Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Pojedyncze pytania na temat projektowania rabat

Pokaż wątki Pokaż posty

Pojedyncze pytania na temat projektowania rabat

Gardenarium 11:50, 10 lut 2017


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Kilka, pas, one są bordowe i kwitną na różowo.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
sylwik69 12:07, 10 lut 2017


Dołączył: 09 lip 2016
Posty: 3423
Gardenarium napisał(a)
Kilka, pas, one są bordowe i kwitną na różowo.

W rabatach kwadratowych z obwódką bukszpanową rosną 2 buki kolumnowe,czy wielopniowe śliwy będą współgrały z tym nasadzeniem,czy powinnam przenieść buki w inne miejsce?z góry prosze o cierpliwość jeśli moje pytania są głupawe
Wdzięczna za możliwość dialogu,czekam na odpowiedz i życzę udanego dnia Danusiu,a teraz niestety muszę uciekac do pracy
____________________
Sylwia Mój-ogród-moja-pasja-kobieta-szczęśliwa
Gardenarium 12:40, 10 lut 2017


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Nie wiem, nic nie wiem - zapewne na tym zdjęciu jak kulą w płot.
Mnie chodziło o ten dom zasłonięcie http://www.ogrodowisko.pl/watek/3358-pojedyncze-pytania-na-temat-projektowania-rabat?page=616
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 12:44, 10 lut 2017


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
O to mi chodziło, a Tobie nie wiem czy o to samo




____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
asiak 14:44, 10 lut 2017


Dołączył: 13 lip 2016
Posty: 8518
Danusiu, podpowiesz mi, czy mam podsadzić czymś ten bukszpan, czy zostawić tak jak jest?
I jeszcze chciałam zapytać czy do miłorzęba piennego będzie pasować berberys Admiration?



Z góry dziękuję
____________________
AsiaDziałeczka Asi
Ananasek 20:13, 10 lut 2017

Dołączył: 16 lut 2015
Posty: 221
Gardenarium napisał(a)

(((Chyba wszyscy za bardzo jesteśmy zapatrzeni w Twój ogród Danusiu...
zatem w czym tkwi fenomen??)))


-"Może w tym, że cały ogród utrzymany jest w konsekwentnym stylu? "



To fakt Twój ogród jest specyficzny... jedyny i niepowtarzalny.
...jednakże w wielu swoich realizacjach w pewien sposób dzielisz się swoim ogrodem!

uszczykujesz go po kawałeczku, a potem ten kawałeczek oprawiasz w nowe "zielone ramy".
Tym samym jest to Twój znak rozpoznaczy.
Tego nie da się nie zauważyć!
____________________
Beata Moje nieplony
sylwik69 21:59, 10 lut 2017


Dołączył: 09 lip 2016
Posty: 3423
Dziękuję obawiam się dwóch rzeczy: korzeni tych drzew i bardziej braku zgody na sadzenie drzew w tym miejscu oj nie będzie łatwo

____________________
Sylwia Mój-ogród-moja-pasja-kobieta-szczęśliwa
18:00, 11 lut 2017
Danusiu jak będziesz miała chwilkę, to zobacz czy mogłoby tak być przed domem z frontu, strona północna, słońce latem tylko wcześnie rano i po południu po 16-tej

isia33 19:15, 11 lut 2017


Dołączył: 03 mar 2011
Posty: 1451
Gardenarium napisał(a)
Tylko teraz klon o białych liściach nieco nie pasuje białe z białym.


Może Acer 'Red Susnset' ożywiłby ten zakątek.



Danusiu, dziękuję. Wiesz, że miałam w tym miejscu posadzone Variegatus jak rododendrony były mniejsze. Czułam, że brakuje tu białego Posadziłam dwa białe klony, ten drugi też wymienić? Po tej drugiej stronie jest jeszcze bordowy buk.



____________________
Iwona Raczkujący ogród Iwony
maed 20:36, 11 lut 2017


Dołączył: 25 gru 2015
Posty: 180
Nie wiem czy to właściwy wątek, ale lepszego nie znalazłam.
Rzecz dotyczy zieleni na podwórku starej kamienicy, gdzie mieszka moja córka.
Plan sytuacyjny wygląda tak:

Naszą kamienicę zaznaczyłam na szaro.
Tutaj zrobiłam bardziej dokładny rysunek:

Dokładnie chodzi o zieleń między budynkami. Jak widać warunki są kiepskie, bo ze wszystkich stron są budynki, a na dodatek rosną tam potężne drzewa. Pod nimi są ogryzki trawnika, a całość jest otoczona zniszczonym żywopłotem chyba z ligustru.
Najgorzej wyglądają placki gołej ziemi bezpośrednio pod koronami drzew.
Pomyślałam, żeby wyznaczyć wokół pni koła i obsadzić zimozielonymi roślinami zadarniającymi np. trzmieliną, bluszczem czy barwinkiem.
Nie wiem jednak czy to się uda, bo oczywiście ziemia jest bardzo zbita i nie do skopania z uwagi na poprzerastane korzenie drzew.
Co robić?

Edyta
____________________
Edyta - Ogródek podwórkowy
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies