Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Pojedyncze pytania na temat projektowania rabat

Pokaż wątki Pokaż posty

Pojedyncze pytania na temat projektowania rabat

asiak 22:18, 07 lut 2017


Dołączył: 13 lip 2016
Posty: 8518
Gardenarium napisał(a)






Danusiu odnośnie tej rabaty do likwidacji... mam jej nie robić? Sam bukszpan na trawniku? Czy chodzi tylko o tą kostkę?
____________________
AsiaDziałeczka Asi
Gardenarium 22:22, 07 lut 2017


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Sam bukszpan, albo przesadzić.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 22:23, 07 lut 2017


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
asiak napisał(a)
Danusiu, nie chciałam Cię urazić absolutnie, jeśli tak to odebrałaś, to przepraszam najmocniej...
A wdzięczna Ci jestem bardzo i bardzo dziękuję za Twoje rady, które są dla mnie bezcenne.



Nic się nie dopatruj, bo nic nie ma.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
asiak 22:29, 07 lut 2017


Dołączył: 13 lip 2016
Posty: 8518
Gardenarium napisał(a)


Nic się nie dopatruj, bo nic nie ma.


____________________
AsiaDziałeczka Asi
23:10, 07 lut 2017
Gardenarium napisał(a)


Może zamiast stozków po prawej (nie pasują do niczego) - też niskie kulki na pniu, jedna nieco wyższa.


Danuś jestem ci niezmiernie wdzięczna za opinię, potrafisz uspokoić moje niepewności
Jeszcze raz dziękuję
magda19831 11:46, 08 lut 2017


Dołączył: 16 maj 2016
Posty: 344
Gardenarium napisał(a)


Bez mierzenia widzę, że się idealnie zmieszczą i szerokość rabaty jest idealna. Posadź je mniej więcej jak ten dekiel jest.


Super ! Tak myslałam żeby w tej linii je sadzić, bo niżej jest lekka skarpka. Pod ścianą posadzę gracka albo ML. Potem brzozy a między nimi poletko seslerii jesiennej z werbeną. Myślałam jeszcze o kulkach bukszpanowych w seslerii, ale czy to będzie udana kompozycja?
____________________
Magda Witam i o radę pytam ;-)
sylwik69 12:36, 08 lut 2017


Dołączył: 09 lip 2016
Posty: 3423


Danusiu mam wiele wątpliwości dotyczących fragmentu ogrodu który chcę stworzyć pomiędzy bud.mieszkalnym a gospodarczym.Jest to miejsce bardzo nasłonecznione,ma szerokość 11m i utrudnieniem nasadzeń jest fakt że znajduje sie tam tunelowa oczyszczalnia drenażowa na głębokości 1,30m.
Rys.1 przedstawia widok z tarasu,w oddali posadziłam 5 Amanogaw.Moje pytanie brzmi:wzdłuż krawężnika i przed gospodarczym posadzić żywopłot bukszpanowy czy z cisa? i w jakiej odległości od krawęznika? i na jaką wysokość go prowadzić?
Rys.3 w kwadratach posadziłam 2 Buki Dawyck Purple i bukszpanową niską obwódkę

Co o tym sądzisz?czy idę w dobrym kierunku?
Z góry dziękuję
____________________
Sylwia Mój-ogród-moja-pasja-kobieta-szczęśliwa
horcia 14:29, 08 lut 2017


Dołączył: 18 paź 2014
Posty: 558
Postanowiłam że drzewo posadze za chodnikiem a przed tarasem coś zimozielonego. Czy te stożki mają tam sens czy szukać coś innego?





____________________
horcia Rewolucje w ogrodzie
Gardenarium 21:21, 08 lut 2017


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
sylwik69 napisał(a)


Danusiu mam wiele wątpliwości dotyczących fragmentu ogrodu który chcę stworzyć pomiędzy bud.mieszkalnym a gospodarczym.Jest to miejsce bardzo nasłonecznione,ma szerokość 11m i utrudnieniem nasadzeń jest fakt że znajduje sie tam tunelowa oczyszczalnia drenażowa na głębokości 1,30m.
Rys.1 przedstawia widok z tarasu,w oddali posadziłam 5 Amanogaw.Moje pytanie brzmi:wzdłuż krawężnika i przed gospodarczym posadzić żywopłot bukszpanowy czy z cisa? i w jakiej odległości od krawęznika? i na jaką wysokość go prowadzić?

Z góry dziękuję


Tutaj trzeba zasłonić ten dom. Czyj on jest?
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 21:22, 08 lut 2017


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
horcia napisał(a)
Postanowiłam że drzewo posadze za chodnikiem a przed tarasem coś zimozielonego. Czy te stożki mają tam sens czy szukać coś innego?




Tak jak u koleżanki, są z kosmosu. Nie pasują. Stożki nie robią ogrodu wbrew pozorom. To już lepiej żeby kule były na pniu, bo są po lewej stronie.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies