia Rewolucje w ogrodzie
16:50, 07 lut 2017
Danusiu czy mogłoby być tak
Niagara 17:42, 07 lut 2017

Dołączył: 01 lut 2017
Posty: 9


Witam po raz drugi, chyba się rozkręcam.
Zaplanowałam zmiany na rabacie pod ogrodzeniem. Tu świeci słońce i przypieka ale nie teraz hehe, teraz hula wiatr i mróz. Rośnie tu sosna wejmutka jakaś taka pokręcona odmiana - lubie sosny! Chciałam dosadzi róże 2 x LOUISE ODIER, 3x MISKANTY MORNING LIGHT, 2 duże czerwone berberysy - RED PILAR, 5 SZAŁWII, 5 BERBERYSÓW BAGATEL, i z 3 BUKSZPANY.
Czy to będzie dobrze wygladac?
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies